Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötelezhet arra az óvoda,...

Kötelezhet arra az óvoda, hogy délben alvás előtt hozzam el a gyermekemet, csak azért mert kistesója született?

Figyelt kérdés

lassan egy éve ovisok vagyunk.Eddig bent is jól aludt,sőt itthon is 12-től 15-ig simán alszik hétvégéken.' hónapja szültem.2 hete közölte az óvónő,hogy vigyem el ebéd után a gyereket,hogy ne érezze,hogy ki van csapva az oviba csak mert tesó született.Eddig semmi probléma nem volt az oviba menéssel,szeret járni nem is reklamált,hogy anya otthon van kistesóval ő meg megy.Beleegyeztem és 2 hete hazahordom a nagyot ebéd után.Csak az a baj,hogy elindulunk és hulla fáradt,de mire haza érünk már átesik a holtponton és nem akar aludni.Délutánra tiszta hisztis,kezelhetetlen az egyébként jó kislányom.Mondtam az óvónőnek,hogy nekünk ez nem jött be megbolygattuk a kis napirendjét és most otthon nem akar aludni.Erre,hogy bent sem alszik fél óránál többet.Na de mielőtt elmentem szűlni addig meg aludt?

Mondták mások,hogy ezt csinálják,hogy minél kevesebb gyerek maradjon az oviban.Ezt értem,de ha ez nem jó az én gyerekemnek??

Kötelezhet e valami úton az óvoda,hogy azért mert kistesó lett ebéd után hazavigyem a nagyot?

Köszi a válaszokat!



2013. máj. 3. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, ha már egyszer felvették, akkor maradhat egész nap szerintem. Nem vagyok benne járatos, de egy ismerősöm is otthon van gyeden a kisebbel, de a nagyobb egész napos az oviban, nem szóltak neki, hogy ebéd után vigye haza.
2013. máj. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet, viszont ha az ovonéniknek nem tetszik vmi akk az a länyoldon fog csattanni sajnos...
2013. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

elrontottad, mikor belementél, hogy elhozod ebéd után. Ez csak az óvónőknek könnyebbség, a kicsit is rángatod, neked sincs semmi időd, a nagy sem érti, miért változott meg a helyzet. Jobb lett volna, ha minden marad a régiben.

Mondd meg az óvónőnek, hogy ez így nektek nem megy, felborítottátok a nemalvással a gyerek napirendjét, vagy ott alszik vagy nem jár, mert még az is jobb megoldás. Az ovi egyénként nem fél napos, enyémek is egész naposak, pedig itthon vagyok szabin, alvás után 3-kor hozom el őket.

2013. máj. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Ugyan nem jutottam el odáig hogy utána nézzek. Nálunk is bepróbálkozott az óvónő. 4,5 éves volt a kisfiam mikor született a kistesó (akkor már 3 éves járt bölcsibe/oviba szóval nem előtte kezdte) Mikor láttam mire megy ki a játék, határozottan mondtam hogy köszönöm szépen, de nem szeretnénk élni a lehetőséggel. Utána nem zaklatott. Légy kemény fellépésű :)
2013. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát első ökrben kár volt beleegyezned, hogy hazaviszed. Most már csak annyit tehetsz, hogy beszélsz az óvónővel, hogy a gyerekednek ez a felállás nem jó, így továbbra is ott óhajtod altatni. Ha nem akarja, akkor kérd, hogy beszélhess a vezetővel, és a vezetőnek meg mondd meg, hogy te abszolút partner vagy mindenben, de szeretnéd, ha a gyereked érdekeit tartanák szem előtt, nem az óvónők kényelmét, és mondd, hogy te tisztában vagy vele, hogy szar a rendszer, és nagyon sok teher van az óvónőkön, de te azt szeretnéd, ha ez nem a lányodon csattanna. Nekem dettó ez volt a szitu, csak a fiam sírt, hogy szeretne ott aludni a többiekkel:( Mivel senki nem volt partner ebben, elmentem az igazgatónőhöz, és elmondtam neki is a mondandómat - mire válasz: sajnálja, de ne alhat ott a gyerek. Mire én: semmi gond, kérem adja írásba, és szerepeljen benne a jogszabály is, amire hivatkozik. Egyből viszakozott, mondván félreértettem... Engem nem kedvel azóta sem, de a gyerek nagyon boldog, hogy ott alhat, és mivel az óvónők jó szakemberek, így nem akarnak bosszút állni egy gyereken - szerintem nagyon ritka az az óvónő, aki egy gyereken verné le, hogy az anyját nem kedveli, így emiatt ne aggódj.
2013. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna beleegyezned,nagy hülyeség,hogy hazaküldik ebéd után,én kisfiam bölcsis egyszer hoztam el rögtön ebéd után szegény tiszta fáradt mire hazaértünk Ő is átesett a holtponton.Mond meg hogy ha felkelt jössz érte nem fogod hazahordani,gyereknek is sokkal jobb ha meg van a rendszer.
2013. máj. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ!

Azért mentem bele(bár most már tudom hiba volt),mert azt monda,hogy ez a lányom érdeke és neki jobb lesz anyával lenni.Nem gondoltam,hogy ezzel rosszat teszek a lányomnak,de most,hogy látom ez így nem működik,már bánom,hogy engedtem a nyomásnak.Ma beszéltem az óvónővel és közölte,hogy akkor maradjon(de olyan hangsúllyal mintha szívességet tenne és vágta a pofákat),de vigyem haza azonnal alvás után fél 3-kor.Eddig 3-fél 4 felé jártam érte,mert szeretett még egy kicsit rajzolgatni,játszani az udvaron a többiekkel.Most én is attól félek,hogy ezt majd a lányomon "veri" le az óvónő.Pedig eddig nem volt köztünk súrlódás,kedves volt és én is partner voltam mindenben amit kért!

Csak most emiatt én érzem magam szörnyen rosszul. :(

2013. máj. 3. 11:15
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezni nem kötelezhet, de nálunk is "szeretik" ha az otthon lévő anyuka elviszi ebéd után a gyereket haza
2013. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok. Nálunk sem volt semmilyen megtorlás, ahogy már valaki írta azért ennél egy óvónőből többet néz ki az ember. Remélhetőleg nem alaptalanul.

Én totál feleslegesnek tartom a délután hazahozatalt. Csak nekem lenne macera egy kicsivel megindulni. A fiamnak teljesen mindegy hol alszik, uzsonnázik. Én is fél 4 körül szoktam odaérni.

2013. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Es mi lesz ha nem mész a gyerekért alvás után? Ugyan mit tud tenni? Nálunk fél 5-ig van ovi és ha akkor viszik a gyereket haza, akkor sem lehet semmi szava. Szerintem hagyd nyugodtan fél négyig mint szokott. Az óvóvo meg majd megunja.
2013. máj. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!