Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a fiam csak a...

Mit tegyek, ha a fiam csak a mekis kaját hajlandó megenni?

Figyelt kérdés

Nem főzök,ezért étterembe megyünk vagy rendelünk.Evett már ő is többször a mekibe,de ezt még sose csinálta...Múlt vasárnap délután beültünk egy kicsit a barátnőimmel és a gyerekeinkkel.Másnap mondta,hogy sajtburgert szeretne,hát ott ebédeltünk.Vacsira is azt akart enni,akkor mondtam,hogy nem és elkezdett hisztizni,alig vacsorázott.Egész héten ez ment,tegnap már azt mondtam,hogyha megeszi az ebédet,akkor vacsit a mekiből kap.Rögtön megevett mindent.Ma mondtam,hogy rendelünk ebédre pizzát,de megint csak hiszti lett,hogy ő sajtburgert akar.Nem sajnálom tőle meg semmi,de örülnék neki,ha nem gyorskaját enne minden nap.Mit csináljak?

Még sosem volt ilyen problémánk.



2013. márc. 9. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
90%

Valaki azt íeta, hogy nincs embe aki nála jobban utálna főzni DE VAAAAAAAAAAANNNNNNNN? ÉÉÉN VAGYOK AZ!!!

Gyűűűlölök, utálok, rühellek főzni.

De..megteszem, nem magamért, hanem a gyerekemért.


Nincs azzal baj ha nem főzöl, kedves kérdező, nem erre akarok kilyukadni. Én nem vinném a mekibe...nem is zsarolnám azzal, hogy ha megeszi az ebédet akkor onnan kap vacsit, mert saját magad alatt vágod a fát.

Csak és kizárólag alkalmakhoz kötném a mekit.

Amúgy hány éves a gyereked?

2013. márc. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
100%
hát igazából,ezt te rontottad el,-de nagyon!
2013. márc. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
100%

Ja írtad, hogy 4 éves, csak nem olvastam. Ő már nagy. Nyugodtan meg lehet neki magyarázni, hogy KÁROS,ÁRTALMAS a meki.

Merj neki nemet mondani.

2013. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
100%
Előre szólok, offolok és le lehet pontozni(többiek egyébként már elég sok hasznos tanáccsal éltek), de csak egy újabb elkényeztetett gyerek példáját látom, aki (ne adj'Isten) tiniként már szétdrogozza az agyát és csak akkor lesz hajlandó szóba állni veled, ha vacsira kap egy kis porra valót....-.-
2013. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
97%

Ha rendelni kell:

[link]


Ha akad időd:

[link]


A Mekit meg felejtsétek el örökre. Soha többé ne menjetek vissza! Nagyon nem mindegy, mit szokik meg kiskorában egy gyerek. Ideje nem csak a kényelemmel, de az egészséggel is többet törődni! Anya lettél, már nem csak magadért és a saját tested egészségéért vagy felelős. Nem a kényelem a minden! Fel kell nőni! N28

2013. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg anyuka rendeli az ebédet (én csak amíg pici volt a kisebbem), lehet változatosan rendelni.

Ha lenne pénzem én se főznék minden nap. De nekünk így fér bele.

A mekis kaja se halálos, de nem is kell túlzásba vinni.

Alakíts ki egy rendszert. Pl: h-p-ig kifőzdéből rendelsz (gastroyal, teletár...stb) változatosan. Egyik nap főzelék, másnap tészta, majd hús...stb.

Szombat gyorsétterem: meki vagy pizza, vasárnap étterem.

Az oviból ha elhozod vagy kaját viszel be a gyerekkel cseszel ki: vagy kiskirálynak fogja érezni magát, beképzelt, pökhendi és ezáltal magányos lesz vagy úgy érzi kilóg majd a sorból, fél majd barátkozni ami miatt szintén magányos lesz. Szereted a gyermeked, nyilván azt szeretnéd hogy boldog legyen. Akkor most kell szabályokat kialakítani, betartazni, kibírni az ez ellen való dacot, hisztit. Pár hét és megszokja.

2013. márc. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem is nagyon válogatós volt, rajta az segített hogy együtt készítettük el az ételt, segített amiben tudott pl hozta a lábast, kavargatta belerakta a zöldségeket, és utána alig várta hogy megkóstolja hogy "mit főzött". Ráadásul jól is szórakozunk közben. Szintén 4 éves lesz.
2013. márc. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
100%

Te nem azért nem főzöl, mert nem tudsz vagy utálsz főzni. Hanem azért, mert ez így kényelmes. Amit te /ti csináltok, az egy luxus. Azért gondolkodj távlatokban is: a gyermeked ezt az étkezési kultúrát sajátítja el, ez lesz neki a norma.

Mivel teljesen másképp alakult az evési kultúra nálunk, nem tudok neked épkézláb tanácsot adni, de nem is akarok. De annak azért örülök, hogy senki sem értett eddig veled egyet...

2013. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:

Én is nagyon utálok főzni- utálom, hogy fél napot ott állok a konyhába, és 20perc alatt a sáskahad befal mindent- és kezdhetem a mosogatást és még fél nap mire összepakolok.

De mivel van egy jóétvágyú mindenevő férjem és van mellé 3igen-igen jóétvágyú húsimádó fiam- ezért bizony minden másnap ezt csinálom!!! :) Értük mindent.

Már egész jó háziasszony lettem! :))


de egyébként ha csak azt akar enni, adjál neki azt, ahogy rászokott talán rá is fog unni egy idő után.

vAgy próbálj meg minél változatosabb kajákat rendelni hazulra, hátha otthon megeszi.

2013. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
100%

No, hát ha már annyi pénzetek van, hogy étterembe jártok, akkor ahogy már írta valaki, fogadj föl egy asszonyt, aki főz nektek. Hidd el, ha tud főzni a néni, sokkal jobban jártok a házias, finom ételekkel, mint az éttermi ilyen-olyan menükkel.


Amúgy nekem is az volt az első gondolatom, hogy szerencsétlen gyerek..., születése óta ott dekkol ebédidőben minden nap az étterembe és várja, amíg a pincér kihozza nektek a kaját...


Sajtburgert az én gyerekeim is esznek néhanapján, szeretik, de eszükbe nem jutott zsarolni, mert úgysem sikerült volna nekik. Ha nálatok ez működik, akkor kösd föl a gatyádat, mert a zsarolások egyre csak szaporodni fognak. Nemcsak ebben, hanem majd másban. Te megérdemled, tényleg csak a gyereket sajnálom.

2013. márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!