Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kellett volna tennem az...

Mit kellett volna tennem az adott helyzetben? A kiscsoportos fiam sírt, amikor érte mentem, mert az óvónéni nem adott neki pogácsát.

Figyelt kérdés

A fiam egy csendes, bújós, kiscsoportos kisfiú. Délután nem a saját óvónénijük van velük, mert összevonják a csoportokat a takarítás és egyebek miatt, így mindig másik csoport óvónénije vigyáz rájuk 16 óra után a szülők érkezéséig.

Amikor megérkeztem kb. 16.10 perckor a fiam az óvónéni lábánál feküdt, arcát a padlóba fúrva és sírt. Nem ordított, nem balhézott, csak halkan csendben sírt.

A másik óvónéni, aki szintén abban a csoportban volt, kijött hozzám és azt mondta, hogy a fiam "beverte a hisztit", mert a másik óvónéni nem adott neki pogácsát. Az indok: a fiam már uzsonnázott.

Miközben pityergett, öltöztetés közben próbáltam neki elmagyarázni, hogy az az óvónéni pogácsája volt és ő is nagyon éhes. Erre a kicsi azt válaszolta, hogy de egy másik kisfiúnak adott.

Ekkor esett rosszul igazán nekem is a dolog. Miért visz be a csoportba ételt? Miért a gyerekek asztalánál ülve eszik úgy, hogy ezt ők is lássák? Egy 3 éves még mindent megszeretne kóstolni, amit a többiek esznek.

Nagyon kellemetlenül éreztem és érzem magam most is. A gyereknek valószínűleg már eszében sincs, de én nehezen fogom elfelejteni.



2013. máj. 7. 06:38
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
Arra tudunk válaszolni amit a kérdező el mond. Abból kell kiindulnunk amit ő elmesél. Ennyi erővel minden kérdésnél még tegyél fel vagy 20 másikat, hogy valóban úgy volt ahogy a kérdező azt elmeséli. Ha ez a történet így volt, akkor a óvónéni hibázott. De persze az is lehet, hogy gyerek kapott pogácsát, de először nem kért utána meggondolta magát és persze másodjára nem kapott. És még vagy számtalan variáció előfordulhatott. Anyuka feltett egy kérdést, amin mi válaszolók össze vesztünk. De én nem látom sehol, hogy anyuka túl reagálná a dolgot. Ő is túltette magát ezen, mint most már lassan mindenki :D Egyszerűen kíváncsi volt, másnak is rosszul esett volna egy ilyen dolog? Igen! Minden anyának rosszul esik ha a gyermekét szomorúnak látja, (még akkor is amikor mi magunk, anyukák rakjuk büntetésbe, de agyilag tudjuk, hogy ezt kellett tennünk a gyermek érdekében), de ettől még igen is minden ugyan úgy fáj az édesanyának is mint a gyermeknek.
2013. máj. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!