Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy 1-től 5-ig terjedő...

Ha egy 1-től 5-ig terjedő skálán osztályozhatnád, hogy mennyire étkezik egészségesen a gyermeked, hányast választanál?

Figyelt kérdés
Mennyi idős a gyermek és miért gondoltad azt a számot, amit adtál?
2013. ápr. 2. 21:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes:) 3 ból 2 gyerekem 3 as, a harmadik pedig 4 es.

A 3 as azért mert: a legnagyobbam (6év) bár szereti a főtt ételt hús krumpli (nem sült!) rizs főzelékekből szinte mind, rakott zöldséges ételek, levesek, (ezeket az oviban is zsírszegényen készítik, párolnak, főznek,grilleznek, natúr hús stb.meg én is itthon úgy főzök ) ezekből rendes szép adagot megeszik, szendvicsnek is megeszi a teljeskiőrlésű meg graham, magvas stb. kenyeret. De! egyáltalán nem fogyaszt semmilyen gyümölcsöt, meg se kóstolja, teljes elutasítás. Reggel este kakaót iszik vagy vaníliás tejet (utána fogmosás de attól ez még cukros) Imádja és heti 3-4 szer biztos kap mákos rétest mákos nudlit, mákos tésztát, bármilyen mákos sütit.

Nutellát is kap heti 1szer. Egyszerűen azért mert szereti is meg mást nem is kér akkor egész nap. Mivel 124 cm és 18 kiló nagyon vékonynak néz ki.

Csokit vagy túrórudit is szokott kapni ha itthon van akkor mindennap ebéd után ha nincs itthon mert ovi van akkor csak hétköznap.

Középső gyerekem: ő mindent megeszik gyümölcsöt zöldségeket, sajtot, húst, főtt ételt, általam készített zabpelyhet, müzlit, szóval mindent. Ő tökéletesen 5 ösen lenne etethető ha úgy nézzük, de mivel a nagyobb is kap péksüteményt, csokit, kakaót reggel este, ezért a középsőm is kap ilyesmit.

Legkisebbem: 18 hós még szopik este-éjjel. Reggel ő is kap de ő tápszert. Sajnos nagyon nagyon rossz evő főtt ételt csak húst eszik magában vagy pár kanál főzeléket max. Néha ha olyanja van spagettit megeszi. Viszont imádja a sültkrumplit, a csirkefalatot a halrudat. Nem eszik gyümölcsöt csak pép formájában vagy ha házi joghurtba belenyomkodom. Zöldséget magában meg se kóstolja valósággal prüszköl tőle. Megfőzve a répát krumplit megeszi néha levesben. Mennyiségre elenyészően keveseket eszik egyébként , 8 hónaposan többet evett ennél dehát mindegy.

Anyatejet tápszert is azért kapja hogy vmi legyen a gyomrában illetve nagyon beteges és az orvos is javasolta hogy minél tovább legyen szoptatva.

Ő is szokott kapni néha csokit ha meglátja a nagyoknál, ő se maradhat ki. nem vevő az általam kotyvasztott kajákra.

Ja és mindhárman imádják viszont a tejbegrízt...:/

Úgyhogy lehetne jobb.

Ami viszont jó hogy mindhárman sima vizet isznak csak angy ritkán mást.

2013. ápr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

4-es átlag, mert a menzakaja lehúzza(4,5 éves ovis és 3 éves bölcsis), persze én itthon változatos és kiegyensúlyozott étrendet biztosítok nekik + finomított dolgokat nem eszünk alapból és szerencsénkre megbízató rokontól való húst, zöldséget/gyümölcsöt használunk.

Nem különösebben válogatósak és édesség-nyalánkság-rágcsák stb tekintetében sincs rájuk panasz, nem nagyon szeretik, ha választhatnak hogy csoki vagy mittomén aszalt gyümi akkor tutira az utóbbit ennék. Pedig nincs nekik tiltva, egyszerűen nem különösebben édesszájúak... mondjuk a pattogatott kukorica tonnaszámra fogy (az se bolti hanem saját), és hát az én sütijeimet is nagyon szeretik, de az alapanyagokra odafigyelek szóval az sem fehérlisztes felfújt nullatápértékű üres kalória... sok minden egyében kell megspórolnom azt, amit az étkezésre költök, de nekünk így van jól.

2013. ápr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 zabmester ***** válasza:

4-esnek mondanám, az oviban is kb. ennek a szintnek megfelelő a kaja, és itthon is nagyjából így eszik.

Lehetne ez ötös is, de akkor az egyrészt nem lenne túl változatos, mert azért ha száműzném a nem olyan egészséges főételeket, akkor 6-7 olyan fogás lenne, amit tényleg szeret, másrészt meg azért olyan hiper-egészséges kajákat nem is tudnánk napi szinten megvenni (gondolok itt arra, hogy mellőzzük a párizsit, virslit, margarin), és egészségesebbel helyettesíteni. De eszik rendesen zöldséget, gyümölcsöt, általában a húst is megeszi, viszont nagyon nagyon édesszájú, ebben próbálunk mértéket tartani, de hát imádja a csokit. Azzal meg (sajnos) a nagyszülők, dédik bőségesen ellátják, pedig jobban örülnék, ha inkább gyümölcsöt hoznának, ha már kedveskedni akarnak a gyereknek valamivel.

(5 éves)

2013. ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok, én is beszállok a "szavazásba".

gyenge 4-est adnék a kicsit több, mint 2,5 éves kisfiamnak.

- bölcsődés, ahol ugyan sok főzelék van, de a rántással, nap közbeni cukros teával és a a fehér vagy félbarna pékárun volna mit javítani- az itteni étkezésekre sajnos nincs ráhatásom (esetleg csak annyi, hogy délben is fogat kell mosnia alvás előtt ott is és szólok, hogy ne teáztassák agyon)

- egyáltalán nem eszünk sertés zsírt és húst, ellenben sok fehérhúst és halat

- nagyon szereti az olivabogyót és a paradicsomot, póréhagymát, paprikát- viszon budapesti lévén sokszor gondolkodom el, hogy a friss zöldségek-gyümölcsök vajon milyen kezeléseken eshettek át...

- minden nap legalább 3* van valamilyen gyümölcs vagy zöldség, ebből legalább kétszer nyersen (a mostani időszakban alma, banán, mangó, oliva, hagyma, paradicsom)

- olivaolajat használok, ahol lehet, szigorúan nem használok margarint (helyette vajat vagy olivaolajat, ritkán libazsírt)

- szívesen használok nyírfacukrot sütéshez is

- ha én sütök, akkor mindig teszek a sütikbe magvakat (pogácsába pl.) vagy aszalt gyümölcsöt és teljes kiőrlésű lisztekből készülnek

- a kicsit natúr joghurthoz szoktattam, egyáltalán nem szokott "nasikat" kapni, mint pl. túrórudi vagy krémtúró vagy csokoládé (na jó, bölcsődében egyszer-egyszer, ha valakinek ott születésnapja van, de erre nincs ráhatásom)

- helyette inkább gyümölcs, friss gyümölcslé, teljeskiőrlésű házi muffin vagy kekszek közül babakeksz- ha lehet bio

- nincs cukrozott üdítő vagy ilyen cukros "gyümölcsös" joghurtital: víz, víz, víz, néha tea (nyírfacukorral), friss gyümölcslé (ha valamiért dobozos, akkor csak frissen préselt 100%), esetleg bio szörp nagyon jól felhígítva

- sült krumplit sütőben sütöm, csirkemellett zacskóban kevés sóval és egy kanál olivaolajjal- nem si tudom, utoljára mikor sütöttem teflonban bő olajban bármit is

- ilyen kicsinek szigorúan nincs rágó, nyalóka, szénsavas üdítő


...és nem vagyok szuper anyuka, mert sokat dolgozom, tehát már nem vagyok otthon vele- csak az lebeg a szemem előtt, hogy a kereteinkhez képest igyekezni minél jobb minőséget adni. Abban hiszek, hogy az elején kell kialakítani az ízlését (egyébként sem édesszájú annyira)- és mivel a bölcsődében elég sok haszontalan szénhidrátot kap, így otthon inkább a minőségre, rosttartalomra, primőr árura törekszem. Általában több-kevesebb sikerrel.

2013. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nincs semmi baj a fehér kenyérrel vagy a rántással...
2013. ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!