Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldről haza?

Külföldről haza?

Figyelt kérdés

Két éve élek Angliában, de már nagyon beleuntam. Van munkám, pénzem is, de ezen kívül semmi. Utálom az országot, a kaját(még jó hogy tudok főzni, de az sem lehet minden nap ha dolgozik az ember), azt hogy állandóan 12 órázás, semmi élet, utazni távoli országokba nem tudok elmenni, mert mikor, ha nincs pár hetes szabadság. Azt hogy mocsok sok pénz elmegy a lakbérre és a kajára, ha átszámolom forintba, amit már ugyan rég nem teszek, az agyvérzés kap el, a "Cheers mate" vagy a "All right"-tól már a falat kaparom.

Mégis nagyon bizonytalan vagyok, egyedül az tart itt, hogy otthon mihez kezdjek. Ha már ilyen 100-120 ezret megkeresnék holnap csomagolnék, de tudom milyen a helyzet, ezért is jöttem ki ide.

Egyetemen gondolkodhatnék, de el nem tudom képzelni, hogy eljárjak normálisan az órákra, tanuljak is, mellette dolgozzak éjszaka, hétvégente, hogy legalább a lakbérre/épphogy kajára meglegyen a pénz.

Volt valaki hasonló helyzetben? Mi vált be, a maradás, vagy a hazautazás?



2013. márc. 11. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Tökéletesen megértem amit érzel.Párszor én is éreztem már így. Angliában is éltem és bizony tudom mennyire nem egyszerű ott sem. Ennek ellenére nem ajánlom, hogy hazamenj. Én is külföldön élek és itt van egy idevalósi párom, így mondhatom, hogy sokkal jobb így. Mo-on meg annyira szar a helyzet, hogy szerintem sírva menekülnél vissza. Ha nagyon nem bírod az országot akkor gondolkodj el másikon. Pl Írország? Azt sajnos nem ismerem, nem tudom mi a helyzet ott. Vagy skócia. Vagy keress egy párt és úgy egyszerübb lesz.
2013. márc. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mo-on napi 12 órát dolgozhatsz, de nem biztos, hogy fizetnek érte és a hétvégén is berendelhetnek. (Ha nem tetszik, mehetsz - mert rengetegen várnak a helyedre...).

A lakbér kevesebb (átszámolva) mint Angliában, de arányban nem - egy kisebb lakás 50ezer plussz rezsi, és a 100ezres fizetésböl éppen semmid sem marad, jó ha még kajára jut.

A távoli országokba utazásra ne is gondolj, mert olyan, hogy szabadság - még rövid - sincs.

2013. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha valóban nem érzed magad jól idekinn, akkor menj haza, de garantálom neked, hogy egy kis idő elteltével ismét el fogsz kívánkozni Magyarországról, mert manapság sehol sem rózsás a helyzet, de még mindig jobb Angliában, mint Magyarországon.


"Utálom az országot, a kaját(még jó hogy tudok főzni"


A világ összes országának kajái megtalálhatóak idekinn, aki nem talál magának valót, az nagyon finnyás lehet. Átszámolni hülyeség, mert a fizetésedet fontban kapod, és itt is költöd el. A lakbér pedig valóban magas, de arányaiban még mindig jobb, mint otthon. Itt 975 fontot fizetek lakbérre, ami a fizetésem cca. 35%-a, otthon a lakbérem a fizetésem 55%-a volt. Nem minden a költség, az arányokat kell figyelembe venni.


" azt hogy állandóan 12 órázás"


ez otthon is megvan, mellette pedig kiszúrják a szemed 80.000 Ft-tal.


" Utálom az országot"


Azon a véleményen vagyok, hogy aki így vélekedik, az jobban teszi ha hazamegy, mert aki ennyire nem érzi jól magát, az csak a rosszat fogja meglátni mindenben, az pedig nem vezet sehova sem.

2013. márc. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 goaus ***** válasza:
nem is értem ha utálod Angliát, mit keresel ott? Menj máshová, az EU tágas, ha jó szakmád van és jó szaki vagy akkor bárhol elleszel. Ha meg nincs, örülj neki kapsz valahol rendes fizut. Nekem olyan sejtésem van nem igazán képzett munkaerő lehetsz, így meg sehol sem könnyű. MO-ra is visszamehetsz, majd meglátod nem bírod 2 hónapnál tovább, abszurdisztán ami itt van.
2013. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!