Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a fiam csak a...

Mit tegyek, ha a fiam csak a mekis kaját hajlandó megenni?

Figyelt kérdés

Nem főzök,ezért étterembe megyünk vagy rendelünk.Evett már ő is többször a mekibe,de ezt még sose csinálta...Múlt vasárnap délután beültünk egy kicsit a barátnőimmel és a gyerekeinkkel.Másnap mondta,hogy sajtburgert szeretne,hát ott ebédeltünk.Vacsira is azt akart enni,akkor mondtam,hogy nem és elkezdett hisztizni,alig vacsorázott.Egész héten ez ment,tegnap már azt mondtam,hogyha megeszi az ebédet,akkor vacsit a mekiből kap.Rögtön megevett mindent.Ma mondtam,hogy rendelünk ebédre pizzát,de megint csak hiszti lett,hogy ő sajtburgert akar.Nem sajnálom tőle meg semmi,de örülnék neki,ha nem gyorskaját enne minden nap.Mit csináljak?

Még sosem volt ilyen problémánk.



2013. márc. 9. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
46%
Nem mondok már semmit sem....
2013. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
100%

Zárjuk le a vitát, szerintem! Itt nem a főzéssel és nem a gyerek étkezési szokásaival van gond! (Ha nekik így jó, akkor csinálják így!) Itt az a probléma, hogy minden úgy van, ahogy a kisfiú akarja. Anyuka meg nem mond ellent neki. Itt anyukának kellene a sarkára állni, "márpedig ott eszel, ahol én mondom". (Legyen az étterem, kifőzde, stb... csak ne gyorsétterem) Ezt persze következetesen, nem ellágyulva egy-egy hisztitől, szempilla rebegtetéstől. Ott aztán a gyerek eldönthetné, hogy mit is akar enni. (leves, tészta, főzelék) Ez egy kompromisszumos megoldás, amit egy 4 éves már meg kell hogy értsen.


(Egyébként még így is lehetnek problémák az oviban, mert ott ugye nem lesz étlap, azt kap enni, amit főztek. Nincs választás. Úgyhogy még valahogy azt is erősíteni kellene a kisfiúban, hogy ne (mindig) ő válasszon hogy mit akar enni, hanem azt egye meg, amit más választ neki.)

2013. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
67%

Olyan nincs hogy a fiam csak ezt vagy azt hajlandó megenni.Ki parancsol nálatok???A gyerek???Az én fiam már csak rossz evő, de csak azért nem adnék neki mindig szar! kaját, mert ő csak azt eszi meg.Sok-sok időbe fog telni míg rászokik a rendes étkezésre.A fiam 3.5 évesen nem evett még ilyen moslékot, mi sem esszük(jó, két évben egyszer).Még csak fagyasztott, elősütött terméket sem nagyon eszünk.A férjem rám sem nézett volna ha nem tudok főzni, meg mint nő, családanya, háziasszony, el is szégyellném magam ha ilyen alap dolgot mint főzés nem tudnék.De nem ez volt a kérdés, de nem tudtam megállni.

Szigorúnak kell lenni,te vagy az anyja, ő meg a gyerek, és nem fordítva.

2013. márc. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim válasza:
90%
Na az ilyennek nem való gyerek .
2014. szept. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!