Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a fiam csak a...

Mit tegyek, ha a fiam csak a mekis kaját hajlandó megenni?

Figyelt kérdés

Nem főzök,ezért étterembe megyünk vagy rendelünk.Evett már ő is többször a mekibe,de ezt még sose csinálta...Múlt vasárnap délután beültünk egy kicsit a barátnőimmel és a gyerekeinkkel.Másnap mondta,hogy sajtburgert szeretne,hát ott ebédeltünk.Vacsira is azt akart enni,akkor mondtam,hogy nem és elkezdett hisztizni,alig vacsorázott.Egész héten ez ment,tegnap már azt mondtam,hogyha megeszi az ebédet,akkor vacsit a mekiből kap.Rögtön megevett mindent.Ma mondtam,hogy rendelünk ebédre pizzát,de megint csak hiszti lett,hogy ő sajtburgert akar.Nem sajnálom tőle meg semmi,de örülnék neki,ha nem gyorskaját enne minden nap.Mit csináljak?

Még sosem volt ilyen problémánk.



2013. márc. 9. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
91%
Figyelsz arra, hogy mennyit eszik? Ez szuper. Talán arra is kéne figyelned, hogy mit. Egy 4 évesnek nem ez a legideálisabb étkezés, hiába is bizonygatod ennek az ellenkezőjét. Csinálj te otthon hamburgert, pizzát, ennyit igazán megtehetsz a gyerekedért.
2013. márc. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
93%
Egyeseknek?? Mindenkinek van sportra lehetősége,azt gondolod mert napi 3szor étteremben eszel csak te sportolhatsz? attól,hogy sportolsz még szemetet eszel.
2013. márc. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
86%

Ilyenkor adok hálát, hogy a gyerekeim rosszul működnek, és nem eszik meg a gyorskaját(eddig egyedül a KFC csirkéjét ette meg a fiam, a lányom a krumplit, máshol rá se szagolnak, eddig 4szer az életük során)

Jelzem tegnap Burgerkingeztem(szabin vagyok:D és egyedül magamra nem akartam már itthon főzni), ma a falat kaparom az ízéért... Szóval ezen ne csodálkozz.

Ha már nem te főzöl, legalább próbálkozz valami egészségesebb gyorskajával(gyroszos, török kajáldák, főzelékesek, de ne ezek a csodamicsodák) A pizzát mi is szeretjük(én sajna felsültem pizzaügyileg azt rendeljük, sajna)

2013. márc. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a legjobb ötlet az volt, hogy vegyél fel egy hölgyet, aki főz nektek valami finomat. Így mindannyian egészségesen és normálisan tudtok étkezni, az egész család. Ha tudja a hölgy, akkor a bevásárlást is intézheti- akkor ezzel sincs gondotok. Anyagilag biztos ugyanott lennétek, de legalább biztos finomakat fogtok enni!


Egyébként én biztos, hogy nem tudnék minden nap étteremben enni, meg rendelni, mert én tényleg csak anyukám főztjét szeretem. Nekem nagyon ritkán izlik bármi is, ha étterembe megyünk. :( De ez az én bajom!

2013. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
79%
Nézd én nem ítélkezem, mert ha megtehetitek és a férjednek valamint a gyereknek sem probléma, hogy nem főzöl, hát nem kell főzni. Itt amiben változnod kell, az a hozzáállás, hogy ne a gyerek dirigáljon. Ne az legyen, hogy ha nem eszik, akkor irány a meki, mert azt legalább megeszi. Itt erősnek kell lenned és elmagyarázni a gyerekednek, hogy az étteremben választhat, azt eszik amit akar, de pl. meki havonta egy alkalommal van. Valamit tűzz ki, hogy minden hónap első szombatján megyünk vagy ilyesmi. A köztes időben hallani se halld meg, ha mekis kaját akar a gyerek. Nehéz, nem mondom, de csak így tudod elérni, hogy ne az egészségtelen mekis kaján nőjön föl a gyerek, illetve hogy ne ő dirigáljon. Feltételezem, hogy másban is az van többnyire, amit ő akar.
2013. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
44%
45-ös vagyok. Azért álljunk meg. Itt többen úgy reagálnak, mintha anyuka naponta a mekibe hordaná a gyerekét, pedig erről szó nincs, ha jól értelmeztem. Itt arról van szó, hogy ő nem főz, ezért étterembe (NORMÁL ÉTTEREMBE!!!!) járnak kajálni vagy rendelnek kaját (azt csak feltételezem, hogy nem mindig pizzát rendelnek). A normál étteremben valószínűleg a gyerek is normál ételeket eszik, mint pl. rántott hús, főzelék, levesek stb. Tehát ne kezdjünk kígyót-békát kiabálni a kérdezőre, mert nem sajtburgeren él a gyerek, csak párszor voltak a mekiben és most rákattant a sajtburgerre, ennyi. Anyuka meg nem szeretné, ha ezt enné minden nap. Csak éppen gyenge kezű, mert könnyen hisztivel megfűzhető. Ebben kért tanácsot, erre mindenki nekiesik, pedig csak olvasni kéne. Nem tragédia, ha valaki nem főz, ha megteheti és étteremben eszik a család. Ha megtehetném, valószínűleg én sem főznék, mert nem szeretek. Most lehet lepontozni, mert nem a nagy többséggel értek egyet és nem szapulom a kérdezőt, hanem megpróbáltam neki tanácsot adni. 5 éves kislány anyukája.
2013. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
100%

Ezért írtam (meg nem mondom hányadik hsz-ban), hogy elsősorban a neveléssel van gond, nem a kajáltatással.

Amúgy most ettől a kérdéstől függetlenül, sokan szeretnek egy-egy momentumot kiragadni és azt felnagyítani (ld. folyton pizzát meg burit eszik a gyerek -.-)

2013. márc. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
Ovodába nem lehet ebédet bevini,tehát,csak ebéd elött tudnád haza vinni a gyereked,de reggel viszont csak reggeli után tudnád bevini,ami fél9 utánt jelent és 12 élött elkéne vined.ezért szerintem kár normál oviba vvined. Vagy rendesen jár oviba de akor pár napos éhezés lesz ha nem akarja majd megeni a rendes kaját,az oviban.Amugy a gyorskajátol,én csak éhesebb leszek,vagy még nem is lakok jol ,és drága is .régen ünnep napokon mekikben ebédeltünk de rájütünk hogy nagyon drága,és nem laktatt. Inkább itthon eszünk házi kaját.
2013. márc. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
87%
Fiadal,legközellebi hisztinél közöld vele ma pl fözelék faloban ebédeltek ha tetszik neki ha nem ,ha nem eszik nem eszik ,de ne is kapjon mást.ha következetes vagy akor rájön hogy nem ö dirigál.
2013. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
86%

Atyavilááág... Mekkora sznob család!!!

A pasi nem eszik házi kosztot (tehát: főző néni kizárva). Anyuka zsarolja a 4 évest, majd csodálkozik, hogy a 4 éves zsarolja őt. Vicc :)

Anya figyel arra, hogy a gyereke ne egyen sokat, de amit eszik az legyen csupa szemét.

Tök fontos apának a családias légkör meghitten beszélgetve, üldögélve egy étteremben. - Más ezeket otthon is megoldja rongyrázás nélkül.


Az a baj, hogy más világból jöttél, és itt nem nagyon fogják megérteni a "problémádat". Mi is a problémád???

2013. márc. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!