Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy 1-től 5-ig terjedő...

Ha egy 1-től 5-ig terjedő skálán osztályozhatnád, hogy mennyire étkezik egészségesen a gyermeked, hányast választanál?

Figyelt kérdés
Mennyi idős a gyermek és miért gondoltad azt a számot, amit adtál?
2013. ápr. 2. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

3,5 éves, és talán 4-es mondanék. Változatosan főzök, sok zöldség, gyümölcs, sovány husok, hal... Viszont édes szájú a kisúr, így a házi sütik, palacsinta mellé azért lecsúszik némi csoki.

Elég kicsi a súlya, így nem bánom, ha rendesen ebédel, és utána még sütizik, csak ne a rendes étkezés rovására.

2013. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát eddig 5öt mondtam volna, most már bölcsis, így azért ez már nem kivitelezhető, olyan 3-4.
2013. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
szerintem 4es és nem bánom,változatosan eszik,zöldég,gyümölcs,hús,tészta,a bölcsiben is odafigyelnek az étkezésükre,és nagyon édesszájú
2013. ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
4-es. Változatosan főzök, eszik zöldséget és gyümölcsöt, joghurtot. 2 év 9 hónapos a kislányom és kis súlyú, így kap minden nap nasit, ha szépen evett. Ezért 4-es, mert talán a nasit csökkentenem kéne :-(.
2013. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

5:)


Úgy gondolom normálisan meg reggelizik, ebédel, uzsonnázik, vacsorázik. Napi 2x meleget eszik.

Nekem bele fér az egészséges étkezésbe a cukor, vagyis a nasi, ami csoki, vagy fagyi, vagy süti, túró Rudi, tejszelet, krémtúró.

Gyümölcsöt semmit nem eszik, de ételekben megeszi a zöldséget.

2013. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

4-5.

mindent megesznek a fiaim, reggelire teljes kiörlésű kenyér-kifli van, vaj-sajt, felvágott-sonka-szalámi és paprika-paradicsom-uborka, vagy szalonna, virsli, májkrém, joghurt, sőt nagyon szeretik reggelire a tükörtojást is.

kb ugyanez van vacsira is, de néha kérnek tejbegrízt, tejberizst is.

ebédre pedig komplett ebédet esznek, leves és másodikféle, amit én is változatosan készítek, szeretik nagyon a husit, úgyhogy minden nap van valami husis kaja, szószós tésztával, pörkölt, vagy rántotthusi, vagy vmi. MIndig esznek hozzá befőttet vagy savanyúságot is, soksor párolt zöldséget is csinálok,

Reggel este egy - egy pohár kakaóval kezdenek-fekszenek.


napközben a főétkezések között gyümölcsöt szoktak nasizni, almát banánt főleg, de meg szoktam őket kinálni csokival is. A nagyobb ritkán kér, a kisebb hamarabb, de van, hogy neki sem nagyon kell. Ha készítünk sütit abból szivesebben esznek, pl muffint.

Viszont ha jön a mama, az mindig dug a zsebeibe valami csokit, azt mindig abban a pillanatban, ahogy kikapják a mama zsebéből be is falják. :)

Szerintem jól esznek, és számomra az az érdekes, hogy tökvékony mindkét gyerekem. Kis cérnahuszárok.

Az unokatesóm fia, az én kisebbik fiammal egyidős. Az ő fia nem eszik meg semmit, csak a tésztát és a rizst, mindent magába, semmi zöldség-gyümi, semmi hús. Mégis ő 16,5kg az én fiam meg még 13,5kg, mindkettő 96cm.

2013. ápr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

én 3ast mondanék,de lehet túl szigorú vagyok...Én is változatosan igyekszem főzni,csak néha válogatós...van,hogy egy hétig csak rizst hajlandó enni pl.(és nem,nálunk nem működik,hogy addig nem kap mást míg nem eszik,mivel szopik még és igazából tök jól elvan anyatejen is napokig..2éves)

Ha viszont olyanja van,akkor bármit amit elé teszek.

Most Húsvétkor meg elszaladt a paci édességek terén,de amúgy ezeket általában gyümölccsel váltjuk ki.

2013. ápr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

4 :)

ovis, jó a konyha, elég drága is, amit itt olvastam ki mennyit fizet, messze a legdrágább, de talán megéri.

itthon kakaózik reggel (nagyon pici kakaót teszek csak bele), majd oviban pékárú, felvágottak és zöldségek, svédasztalos, a felvágottakból is van választék és a zöldségekből is, mindig kapnak paradicsomot, paprikát, uborkát és idény zöldségek is vannak emellett. mellé egy bögre tej vagy kávé. 10órai szintén svédasztalos, 3-4 féle gyümölcs kitéve, válogathatnak, majd utána kapnak kekszet is. ebéd 2 vagy 3 fogás, leves, főzelék vagy husi körettel (kukoricás rizs, rizibizi vagy főzelék) és néha kapnak sütit is de gyakori a gombóc vagy nudli :)

uzsonna péksütemény és joghurt. vacsorára változatosan főzök, igyekszem az ovis menüt kiegészíteni, minden héten megnézem mi lesz és úgy vásárolok/főzök.


hétvégén igyekszem megütni az ovi szintet :D szerencsére a fiam nagyon jó evő, mindent örömmel megeszik, de nem szereti a csokikat, édességeket, nasikat, inkább gyümölcsöt kér :)

egyetlen a kakaó ami szerintem belefér :)

5öst azért nem adnék neki mert városiak vagyunk, ritkán jutunk házi húshoz, inkább csak nyáron mikor gyakrabban látogatjuk őket. zöldségeket azért megoldjuk a kertben, de télen az sincs ugye

2013. ápr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A másfél évesem 5. Mindent megeszik, rengeteg zöldség, gyümölcs, savanyúság.

A 3 évesem 4, mert ő kevés gyümit eszik. De amúgy ő sem válogat.


De mi alapból egészségesen étkezünk, főtt ebéd, levessel. Nem zsírosan rántva. Csirke, pulyka, zöldségekkel, gyümölcs. Itthon készítem a kenyeret, péksütit is. Natúr jopghurtot eszünk az gyümis helyett 8abban aroma, meg cukor is van)


Szintetikus cuccokat nem eszünk. Cukrozott, aromázott, tartósított ételeket én sem eszem, nemhogy a gyerek :)


Persze azért csokit, nasit is eszünk, de keveset.


Én sajnos több szénhidrátot eszem, mint kéne, meg kevesebb zöldséget, de jó példát mutatunk apával a gyerekeknek.

2013. ápr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

3. Sajnos nem nagyon szereti a gyümölcsöket, a zöldségekből meg nekünk kell válogatnunk, mert a hüvelyesekre allergiás.

Szereti az édességet, amit ehet minden ügyesen, teljesen elfogyasztott étkezés után, de nem akármennyit. Ez általában napi 1-et jelent, mert a többit az oviban fogyasztja.

Piciként mindent megevett, 3-4 éves korában nagyon válogatós volt, szinte semmit, most 6 éves, és fogjuk rá, hogy normálisan eszik.

125 cm-jéhez csak 24 kg (téli ruhában mérték), nem is egy nagy darab.

2013. ápr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!