Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy mi a helyes viselkedés, a tisztelet, az engedelmesség? Tehetetlen vagyok, bármit teszek nem használ. Már az oviban is panaszkodnak rá.

Figyelt kérdés

Nyáron lesz 4 éves a fiam, szeptembertől oviba jár. Borzasztóan eleven, akaratos, mint a hasonló korú gyerekek. Alig tud megülni egy helyben, nagy a mozgásigénye is.

Itthon olykor normálisan viselkedik, elvan a játékaival, de sokszor duzzog, ha valami nem úgy van ahogy szeretné. Ahogy gyerekekkel találkozik, bekattan nála valami és megbolondul, ugrál, rohangál, visong, artikulátlanul halandzsázik, nevetve csapkod, ami a keze ügyébe ér.

Múlt héten minden nap volt rá panasz az oviban, pl ebéd közben feláll és táncol, szemtelen az óvónővel, az udvaron elrohangál, "fegyvert" fog az óvónőre (pl bot), olyanokat mond neki, amit meséből hall (pl hálátlan disznó). Pénteken ráadásul összetörte a húsvéti díszeket is, amiket 12 éve őrizget az óvónő.

Megbüntetik bent is és én is itthon. Elvettem a meséket, a gépet (itt is mesét szokott nézni, vagy neki való játékokkal játszik, színezők, kirakók). Minden este időre kell elpakolnia, ha nem megy, a maradékot felrakom a szekrényre.

De szófogadatlan, rám morog, nyelvét nyújtja, visszabeszél. Hagyjam rá/észre se vegyem vagy büntessem? De hogyan, ha már elvettem a meséket? Nasit is csak akkor kap, ha szépen evett.

Mi a fenét tegyek vele, hogy értessem meg vele, hogy nagyon nem helyes, ahogy viselkedik?


2013. márc. 24. 08:47
 1/3 artfun válasza:

Az nem brutalitás ha adsz neki egy két pofont, mivel ahogy leírtad, a szép szóra nem hallgat. Fel szoktad vele szemben emelni a hangodat? Lehet nem érzi mégis ki a "főnök" így szép lassan átveszi az irányítást. Az elmondásod alapján szerintem már át is vette.

Esetleg hiperaktív.

2013. márc. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
:n autisztikus fiatalokkal foglalkozom, a fiad abból a kevésből itélve amit írtál , lehetséges, hogy beleesik a spectrumba. Ettől nem megilyedni kell, hanem megtanulni hogyan kell kezelni , és miként kell tanítani. Beszélj az orvosoddal, és említsd meg , hogy talám le kellene tesztelni a gyereket. Addig is ami egy alaplépés, a büntetés helyett jutalmazd a helyes viselkedést. Nem kell túlzásba vinni, de egy kis felhajtást lehet csinálni ; - Nagyszerű ! Elraktad a dolgaidat ! Itt van egy cukorka, ahogy igértem. Nem egy zacskó, - egy darab ! Ha a googleba berakod autizmus hu. találsz néhány helyet ahonnan levehetsz tanácsokat, és kaphatsz útmutatást, hogy mit tehetsz. A fiad még elég fiatal ahhoz, hogy sikeresen tudd felnevelni, és képes lehet teljesen normális életre.
2013. ápr. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jézusom, ne ijesztgess! Nem tudom miből szűrted le az autizmus esetlegesen fennálló veszélyét, de én ezt találtam:


Az autizmus jelei


A gyerek elzárkózik az emberi kapcsolatoktól, kerüli a szemkontaktust.

Túlérzékeny a hanghatásokra, vagy közönyösen viselkedik velük szemben.

Nem beszél, vagy helytelenül használja a nyelvet, és gépiesen megismétli, amit mások mondanak.

Ugyanazokat a mozdulatokat ismételgeti, előre-hátra hintázik, ritmikusan a falba ütögeti a fejét.

Hosszasan bámulja a tárgyak részleteit, például egy játékautó kerekét.

Nem tudja értelmezni a testbeszédet, a gesztusokat és a mimikát.

Nem hajlandó szerepjátékokat játszani.

Aggodalmasan őrködik a rend és a napirendje szabályossága felett.

Arca kifejezéstelen, a hangja monoton.

Önsebző magatartás jellemzi, hiányzik a veszélyérzete.


Ebből viszont EGY SEM illik a fiamra!


Egyébként köszönöm a válaszokat. Időközben megoldódott egy jól irányzott büntetéssel. Bár hiszti és akaratosság persze még van, de a kérdés kiírása óta nem volt panasz az óvódában.

2013. ápr. 3. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!