Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme elkezdeni bilizni?...

Van értelme elkezdeni bilizni? 20 hós lány

Figyelt kérdés
Rendszeresen szól, ha kakil(t). De ha ráül tetem a bilire, nem pisil bele, meg szinte azonnal felpattan. De kb 2 perc múlva a földre pisil, és akkor jön is szólni, és megmutatja, hova pisilt.

2013. ápr. 3. 17:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kötekedni akarok, de sztem meg az érettség ott kezdődik, hogy elkezd érdeklődni a gyerek, illetve mutatja, hogy kakis a pelus stb. Inenn jött az, hogy megmutattam, hogy mi mire való és érdekelte a fiamat, utánzott, de visszatartani csak rövid ideig tudta. Aztán belejött ebbe is. Természetesen az érdeklődéstől induljon a "menet", ezt nem firtatom. Sztem a kismamablogban tökéletesen leírják , hogy hogyan ajánlatos csinálni, aztán mindenki leszűri magának, hogy úgy próbálkozik-e vagy sem.

Sokan tévesztik össze az eröltetést a tanítással. Én úgy gondolom, mivel érdeklődött a kisfiam ezért megtanítottam, mégha voltak balesetek is. Valaki már ezt eröltetésnek hívja. Kinek a pap, kinek a papné.

2013. ápr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ezt a cikkekben is leírják, hogy ahhoz, hogy eljusson a kisgyerek a szobatisztasághoz, végig kell mennie bizonyos lépcsőfokokon.

Leírják, hogy a gyerekek általánosságban melyik lépcsőfokhoz milyen idősen jutnak el és hogy ehhez minek kell érnie.

És ha elolvastad a cikket, akkor abban benne volt, hogy 18 hónapos körül már érdeklődnek a bili iránt, utána megfigyelik a szüleiket, stb. de maga az érettség, az idegrendszeri és izomzati érettség csak később, általában legkorábban 2 éves kor körül lesz meg. És ekkor érdemes a kérdéssel komolyabban foglalkozni, de nem fog mindenkinek a gyereke ennyi idősen szobatiszta is lenni, mert minden gyerek egyénileg más.

Tehát a cikkeben is azt írják, hogy ne várjuk el, hogy egy gyerek mondjuk korán, pl. 15 hónaposan szobatiszta legyen. Mert nagy valószínűséggel nem lesz az.


De én sem vitatkozni akarok veled, csak azt értsd már meg, hogy ha a te gyereked nem lett volna idegrendszerileg és izomzatilag érett 23 hónapos korára, hogy szobatiszta legyen, nem lett volna az. Az nem elég, hogy érdekli a bili, meg a pisilés, hogy hogyan megy. az csak egy a sok tényező közül. Ha ez lenne az alapja, akkor az én fiam már 15 hónapos kora óta szobatiszta lenne!

Ugyanis 15 hónapos kora óta tudja, hogy mi az a pisi és a kaki, másfél évesen odajött és szólt, hogy kaki van a pelusban, 2 éves kora előtt nyáron próbáltam, hogy leveszem róla a pelust, nyár volt, minden. És nem szólt, mert nem ismerte fel az ingert. Utána felismerte az ingert, mondta, hogy kell neki, de hiába ült a bilin, nem kellett neki. Tehát túl korán érezte, de még nem ment. Aztán meg már akkor szólt, amikor éppen csurgott, tehát nem tudta időben jelezni és visszatartani sem. Aztán most, télen jött az, hogy levette a pelust magától és ráült a bilire, hogy kell neki. Le is vettük róla a pelenkát, hogy hú, de jó, itt lesz valami! Ja, aztán pelenka nélkül nem volt hajlandó szólni, 2 óra alatt 5-ször öltöztettem át és takarítottam utána, de azért próbálkoztunk, de az lett a vége, hogy kérte a pelenkát, hogy ez neki még így nem megy, ezért úgy döntöttem, hogy még mindig nincs meg a teljes érettség, nagyon közel vagyunk, de még nem jött el az ideje. De nem kell rá sokat várni.

Tehát én is próbálkozom, de semmit nem erőltetek. Mert utána csak rosszabb lesz. Elfogadom, hogy a fiam erre ezek szerint csak később érik meg. Én nem a más gyereke után megyek, hanem a saját gyerekem képességeit veszem alapul.

2013. ápr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Elbeszélünk egymás mellett. Én sem azt mondom, hogy 20 hónaposan 0:00-kor el kell kezdeni a biliztetést és kész! HANEM, amikor érdeklődik, meg kell próbálni, és ha tovább érdeklődik, akkor folytatni a biliztetést! Szerintem. Lehet, hogy 23 hósan érett meg úgy, ahogy te mondod, de szerintem meg ha akkor kezdtem volna el, akkor csináltam volna végig ugyanezt. Tök mindegy, utólag úgy sem derül ki.

Majd visszatérünk rá, amikor a kisebbik fiam elkezd érdeklődni, hogy nála is beválik ez a módszer vagy sem. (nem biztos, hogy ez 20 hós korában lesz) Értem én hogy mit akarsz kihozni, csak nem 100%-ban értünk egyet. Értem, hogy kell az izomzatnak érettség, de addig szerintem van lehetőség megtanítani dolgokra. De én nem is akarlak meggyőzni, csak leírtam azt, hogy nálunk hogy sikerült. Ami nem zárja ki azt, amit te is leírtál.

2013. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen, eddig igen csak elbeszéltünk egymás mellett.:)

De száz szónak is egy a vége, hogy ha még nem megy a dolog, akkor nem kell erőltetni, csak mert ennyi vagy annyi idős, hanem ki kell várni, mikor menni fog a dolog.

2013. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


De NE VESZEKEDJETEK!

Sztem lényegtelen, hény éves, de az hótziher, ha nem írom oda, a legelső "válasz" annyi lett volna, hogy "hány éves?"


Ő akar folyamatosan wc-re ülni, bilizni, tudja, hogy mikor pisilt, kakilt. A kaki előtt szokott szólni. (nem csak utána)

De még türelmetlen, és irányítottan nem pisil. És utána felpattan, és mondja, hogy kész.


Még a hideg miatt várok, de hamarosan azért próbálkozni fogok vele.


Köszi!


És mindenkinek ment TŐLEM a zöld kezecske, nem én pontozgattam le.

2013. ápr. 4. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!