Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szóltok az alábbi játszóte...

Mit szóltok az alábbi játszóteres történethez? Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

2 éves gyerek makacsul áll a csúszda létrájának alsó fokán, anyja kéri, menjen onnan, mert más gyerek szeretne csúszdázni. Nem megy, anyuka feladja, hagyja, hogy a gyereke ott maradjon, ezzel elérve azt, hogy az ott lévő többi gyerek nem tud csúszdázni.

65 éves nagymama úgy oldotta meg, hogy 2,5 éves iker unokáit ezerszámra emelte fel a csúszdára, hogy lecsúszhassanak. Az anyuka (a makacs gyerek anyja) megköszönte a ziháló nagymamának, hogy nem kellett a gyerekét megnevelni.

Egy pillanatra lépett le a gyerek, akkor egy harmadik kislány elkezdett felmászni, erre makacs gyerek nadrágjánál fogva húzta vissza a picit.

Vélemény?


2013. máj. 9. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én gyerekem a makacs, és nem akar sem csúszdázni, sem elmenni, egyszerűen megfogom és leemelem onnan. Ha hisztizik, hát hisztizik...

Ha az én gyerekem nem tudott volna csúszdázni, valószínűleg megkérdezem a gyereket, hogy miért áll ott. Tudom, nem igazán tudja elmondani, miért, talán még beszélni se, lehet, hogy arra várt, valaki vegye már észre őt. Talán a gyerek is csúszdázni akart, csak nem mert felmászni.

Anyuka érdekesen kezelte a helyzetet, tipikusan a szőnyeg alá söpröm a problémát megoldás. Ha nem figyelek oda, nincs is...

2013. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én az anyuka helyébe hazavittem volna a makacs gyereket.

Ha nem jött volna, hát erőszakkal a kezénél fogva, vagy akár a hónom alá kapva.

2013. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Felajánlottam volna a szemüvegemet, hogy lásson az anyuka és csak annyit mondtam volna, bocs engem sem neveltek meg.
2013. máj. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én simán megmondtam volna az anyukának, hogy vigye el a gyerekét, különben én fogom elemelni onnan. A csúszda nem csak az övé hanem minden gyereké aki szeretne játszani vele.. Igazából sem az anyukát sem a nagymamát és a többi szülőt sem értem. Az anyukát azért nem mert miért nem képes egy 2 éves gyereket elvinni onnan, és azt mondani neki hogy nem szabad! Mert hisztizni fog?? Akkor fogja meg a kezét és vigye haza. A nagymamát sem értem. Minek emelgette a űz unokákat? Nem mert szólni az anyának? Ahogy a többi ott lévő szülők sem mertek szólni?? Ha mindenki összefogott volna, és közösen megkérték volna az anyukát, akkor egy ilyen eset csak pár percig tartott volna..
2013. máj. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

2 hete volt ilyenben részünk. fiam ügyesen megoldott, arrébb tolta a gyereket, aztán csúszdázott. többiek is belelkesedtek ezen, probléma megoldva :)


én amúgy mindig megkérdezem ha hasonló szitu van, hogy miért csinálja, majd megkérem szépen, hogy menjen onnan. ha nem is megy, legalább erre észbe kap a gyerek.


enyém szerencsére nem csinál ilyet, vagy rászólok ha olyan, elmagyarázom miért és megérti, 3,5 éves, velem már könnyű ilyen téren :)

2013. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5 vagyok


*legalább erre észbe kap a gyerek anyja- ez lemaradt :D

2013. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én felemeltem volna a gyereket, és arréb tettem volna.

Ha visszamegy a csúszdához, hogy lerántsa a többi gyereket, akkor is odamegyek, és szépen arréb viszem pár lépést, és még rá is szólok, hogy abbahagyod!

2013. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szóltam volna az anyának végül is azért van ott, hogy nevelje is a gyereket.
2013. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 2 évessel nem bírnak, mi lesz ha 12 éves lesz????


Én egy nagyobb gyerekkel zördültem össze, ő és a tesója minősíthetetlenül viselkedtek a játszótéren, szülő sehol, úgyhogy odaálltam a mászókákhoz és a csúszdákhoz elég zord arckifejezéssel. Amikor a nagyobb teljesen eltorlaszolta a csúszdát a többiek meg ott sorakoztak mögötte és udvariasan vártak a sorukra. Szóltam a gyereknek, hogy csússzon, mert sokan várnak mögötte. Erre bunkón visszaszólt, hogy a négy az nem sok, a száz az sok. Na erre sziszegve közöltem, hogy azonnal jöjjön le de azonnal, vagy én szedem le.

2013. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

sztem megkérdem a makacs kissrácot, hogy miért nem megy arrébb?? Egy hisztis, dacos gyerek az anyjának apjának dacol, de általában idegenekkel nem csinálják, sztem simán arrébb ment volna...a nagyi megtehette volna, nem kellett volna bunkón, inkább csak érdeklődve...


Ha az én lányom csinálná, elvittem volna mindenképp, nincs mese..tehát az anyukával nem értek egyet, hogy miért hagyta, hogy a kisfia ott álldigáljon...

2013. máj. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!