Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szóltok az alábbi játszóte...

Mit szóltok az alábbi játszóteres történethez? Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

2 éves gyerek makacsul áll a csúszda létrájának alsó fokán, anyja kéri, menjen onnan, mert más gyerek szeretne csúszdázni. Nem megy, anyuka feladja, hagyja, hogy a gyereke ott maradjon, ezzel elérve azt, hogy az ott lévő többi gyerek nem tud csúszdázni.

65 éves nagymama úgy oldotta meg, hogy 2,5 éves iker unokáit ezerszámra emelte fel a csúszdára, hogy lecsúszhassanak. Az anyuka (a makacs gyerek anyja) megköszönte a ziháló nagymamának, hogy nem kellett a gyerekét megnevelni.

Egy pillanatra lépett le a gyerek, akkor egy harmadik kislány elkezdett felmászni, erre makacs gyerek nadrágjánál fogva húzta vissza a picit.

Vélemény?


2013. máj. 9. 20:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. A nagymama az anyukam, az ikrek az enyemek. Megkerdeztem, miert nem szolt, pedig eleg nagy szaja van. Azt mondta, hogy nem akart konfrontalodni, mert ok is a mi hazunkban laknak, de azt mondta, hogy kovetkezo alkalom fog szolni.
2013. máj. 9. 21:34
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezt az én fiam (3 éves) is csinálta már. Elég makacs időszakában van... Az volt a "gond", hogy nem engedtem meg neki, hogy állva csússzon. Szépen levettem, ordított két percet. (haza nem mentünk mert a 4 évesem szépen eljátszott) Utána a kicsi is lenyugodott és játszott tovább.

Egyébként rám pedig azért néztek ferde szemmel az anyukák, hogy hagyom sírni. Oké, tudom hogy nem nagy élmény hallgatni egy hisztit, de nála nem használ ilyenkor a szép szó, feleslegesen nem koptatom a számat, magától kell lenyugodjon, utána ér el hozzá amit mondok

2013. máj. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Először is rászóltam volna a gyerekre, ha nem megy szólok az anyukának, hoyg fogja meg és vigyel el, ha nem teszi szólok a fiamnak, hogy tolja arréb ha az sem megy, arréb rakom én.
2013. máj. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is elkellett volna vinnie... valszeg amilyen vagyok megkérdeztem volna a kicsit megy vagy nem (két évesen meg van a képességük az igen és nem kifejezésére..... Birom az ilyen anyukákat... és az ilyen gyerekeket... Mondjon nekem akárki akármit nem magátol ilyen egy gyerek. Enyém is kétéves, deh....... valahogy megtudok vele beszélni mindent.
2013. máj. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Anyuka jó nagy bunkó hogy látta a 65 éves nagyit küzdeni de lec.rta ....egyébként meg a 2 éves nyilván anyut teszteli lehet otthon sincs neki semmi határ szabva vagy csak külső környezetben nem mer anyuka "konfrontálódni" a saját gyerekével...tök mindegy. Én mit tettem volna? Egyértelmű hogy leveszem onnan a gyerekemet. Más felé terelem, ha meg megmakacsolja magát és csak azért is oda akar menni odaállni akkor megyünk haza , ennyi. Nem a miénk a világ.
2013. máj. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha ezzel egy nagymamának okozott plusz gondot, nyilvánvalóan el kellett volna hoznia. A gyerekek általában szerintem az ilyen helyzeteket megoldják egymás között. Egyébként én kicsit a másik oldal vagyok, az én kisfiam a csúszda alján szeretett ledekkolni és élvezte, hogy nem tudnak tőle csúszni, valahogy mindig kikeveredtünk a szituból fenyítés nélkül. Rácsúszott a másik gyerek, mert elunta a várakozást, míg kértem álljon fel,vagy viccesen lecsikoltam a csúszda aljáról, ha már kényelmetlen volt nagyon a helyzet:))
2013. máj. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!