Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti beszéltek otthon csúnyán?...

Ti beszéltek otthon csúnyán? Kicsúszik a gyerek előtt is?

Figyelt kérdés
Nálunk előfordul, utána nagyon rossz érzés, félek, mikor fogja leutánozni (2 éves lesz, fél éve beszél), de egyszerűen van, hogy nem tudom tűrtőztetni magam...
2013. márc. 15. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 1-2-szer mindenkinél előfordul. Nem vagyok egy káromkodós típus, de néha nem tudom visszafogni.

Egyébként, ha nem most otthon, akkor 1 év múlva az oviban tanulja meg sajnos. De a legjobb ennek a kivédésére, hogy ha esetleg csúnyán beszél, akkor nem rászólsz, nem reagálsz rá sehogy. Ha azt látja, hogy nincs hatása, akkor nem fogja használni.

2013. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Bizony, bizony, nálunk is előfordul (főleg ha apa meccset néz), de a mi fiúnk már 3,5 éves. Mi megbeszéltük vele, hogy ezek csúnya szavak, nem szabad mondani, csak anya vagy apa buta volt. Már ő szól mikor valami csúnya szót mondunk, hogy ilyet nem szabad mondani, mert ez butaság. :)
2013. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Néha sajnos minden akaratom ellenére kicsúszik...

Pár hete például összetörtem egy tányért, és kicsúszott egy -basszus-, majd utána a számra csaptam. Ez annyira tetszett a 21 hónapos fiamnak, hogy azóta mondja, hogyha elesik, vagy leejt valamit, hogy -basszusz- :)))

2013. márc. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szülés óta leszoktam teljesen a káromkodásról, talán becsúszott a 2 év alatt 2-szer a sz.r meg a basszus, de ennyi, nagyon odafigyelek, főleg most, hogy már 2 éves és mindent eltanul, tőlem nem hall ilyet. Férjem (és a családja) nagy káromkodós, férjemre rászólok, odafigyelek és így alig káromkodik, nagy ritkán becsúszik azért sajnos... Szeretném, ha nem hallaná itthon egyáltalán a gyerek, remélem, sikerül. A férjem szüleivel nem tudok mit csinálni, szóltam többször is, próbálnak odafigyelni, de azért rendesen becsúsznak a káromkodások, de ez van, lényeg, hogy legalább itthon ne legyen káromkodás, a szüleitől nem tanulja el.
2013. márc. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, előfordult már, hogy kicsúszott a számon olyan, amit nem szerettem volna, de egyébként nem beszélünk csúnyán otthon. Sosem voltam egy folyamatosan cifrán káromkodó alkat, de azért használtam gyermeki fülnek nem való kifejezéseket, és ma is, ha barátokkal vagyok, akkor simán – viszont nagyon érdekes, hogy egyáltalán nem okoz gondot, hogy ezt otthon ne tegyem.


Ismerek olyanokat, akik nem fogják vissza magukat egyébként sem, és a gyerek előtt is folyamatosan elég randa stílusban beszélnek. A gyerekeik nem így beszélnek, viszont ha mérgesek, akkor visszaköszönnek a szülői trágárságok a szájukból.


Azzal nem értek egyet, hogy „majd az oviban úgyis megtanulja” az ilyen stílust, nálunk nem volt ilyen az óvódában, sőt, egyelőre az iskolában sem (alsós gyerek). Persze lehet, hogy más szubkultúrában élünk.

2013. márc. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi gyerekvállalás előtt sem beszéltünk csúnyán - persze van olyan helyzet, amikor kicsúszhat (pl. ha rálépek egy legóra mezítláb:) de nagyon ritkán fordul elő. 2 és fél éves, fél éve jár bölcsibe, ott sem tanult el még ilyesmit.
2013. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Itthon nem szoktam káromkodni ha mégis akor férjem rám szol,ez elég ritkán van .
2013. márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyik ebédkreálás alatt volt: a fini szaft a sütőbe belefolyt, és odaégett, én meg amikor megláttam a B+ felkiáltást alkalmaztam. Mi volt egy hétig a sláger a fiamnál? Sajnos pikk pakk felszedik ezeket is a kicsik.

Lányom nem is tudom kitől, mikor hallhatta a qva szót, és neki a hangzása vagy bármi, nagyon tetszett neki és tuvatuvatuva...

De ha jól kezeljük, akkor ha tudja ha nem nem használja a gyerek, "égetve" a családot.

2013. márc. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én csak 11 vagyok de én is beszélek csúnyán engem nm érdekel anya már egy csomószor megleckéztettet már volt olyan hogy a szomszéd nagyon leszólt emiatt de a sulibol tanulom gyerekektől mert hát ott sokan beszélnek csúnyán
2014. aug. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!