Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a fiam csak a...

Mit tegyek, ha a fiam csak a mekis kaját hajlandó megenni?

Figyelt kérdés

Nem főzök,ezért étterembe megyünk vagy rendelünk.Evett már ő is többször a mekibe,de ezt még sose csinálta...Múlt vasárnap délután beültünk egy kicsit a barátnőimmel és a gyerekeinkkel.Másnap mondta,hogy sajtburgert szeretne,hát ott ebédeltünk.Vacsira is azt akart enni,akkor mondtam,hogy nem és elkezdett hisztizni,alig vacsorázott.Egész héten ez ment,tegnap már azt mondtam,hogyha megeszi az ebédet,akkor vacsit a mekiből kap.Rögtön megevett mindent.Ma mondtam,hogy rendelünk ebédre pizzát,de megint csak hiszti lett,hogy ő sajtburgert akar.Nem sajnálom tőle meg semmi,de örülnék neki,ha nem gyorskaját enne minden nap.Mit csináljak?

Még sosem volt ilyen problémánk.



2013. márc. 9. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
90%

Mennyi idős?


Tanulj meg főzni és megszokja. Ha tetszik, ha nem nincs mekis kaja, ha nem eszik mást, akkor éhes marad. De azért azt nem tartom normálisnak, hogy hétvégén is pizzát rendelsz ebédre. Jár oviba? Ha még nem, gondba leszel, mert ott ha nem eszik éhes marad.

2013. márc. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki a kérdést,hogy segítséget kapjak más anyukáktól,hiszen tudtommal arra van az oldal,hogy kérdéseket tehessünk fel.

Nem eszik minden nap pizzát,csak azt is nagyon szereti,így gondoltam,hogy hátha azt megeszi.Eddig mindent megevett,most kezdte ezt el.

A férjemet nem zavarja,sőt örül neki,hogy nem a főzéssel töltöm az időmet.Így legalább együtt tudunk ebédelni is és így alakultak ki a napjaink,nekünk ez megfelel.

Júliusban lesz 4 éves a fiúnk.

Azért gondoltam,hogy rendeljünk inkább,mert betegek is vagyunk,nem akartam így étterembe menni vele és ott ülni,várni,amíg kihozzák a kaját,stb. amikor tudom,hogy nem fog enni,csak turkálni fogja az egészet.

Szeptemberben kezdi az ovit és én is gondoltam,hogy gondok lesznek az étkezésekkel.Ezért vagy elhozzunk ebéd előtt vagy viszek be ebédet neki,ha tényleg nem enne semmit.

2013. márc. 9. 12:49
 13/64 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj de szerinted normális az a hozzáállás,hogy ha a királyfinak nem tetszik az ebéd akkor anyuci elhozza hamarabb vagy visz be neki másikat?
2013. márc. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
97%

bár nincs óvodás gyerekem, de kétlem, h.megengedné az óvoda, h. a gyerek mást egyen. esetleg valami allergia esetén, pl. tejcukor érzékenység,vagy lisztérzékenység. .. de az h. nézneár ki, h. a te gyereked hambit róla ebédre, míg a többiek a grízes tésztát kammogják. nagyon el vagy te tévedve. reklamálni meg nem kell, kaptál tanácsot,elég egyöntetût: ne add neki, ne hagyd, h. befolyásoljon.

azt pedig feleslegesen sérelmezed, h. kifejtjük a véleményünket. ez egy ilyen oldal.

2013. márc. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
94%

És mit evett a gyerek 6- 10 hónaposkorában? Akkor sem főztél?

Én felvennék egy szakácsot a helyetekben és az főzne, minthogy eljárj étterembe 3x naponta.

A fiadnak pedig ajánlom figyelmébe az anyukáját. Magyarázd el neki, hogy miért ártalmas az az étel. Jaj, bocsi, ti is azt eszitek hát akkor nincs válasz. A változás a válasz.

2013. márc. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
95%

Nem azzal van a baj, hogy nem tudsz főzni és nem is akarsz. Ez egy dolog, ha így jó nektek, akkor csináljátok így. Itt szerintem az a probléma, hogy azt teszed amit a fiad szeretne. Nem mondasz ellent neki semmiben, mert (gondolom én) azt hiszed, hogy "akkor nem fog szeretni". Persze ez csak nagyon kisarkítva gondolom, de szerintem így van. Pedig attól még ugyanúgy az anyukája vagy, hogy néha-néha ellentmondasz neki és azt mondod hogy nincs Mekis kaja. Persze akkor majd jön a hiszti és hasonlók, de neked meg az legyen a szemed előtt, hogy ez az ő érdeke, mert a Mekis és egyéb gyorséttermi kaják tényleg szemetek. Van annyi más hely, ahol "normális" kajákat adnak, leveseket, főzelékeket, tésztákat, stb... Próbáld meg ezeket adni neki. 1 nap nemevéstől nem fog éhenhalni. Aztán már hidd el, ha éhes lesz és látja hogy "anya nem enged", akkor meg fogja enni a főzeléket is.


Ja, és amit az oviról írtál, hát nem tanácsolnám. Látni fogja, hogy a többi gyerek megeszi azt amit kap, ő is meg fogja. Lehet hogy az első 1-2 hétben nem fog ebédelni, de utána látja hogy ki fog lógni a sorból emiatt és enni fog. Délután meg úgyis bepótolja a kimaradt ebédet, úgyhogy nem lesz ebből probléma. Csak ne Mekis kaját adj neki hazafelé menet az oviból, mert akkor aztán tuti nem fog enni az oviban. :-)

2013. márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
75%
Csinálj valami hamburger-szerű szendvicset házilag!!:)
2013. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
95%

Hát, akkor ha szerinted ez így normális és meg sem akarsz tanulni főzni, akkor nyugodtan etesd tovább a 4 éves gyerekedet ilyenekkel. Azt mondjuk nem értem, hogy mi az, hogy betegek vagytok és nem tudtok étterembe ülni. Az meg túlzás, hogy elhozod vagy viszel be ebédet. Hamburgerre gondoltál, mint ebéd?

Nem kéne egész nap a konyhába lenned és igazából nem is értem, hogy hogy lehet az, hogy valaki gyerekkel meg sem akar tanulni főzni.


11-es voltam

2013. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
94%

Nem hiszem, hogy a Gyermeked magától ment volna be valamelyik gyorsétterembe és verte volna az asztalt sajtburgerért vagy egyéb ott kapható szemétért.

Én nem vagyok egy szuperanya, de mióta a gyermekem akkora, hogy eheti azt, amit a felnőttek, azóta mindig főzök (előtte nem voltam egy konyhatündér, ja és bébiételt kapott, mert azt ette meg). Nincs is jobb, mint mikor a lassan 2,5 éves Lányom jóízűen megeszi, amit főztem és utána közli, hogy "Anya, ez finom volt"

Persze Neked nem kell megtanulni főzni, ha utálod az egészet, de legalább figyelj, hogy mivel eteted a gyereket!

2013. márc. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
81%

Nem akarlak lehurrogni én is mert tökre megértelek amúgy én is szívből utálom a főzést és a konyhában pepecselést. De megcsinálom mert muszáj 1. mert 3 kicsi gyerekünk van és nincs pénzünk hogy mind az 5en étteremben együnk rendszeresen. 2. étteremben sok sok étel egyáltalán nincs is amit viszont szeretünk. 3. Hogyha mindig engednék amikor mekiben vagy máshol akarnának enni akkor nem tudom hogy ez hova vezetne, vagyis de , sejtem, a végletekig válogatóssághoz vezetne. A legnagyobb gyerekem nekem is iszonyú válogatós főleg eleinte volt az én meg sok mindent ráhagytam. Nem szerette amit rágni kell hát mindent pépeztem neki csak egyen végre vmit. Imádta a joghurtot pudingot túrót, akkor azt ettünk napokig csak hogy egyen vmit.

Aztán bekerült az oviba ahol nyilván nem ez volt a menü, és eleinte egész nap nem evett és mikor hazaért kifosztotta szó szerint a hűtőt. Aztán szerencsére rájött hogy jobban jár ha eszik az oviban. Most már 3 éve ovis az utóbbi 1 évben az ételek 80% át megeszi már, de a elején azért én jól elszúrtam.

A második, harmadik gyerekkel nem követtem el ezt a hibát már. Sajnos képesek lennének a gyerekek mindennap mekit enni vagy pizzát ha ráhagynánk, vagy ráhagyod! Barátnőm kisfia sültkrumplin és virslin és pudingon él nem tudom hova fog ez vezetni de gondolj bele ez biztosan nem lesz normális dolog és tuti mindenféle emésztőszervi betegséget okoz majd.

2013. márc. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!