Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a teendő akkor, ha a...

Mi a teendő akkor, ha a kislányomat középső csoportba akarják egyből betenni? Tavaly nem kezdte el az óvodát, mert még nem volt 3éves és kistesóval voltunk itthon. Nem bíztattak vele, hogy felveszik.

Figyelt kérdés
Most meg azt mondják, hogy majdnem 4éves, és kezdjen a középsőben.Én ezt nem akarom. Ti hogyan gondolkodnátok a helyemben?

2013. máj. 9. 16:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nekem novemberben lesz négy éves a kislányom, a kisebb pedig decemberben 3 éves, a lassan négy éves kislányomat és a lassan három évest az új óvodába úgy intéztem el, hogy a nagyobb ismételje meg a kis csoportot így egy csoportba kerül a kisebbel. A nagy még pelusos, ő nagyobb odafigyelést igényel, és gondozást. Elfogadták így szeptember 1-től kezdik együtt a kiscsoportot.
2013. máj. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Az új rendelet 2014-től lép életbe."-ez nem az a rendelet. Amire te gondolsz, az az, hogy 2014-től a 3 éves menjen oviba.

Amiről én beszélek, már életbe lépett. Aki 6 éves, menjen iskolába. Nekem sem tetszik, hogy általánosítanak, de ez van.

2013. máj. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Inkább a kicsik között legyen nagy, mint a nagyok között kicsi...
2013. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Igen, de ne már a kiscsoport maradjon ki...
2013. máj. 9. 21:57
 15/19 A kérdező kommentje:
Akinek koraszülött volt a babája, lehethogy jobban félti, és egy nagyon szoros kapocs anya és baba között, és nehéz elengedni egy olyan közegbe, amit nem találsz megfelelőnek neki...
2013. máj. 9. 21:59
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2009 októberi, akkor most szeptembertől neki kiscsoportportban a helye. Nem is értem, miért kéne középsősnek lennie. Ha tavaly sikerült volna, még szeptemberben nem volt 3 éves, ezért mini csoportba került volna, tehát a mini-kis csoportba járt volna kétszer, így 4 év az ovi. Ugye most 4 éves - kiscsoport, jövőre 5 évesen középső, utána 6 évesen nagycsoport (mivel szeptemberig nem tölti a 6-ot) és utána szeptembertől elsős aminek az októberében már 7 éves lesz. Évvesztes. Ennyi. Miért kerülne középsőbe? Akkor 5 évesen nagy csoport és még nincs 6 mikor iskola? neeeem.

Az én fiam 2009 novemberi, és még bölcsis, ős a bölcsit járta kétszer, az oviba 3 évet fog járni (kis-közép-nagy csoport)

2013. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló. Végre valaki megértette. Remélem az óvóda vezetése is így számol!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. máj. 9. 22:02
 18/19 anonim ***** válasza:

az én fiam 2009 szeptemberi,ő most kiscsoportos,szeptembertől lesz középsős

tehát kor szerint szeptembertől valóban középsősnek kellene lennie

lehet tényleg jobb kiscsoporttal kezdeni,de dondolj bele,ha vegyes csoportba járna,akkor is egy összeszokott társaságba kerülni

ne aggódj,be fog illeszkedni,és hamar meg fog tanulni mindent

2013. máj. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 zabmester ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy miért csinálják ezt így nálatok. Az én fiam is októberi, csak ő 2007-es. Szóval ő is majdnem négy éves volt, amikor az ovit kezdte (előtte bölcsis volt két évig). Kiscsoportba került, most középsős, és tekintve, hogy szeptemberben nem lesz még hat éves, így természetesen marad még egy évet, és akkor lesz nagycsoportos. Szerintem így normális, hogy ezek így jönnek sorban. Az lenne nekem a fura, ha úgy járna, hogy középsővel kezdi, aztán kétszer nagycsoport. Miközben simán végigjárhatja a három évet úgy, hogy ugyanazokkal a gyerekekkel van végig.
2013. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!