Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kellett volna tennem az...

Mit kellett volna tennem az adott helyzetben? A kiscsoportos fiam sírt, amikor érte mentem, mert az óvónéni nem adott neki pogácsát.

Figyelt kérdés

A fiam egy csendes, bújós, kiscsoportos kisfiú. Délután nem a saját óvónénijük van velük, mert összevonják a csoportokat a takarítás és egyebek miatt, így mindig másik csoport óvónénije vigyáz rájuk 16 óra után a szülők érkezéséig.

Amikor megérkeztem kb. 16.10 perckor a fiam az óvónéni lábánál feküdt, arcát a padlóba fúrva és sírt. Nem ordított, nem balhézott, csak halkan csendben sírt.

A másik óvónéni, aki szintén abban a csoportban volt, kijött hozzám és azt mondta, hogy a fiam "beverte a hisztit", mert a másik óvónéni nem adott neki pogácsát. Az indok: a fiam már uzsonnázott.

Miközben pityergett, öltöztetés közben próbáltam neki elmagyarázni, hogy az az óvónéni pogácsája volt és ő is nagyon éhes. Erre a kicsi azt válaszolta, hogy de egy másik kisfiúnak adott.

Ekkor esett rosszul igazán nekem is a dolog. Miért visz be a csoportba ételt? Miért a gyerekek asztalánál ülve eszik úgy, hogy ezt ők is lássák? Egy 3 éves még mindent megszeretne kóstolni, amit a többiek esznek.

Nagyon kellemetlenül éreztem és érzem magam most is. A gyereknek valószínűleg már eszében sincs, de én nehezen fogom elfelejteni.



2013. máj. 7. 06:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%

Vagyis engedtél a hisztijének és megkapta amiért sírt.

Gratulálok anyuka, okos döntés volt!


Megértem az óvónőt, nem tudhatod, a másik gyerek valószínűleg nem uzsonnázott, ezért kapott.

Anya is óvónő, ők sem a gyerekek elől elbújva esznek, meg kell tanulniuk, hogy mit jelent a magántulajdon.


Amúgy amit láttál, hogy a földön fekve sírt, nos nagyon valószínű, hogy a gyerekedet már milliószor felemelték a földről, aztán beleuntak a hisztibe és a mellőzés módszerét választották, nincs ebben semmi rossz.

2013. máj. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem iszonyatosan felfújod a dolgot!

Ez legyen a gyereked legnagyobb baja az életben. Hú, a másik kapott pogácsát, ő meg nem... borzalmas, tényleg! Nem is értem, hogy lehet túlélni ezt a sorscsapást... Ja, de: földhöz kell vágni magunkat, hisztizni kell, és akkor anyuci majd vesz nekünk. Ez szerintem nagyon-nagyon rossz megoldás volt, ne is haragudj!

Bármiről van szó: ha hisztizik, akkor NEM!


Egyébként meg ki tudja, amennyiben tényleg kapott a másik kisgyerek (ebben sem vagyok amúgy biztos pusztán egy hároméves elmesélése alapján...), lehetséges, hogy az a kisgyerek bármi miatt nagyon éhes volt. Lehet, nincs nekik otthon elég... Az is lehet, hogy simán éhes volt. Gondolom nem arról volt szó, hogy Pistikét odahívták kicsit nassolni, Lacikát meg elkergették...

2013. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
52%
Ez a óvó néni pogácsája volt, nem az a baj, hogy ő evett a csoportban ha nem az, hogy egyik gyerek kapott a másik meg nem. Azért mert a másik nem ette meg az uzsonnát azért jutalomból kapott pogácsát? (gondolom egyszerre kellett volna uzsonnázniuk a gyerekeknek) Szóval ez nem kifogás, hogy az egyik nem evett uzsonnát és ezért kap pogácsát. Máskor sem fog uzsonnázni bízva benne, hogy óvónéni az alma (uzsonna) helyett majd ad csoki tortát (óvó néni ennivalója)?
2013. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Kései Sirató ***** válasza:
88%

Az lett volna a legjobb, ha elbeszélgetsz az óvó nénivel, így megtudod a részleteket.

AZ óvó néni saját pogácsája volt-e, vagy estleg lehetséges, hogy a másik gyerek lisztérzékeny és egy spéci gluténmentes pogács volt..

HA neked ez probléma és elbeszélgettél volna vele, akkor lett volna rá esélye, hogy tisztázza a helyzetet, neked pedig arra, hogy a nemtetszésed esetén szemrehányást tegyél. Ha veled is undok és elfogadhatatlan az óvó néni viselkedése, akkor panaszt tehetsz az óvoda vezetőnél.

Nekem egy esetben volt gondom az egyik óvó nénivel, de megkerestem és elbeszélgettem vele, mivel tudom, hogy mindketten a gyerek érdekét akarjuk és felelősek is vagyunk. Sikerült meggyőznie, azóta soha nem volt nézeteltérésünk.

2013. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
36%

Hiába pontoztok le, szerintem akkor is nagy butaság engedni a gyerek hisztijének és megvenni neki a pogácsát.


Ha az anyuka azt látja, hogy a gyerek a földön fekve sír az óvónő mellett, akkor 100%-ig biztos lehet benne, hogy a cirkusz már hosszú ideje tart.

Senki ne gondolja, hogy a pedagógus csak úgy hagyja a gyereket vergődni a földön, biztos először megpróbált szép szóval hatni rá.


A szülő reakciójából kiindulva ez egy rettentő makacs fiúcska lehet akinek ki van nyalva a feneke, tudja, hogy anyucitól mindent megkap némi toporzékolásért.

2013. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%

Utolsóval értek egyet.

És itt igazából nem is a gyerek hisztizik (már), hanem a kedves anyuka...

2013. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem értelek titeket. Feltettem egy kérdést. Nem vádoltam és nem is vádolom az óvónénit. Leírtam, hogy a gyerek nem hisztis, soha nem hisztizett és nem is volt vele baj az óvodában. Ráadásul egy félénk fiúcska. Nem csapkodta magát a földhöz, nem ordított és nem hangosan sírt.

Az óvónéni előtt ott volt egy zacskó pogácsa, ami nem az óvodai uzsonna volt. Valahonnan akkor érkezett meg és hozta magával. Nem mondom, hogy adnia kellett volna a gyerekemnek belőle. Csupán csak azzal nem értettem egyet, hogy miért eszik kiscsoportosok előtt, amikor van külön ebédlőjük és a csoportban ott volt egy másik óvónéni is, aki vigyázott a gyerekekre. Ő csak bement beszélgetni, nem neki kellett volna vigyázni rájuk. Ennyi volt, amit furcsállottam.

Nem gondolom, hogy elkényeztettem a gyerekem. Nem is mondta, hogy rohanjak neki pogácsát venni. Egyszerűen csak megsajnáltam.

2013. máj. 7. 15:53
 18/21 anonim ***** válasza:
46%
09.08.-as,neked biztos,hogy nincs gyereked,vagy ha megis,hat nagyon sajnalom ot:iszonyu sivar lelkivilagod lehet...mitol vagy igy megkeseredve?
2013. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű: óvónéni hibázott. Pedagógus vagyok, és annak alapján, amit legutóbb leírtál, számomra ez derült ki. Tilos ilyet csinálni: az egyik gyereknek adok, a másiknak pedig nem.

Akinek ez nem egyértelmű, az képzelje el ugyanezt a szitut otthon: két gyereked van, az egyiknek adsz egy csokit, a másiktól pedig elvárod, hogy csendben nézze, ahogy a testvére eszik.

Szegény kisfiad! Próbálj megnyugodni, sajnos kapott egy kis tapasztalatot abból, hogy az élet kemény, a felnőttek is hibáznak, és nem mindig győz az igazság. :( Mivel te kárpótoltad, valószínűleg helyre billent a lelki egyensúlya. De hogy őt most hátrányosan megkülönböztették, az feltehetően eljutott a tudatalattijáig... :(

2013. máj. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
68%
Nade utolsó! Látta valaki, hogy az egyik gyerek kapott, a masik meg nem? A gyerekek, pláne az ilyen picik nem mindig mondana igazat. Nem rosszasagbol, hanem azért, mert ok ugy érzik, máshogy történt a dolog. Az en gyerekem egyszer azt mondta, nem kapott ebédet, az ovoneni nem adott neki. Aztán kiderült, hogy egész pontosan az történt, hogy borsó főzelék volt, ami a kisasszony nem szeret, igy bele se kóstolt. Ovoneni erre elvette a főzeléket es adott neki meg egy adag levest..L.l
2013. máj. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!