Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek most én mit...

Szerintetek most én mit csináljak? Kell-e egyáltalán beleszólni?

Figyelt kérdés
Barátnőmnél voltam,van egy 16 hónapos lánya.Tiszába szerette volna tenni,de a kicsilány nem akarta.Barátnőm szólt neki szépen,többször is,majd egy kicsit határozottabban.Ez sem hatott,így kb 10perc után odament,megfogta a gyereket és elkezdtek "harcolni" egymással.A gyerek ordított,a barátnőm kiabált.Nagy nehezen levette a pelust,tiszta kakis volt.Kiszabadult a kiscsaj és mindenfelé potyogott a fenekéről a kaki.Erre a barátnőm odament,elkezdte rángatni és néhányszor úgy rácsapott,hogy a szívem szakadt meg.Miközben a kicsi tényleg az idegekkel játszott.Kellett volna valamit tennem?Vagy ne szóljak bele?Tényleg néha elszakadhat annyira a cérna hogy odacsapjunk?A gyerekek elfelejtik vajon,hogy megverte őket az anyuci?
2009. szept. 23. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A pelenkázás nálunk is küzdelem, de hogy megüssem... :-SS Soha! Lefogom, hátára fektetem és a kezébe adok valamit, közben nyugodtan magyarázom neki, hogy muszáj kicserélni /persze belül néha tiszta ideg vagyok/ és mondogatom neki, hogy milyen jó lesz, ha már használja a bilit:-)

Ha legközelebb ilyen van, menj oda és kösd le a kiscsaj figyelmét valamivel.

2009. szept. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen,legközelebb odamegyek.Bár remélem nem lesz legközelebb.Amúgy egy nagyon rendes nő,anyának is jó.Sajnos egyedül neveli a kislányt,lehet hogy kimerült.
2009. szept. 23. 13:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor abban a pillanatban szerintem semmit nem tudsz tenni. Ha már lenyugodtak a kedélyek, beszélgess a barátnőddel. Meggyőződésem, hogy a kislány azért csinálja ezt a hiszti, mert az anyukája már többször volt vele türelmetlen, ami felnőtt fejjel érthető, na de ő az anyja, neki kell türelmesebbnek, nyugodtabbnak, pédamutatónak lennie. Az én kisfiam 17 hónapos, Ő is próbál ellenszegülni, ha látja, hogy erőltetem, annál jobban, így amikor jön az ominózus kakakivétel úgy csinálom, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne (ami persze az is), de nem játék, mert akkor elkezd rohangálni! Szóval elmondom egyszer, kétszer, ha kell háromszor is, de nem kérlelem, csak határozottan. Ha nem sikerül, persze hagyok egy kis szünetet és elbeszélgetek vele, és ő megérti, hogy miről van szó. Szépen jön és kiveszem a kakát.Persze mindeközben (próbálok) türelmes lenni és nyugodt. Én soha nem vertem meg a fiamat, nem is szándékozom. Persze gondolni már én is gondoltam rá egy egy nehezebb pillanatban, na de hát ha egy kakakivétel miatt megverném, akkor minden miatt kaphatna, ami nem úgy alakul ahogy én szeretném! Mindemki más vérmérsékletű, máshogy reagál egy-egy húzosabb hisztire. Azt azért remélem, hogy aztán elmagyarázta a kislánynak, hogy mi miért történt és legközelebb mi hogy lesz!
2009. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Azért az, hogy odacsap, nem egyenértékű egy veréssel...szerintem.

Egy figyelmeztető anyai pofon vagy fenékre csapás néha igenis szükséges. Nem rendszeres testi erőszakra gondolok, de mondjuk a kakis fenékkel rohangálás elég durva.

Egyébként meg aranyos vagy, hogy segíteni akarsz a barátnődnek! Azt is kalkuláld bele a dologba, hogy mivel te ott voltál, mint közönség, a gyerek nagyobb show-t csinál, anyuka meg nyilván feszültebb, hiszen az gáz, ha még át sem tudja pelenkázni a gyereket tanú előtt.

Igen, ha máskor is jelen vagy, segíts a barátnődnek, tereld el a gyerek figyelmét, kérdezd a barátnődet, hogy tudnál segíteni, hogy gördülékenyen menjenek a dolgok.

2009. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nekted a gyors választ.Segíteni fogok neki,másban is,nem csak "figyelmet elterelni".Szegény nagyon egyedül van.Nekem is van egy kislányom (15 hónapos),lehet,ha többször átmegyek hozzá segíteni,nem lesz feszült.És szerintetek hagy benne nyomot,mármint egy gyerekben a verés?Nem a rendszeres verés,hanem a "néha rásózók" kategória.
2009. szept. 23. 14:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy hagy. Minél később ismeri meg az agresszivitást, annál kevésbé lesz ő is agresszív, illetve annál kevésbé reagál agresszívan társai, szülei felé. Még nagyon pici, az én lányom is 16 hónapos múlt. Csak rá kell nézni, sugárzik a baba szépsége és kedvessége, nem tud ártani, nem tud olyat tenni, amivel veréssel kellene reagálnunk. Bármennyire kimerültek is vagyunk, bármennyire is fáradtak, ezt mindig szem előtt kell tartani. Valóban a tisztábatétel ellen (mellesleg azt hittem Tiszába tétel, vagyis fürdésről van szó a Tiszában:)) az én lányom is gyakran tiltakozik, de azonnal leköti a figyelmét valami érdekes tárgydarab, amit a kezébe adok és elvonja rövid diőre a figyelmét, s mire észbekap, már ki is cseréltük a pelust. Ha abszolut nem hagyja, elég, ha lekapjuk róla a pelust, kicsit megtöröljük a kakitól, közben nyugtatjuk, aztán hagyjuk kicsit csupizni, és játsszunk vele, majd játék közben feledtessük el vele a pelenkázást szintén valamivel és kicsit később adjuk rá a pelust. Ne bántsuk :) soha ne.
2009. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hmm... szerintem meg ilyenkor jobb meghúzódni a háttérben, engem pl idegesít, ha egy tök mindennapos, ezerszer megcsinált dologba akarnak mások a legjobb szándékkal is belenyúlni, ha segítség kell, én szólok és megmondom, mit szeretnék kérni pontosan, pl légyszi add közelebb a törlőkendőt és adj neki a kezébe egy valamit, ami leköti. Így én se égtem be, mert még pelenkázni se tudok, a manó is el lett látva bántás és kiabálás nélkül és te mint a barátnő is tudtál vmit tenni értünk, de nem kéretlenül :)
2009. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Uppsz,tényleg "tiszát" írtam.Bocsi:)))köszönöm Nektek is a választ!
2009. szept. 23. 19:17
 9/9 anonim ***** válasza:
18%
hát én felpofoztam volna! 16-hónapos babánál még nincs helye bármiféle ütlegelésnek!
2009. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!