Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötelezhet arra az óvoda,...

Kötelezhet arra az óvoda, hogy délben alvás előtt hozzam el a gyermekemet, csak azért mert kistesója született?

Figyelt kérdés

lassan egy éve ovisok vagyunk.Eddig bent is jól aludt,sőt itthon is 12-től 15-ig simán alszik hétvégéken.' hónapja szültem.2 hete közölte az óvónő,hogy vigyem el ebéd után a gyereket,hogy ne érezze,hogy ki van csapva az oviba csak mert tesó született.Eddig semmi probléma nem volt az oviba menéssel,szeret járni nem is reklamált,hogy anya otthon van kistesóval ő meg megy.Beleegyeztem és 2 hete hazahordom a nagyot ebéd után.Csak az a baj,hogy elindulunk és hulla fáradt,de mire haza érünk már átesik a holtponton és nem akar aludni.Délutánra tiszta hisztis,kezelhetetlen az egyébként jó kislányom.Mondtam az óvónőnek,hogy nekünk ez nem jött be megbolygattuk a kis napirendjét és most otthon nem akar aludni.Erre,hogy bent sem alszik fél óránál többet.Na de mielőtt elmentem szűlni addig meg aludt?

Mondták mások,hogy ezt csinálják,hogy minél kevesebb gyerek maradjon az oviban.Ezt értem,de ha ez nem jó az én gyerekemnek??

Kötelezhet e valami úton az óvoda,hogy azért mert kistesó lett ebéd után hazavigyem a nagyot?

Köszi a válaszokat!



2013. máj. 3. 10:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
20 hó korküllel nekem kényelmesebb volt, hogy itthon volt a gyerek, de mikor 3,5 éves volt, leállítottak egy csomószor az utcán, hogy mikor megy már a gyerek. Úgyhogy vittem. (Előtte 3 évesen nem volt szobatiszta.) Mondta nekem egy anyuka, hogy úgy szoktassam, ahogy utána is akarom, hogy menjen, mert ha azt szokta meg, hogy nem alszik ott, akkor később gond lesz, ha dolgozom, hogy ott kell maradni. Úgyhogy kezdettől ott alszik mindkettő. Ne hagyd magad, ha emiatt lenne az óvónő utálatos a gyerekkel, akkor más miatt is kivételezne vele. A kislányoddal viszont beszéld meg, hogy mi a helyzet, nehogy az óvónők mondjanak neki valami olyat, hogy őt nem szereti anyuka, azért kell ott maradnia, mert már ilyet is hallottam...
2013. máj. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
41%

Jaj én pont ugyanebbe voltam mint te!Én is elhoztam ebéd után,látszott rajta,hogy tiszta kóma,álmos,fáradt.Mire hazaértünk kinyílt a csipája,megörült az itthoni játékainak és nem akart/bírt elaludni!Délután 4-5 órakkor meg már nem bírtam vele mit kezdeni olyan fáradt volt!

Én is bementem a vezetőhöz,rákérdeztem és azt mondta nincs erre semmilyen szabály,úgyhogy maradthat alvásra is!Ráadásul nem akartam azt hogy az én fiam ettől különlegesnek érezze magát mivel ő volt az egyedüli a csoportab akit elhoztak!Gondolhatod a többi gyerek éppen vackolni készült,feküdt le az enyém meg jött kifele a teremből!A többiek meg nézték hogy éz én gyerekem hogyhogy elmegy és nem marad ott!

Na szóval jobb ez így!

Bólogassál együttműködően az óvónőnek,hogy jó mész érte fél 3-ra majd pár nap után csak 3/4 3-ra menjél és így tovább,minden nap 5-10 perccel késsőbb és végül vissza áll a régi rend!

2013. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kötelezhet!

A fiam kis csoportos,novemberben és decemberben 5 csoporttársnak született tesója,de csak délután jönnek értük.

2013. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp altasd ott, nehogy úgy járj mint én: nalam is beprobalkoztak sajna, en nem tudtam mit lehet es mit nem, így hat nem ellenkeztem. Azóta nem tudom elaltatni a lányom, 3 óra elmúlt, a gyerkocok mar kelnek az oviban, ő meg meg mindig karattyol az agyában, pedig fel 2-kor letettem. Es ez így megy minden nap, tiszta ideg vagyok, mert állandóan rá kell szóljak hogy aludjon mar végre, nem tudom tenni a dolgom. 5-ig alszik es persze így 10-nél előbb nem alszik el, borul az egész napunk. Ovibol hazamenet persze ő is hulla fáradt, csak utána felébred. Megígérték hogy középső csoportba mar bent alhat, de attól tartok, hogy akkor úgy járunk mint ti, hogy nem akar majd aludni. Nagyon mérges vagyok, mar en is tudom hogy nem kötelezettek volna erre.
2013. máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!