Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnétek a lázas gyereketek...

Elvinnétek a lázas gyereketek Wellness hétvégére vagy maradnátok itthon?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve nem voltunk sehol, nyaralni sem, mert nem volt rá pénzünk.

Végre, kicsit összeszedtük magunkat és, hogy legyen végre kicsit jó, befizettem egy 2 éjszakás fürdős hétvégét. Holnap mennénk, erre mára a 3 éves kislányom belázasodott, 38 fokos a hője, kicsit köhög is. Bölcsis, sokat beteg, szinte minden második héten elkap valamit.

Több mint 70 ezer Ft előleget kellett fizetnünk (5-en vagyunk), és ha lemondjuk, elveszítjük a teljes összeget.:(

Annyira vártam már ezt a hétvégét, direkt olyan helyet választottam ami az összes gyereknek jó lehet, a kicsitől a nagyig.


Biztos vagyok benne, hogy megyünk, de kíváncsi vagyok más véleményére is, mit tennétek a helyemben?


Szegény, itt fekszik mellettem, látszik, hogy bágyadt nagyon.:(



2013. márc. 14. 10:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Doki lássa ma, gondolom ír rá gyógyszert.Így elindulhattok, maximum a szobában töltitek a hétvégét, felváltva apával.Pl. fürdőzés nem hinném hogy jól esne neki lázas betegen.Végül is ha orvos látta, mindegy hogy hol gyógyul, otthon vagy szállodában, és így a család is valamennyire együtt maradhat.De azért ugyanúgy pihentetném mint otthon, hol te maradnál vele a szobában, hol a párod.Véleményem szerint megoldható a dolog.
2013. márc. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

A nagyszülők nagyon idősek, nem tudnák megfelelően ápolni. Még soha nem vigyáztak rá 1-2 óránál többet, azt is végigizgultam.

Az, hogy a család egyik fele megy a másik marad, semmiképpen nem választjuk, az mindenkivel kiszúrás lenne.

(A férjem nevelőapja a nagyoknak)


Én is azt gondoltam, hogy mindegy hol gyógyul, a kicsi szállása és ellátása ingyen van, ha ő is jön, meg van a lehetősége, hogy akár ha jobban lesz, játszhat, vagy sétálhat, bár nagy havazást és vihart emlegetnek arrafelé.


A legnagyobb gyerekem tudna napi 1-2 órát vigyázni rá a szálloda szobájában, most is nap mint nap kettesben vannak, míg haza nem jövünk a munkából.

Így akár elmehetnék én is egy kicsit pezsgő fürdőzni, szaunázni, stb.


Nem látom annyira borzasztónak a helyzetet, és a betegség sem látszik rajta annyira kitörni, igaz, már elég rég óta kap vitaminokat, és pár hete elkezdtem neki adni homeopátiás szert is, hogy kevésbé betegedjen meg.


Orvoshoz nem biztos, hogy elvinném, nem szokott adni lázcsillapítón és váladékoldón kívül mást, a gyógyszerek pedig hegyekben állnak itthon, pontosan tudom, hogy mikor mit kell adni. Esetleg egy antibiotikumot írathatnék biankóra, ha rosszabbra fordulna a helyzet, ezen még gondolkodom.


Köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 14. 12:00
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék el. Múlt héten szerdán mentünk volna 3 napra wellness hotelbe, mivel kupont vettem az utazásra, a teljes 30000 Ft be volt fizetve. Hétfő reggelre belázasodott a lányom (kb évente egyszer lesz beteg), felhívtam a hotelt, és szerencsére át tudták tenni 2 héttel későbbre a foglalást. Kedd délutánra én lázasodtam be, szerdán a férjem jött haza 39 fokos lázzal a munkahelyről, péntekre dőlt ki a 2 éves fiunk is. Nagyszerű pihenés lett volna, az ágyból sem tudtunk kimászni... Ha nem tudtam volna átteteni az utat, akkor sem mentünk volna el szerintem. Te nem tudsz másik időpontot kérni a hotelban?
2013. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
64%
Nem ,nem vinék lázas gyereket sehová,CsAk és kizárolag orvoshoz,és itthon maradnék vele.
2013. márc. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
83%

az ablakon kidobott pénzre csak annyit írnék, hogy egyszer el akartunk menni a férjemmel anyámat meglátogatni németországba. 40000 forint volt a vonatjegy, amit már időben megvettünk. Minden össze volt készítve, le volt beszélve, készültek ránk programokkal stb. az indulás előtt 2 nappal (csütörtök délután) vettem észre, hogy lejárt a személyim, így nem mertünk elindulni (útlevelem meg évek óta lejárt). Lehet, hogy nem lett volna semmi gáz, nem is veszik észre, blabla, de ha mégis, meg is üthettük volna a bokánkat. főtt a fejem rendesen, de maradtunk.

én nem mennék a lázas gyerekemmel sehova, bár nekem még csak egy van, és biztos már mindenki be van sózva nálatok.


erről eszembe jut még egy sztori. anyám anno lázasan ment nyaralni, kín szenvedés volt neki az a pár nap, amíg apám elnézte a vergődését. végül idő előtt hazajöttünk, anyám orvoshoz ment, illetve már vitték. 3 hétig volt tüdőgyulladással kórházban.

2013. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
95%

Látom, nagyon várod, hogy vki győzködjön, megnyugtasson, hogy menjél nyugodtan kicsit szaunázni meg pezsgőfürdőzni.

Már döntöttél, és írod is, hogy szerinted nem rossz a helyzet, hiszen csak lázas szegény meg köhög, és arrafelé nagy havazást mondanak... dokihoz nem viszed, biankóra íratnál gyógyszert... hát durva. :(


Jobbulást kívánok szegény picinek, remélem, mielőbb lemegy a láza! Nagytesónak meg puszi, amiért most is ápolja, meg a hétvégén is fogja!

2013. márc. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
82%

Ha holnap nem lázas, hanem látványosan jobban van, akkor mennék.


Ha rosszabbul lenne, akkor nem mennék.


Szerintem döntsd el reggel.


Te neked kell tudnod, hogyan viseli a betegséget. Van olyan gyerek, aki rosszul, van amelyik jobban.

2013. márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha a harmadik gyereked elég rutinos vagy már, hogy tudd mikor mit kell tenned. Ha Te úgy látod, hogy nem lesz gond, akkor menjetek. Te tudod, hogy hogy viseli a betegséget a kicsi meg a lázat.


A gyerekek tudnak időzíteni!! :)

Egyébként ott is el lehet vinni ügyeletre, ha nagy gáz lenne, nem? Azért csak nem a világ végére mennétek.

Én nem mennék el, mert nekem nagyon rosszul tűrik a fiaim a lázat, főleg a nagy, aki ha lázas akkor 40-41fok közötti a láza mindig. Ő ilyen tipus, de gondolhatod hogy ilyen lázzal egész nap mellette vagyok és ráfigyelek, már tudom mikor és hogy kell neki csillapítani a lázát. Velük tényleg nem lenne értelme.

Szóval a Te döntésed!!

2013. márc. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Én azért rendesen kiakadnék, ha észre venném, hogy míg én az egészséges gyerekeimmel pihenek, egy "nagyon kedves" anyuka beteg kislánya gondoskodik arról, hogy hazafelé vigyenek az én gyerekeim is "némi útravalót", nevezetesen egy betegséget...Tehát ezzel a döntéseddel te jó eséllyel döntöttél mások sorsa felől is, nem csak a saját családodéról...:(

Megértem, hogy nagyon vártátok, hidd el, mi sem voltunk kikapcsolódni már régóta! Tényleg hihetetlen, ahogy a gyerekek időzítenek... :( Ennek ellenére nem hiszem, hogy van olyan kisgyerek, aki a megszokott környezete helyett idegenben szeretne lenni, amikor rosszul érzi magát.

De van egy másik nézőpont is: ugyanis senki sincs kibiztosítva, hogy éppen nem hordoz már magában egy fertőzést, és nem jön ki rajta éppen a nyaralás alatt pl. Csak az annyiból más, hogy tényleg nem tehetsz róla, hiszen nem tudtad előre!

Nem ítéllek el, félre ne érts, tutira nehéz helyzet, csak leírtam a gondolataimat! :)

2013. márc. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
93%

En sem vinnem el a lazas, beteg, legyengitett immunrenszeru gyerekemet.

Es masok miatt sem! Gondolj be, hany kisgyerek vagy terhes kismama kaphatja el...

2013. márc. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!