Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem bírom tovább. Mit csináljak?

Nem bírom tovább. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2éves kislányom kezelhetetlen. Van egy 4éves,de ő legalább hallgat rám. De a kicsi nem. Egész nap nyávog,nem fogad szót, hiába csinálok akár mit. Lehet idegesebb vagyok,mert babát várok,de ez így nem jó.
2013. máj. 6. 15:21
 1/4 anonim válasza:
Az egyik csatornán ment/megy a Szuperdada, ő nagyon hasznos dolgokat mondott pont ilyen problémákhoz. Érdemes lenne megnézned egy-két ilyen részt a sorozatából, kevés azon tévés műsorok közé tartozik, amikre azt mondom, hogy hasznos vagy jó. :)
2013. máj. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

4 éves, 2 éves, és jön a harmadik, bizony nem fogsz unatkozni!!!! Biztos te is feszültebb, fáradékonyabb vagy terhesen, a kicsi meg most éli a dackorszakot, ezen át kell esni. Nem szabad ráhagyni a dolgokat, már csak azért sem, mert ha megszületik a pici, még nehezebb lesz, neki is meg neked is.

Nekünk is most jön a 3. és az én 2,5 éves lányom túltesz a nagytesóján, de már most egy picit "betörtük", és már nincs olyan sok műbalhé, ahogy a párom mondja. Szép szóval, türelemmel, következetességgel. A nyávogást figyelmen kívül hagyom, így ha nincs eredménye, abbahagyja. Ha nem fogad szót, annak következménye van. Ő is most alapból dacol, mindenre nemet mond.

Ha pl. azt mondom, gyere pakoljuk össze a játékokat, mert elmegyünk sétálni.Erre azt mondja:nem. Szépen megkérem, segítek neki pakolni. Ha ez sem használ, akkor megmondom, addig nem megyünk sétálni, amíg nincs rend. És megyek a dolgomra. Volt olyan, hogy fél óráig ott állt a bejárati ajtónál, és kiabált: de sétálni megyünk, sétálni! Én nem foglalkoztam vele, egy idő után csak szót fogadott, és összepakoltunk együtt, majd elmentünk sétálni.

Egy idő után az ilyen esetekből rájön ő is, hogy érdemes szót fogadni.

Tudom, hogy nehéz, de figyelj a kicsire most egy kicsit jobban, találd meg a hozzá vezető utakat, hogy mire megszületik a kistesó, ő is egy kicsit kezelhetőbb legyen.

Ha tudsz, kérj segítséget, párod nem tudom mennyit tud közreműködni a gyereknevelésben, de a következetesség úgy hatékony, ha mindkét szülő gyakorolja, egymást erősítve.

Kitartás!

2013. máj. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia! Figyelj igen ez a dackorszak de nem engedheted meg a kicsi lányodnak hogy kikészüljél ennyire töle! Szerintem néha verd el a popsiját ha nem fogad szót!! NEM PROVOKÁLÁS!! Úgy gondolom ha párszor elfenekeled majd ért a szoból. Puszta jó tanács semmi rosszindulat nincs ebben!
2013. máj. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
amikor az enyémek csinálták ezt akkor volt olyan hogy "nem hallottam meg" úgy tettem mintha ott sem lennének, később elmagyráztam - az ő nyelvén, nyilván egy két évessel másképp beszélsz mint egy nagyobbal - hogy ha ő nem fogad szót akkor én sem. idő kellett neki de bevált
2014. ápr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!