Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Természetes, hogy egy hiperakt...

Természetes, hogy egy hiperaktív gyerek szülője folyamatosan mentségeket keres a gyermeke viselkedésére, próbálja elfogadtatni annak ellenére a gyermekét, hogy zavaró mások számára a folyamatos izgágaság?

Figyelt kérdés

Ilyen mentségekre gondolok,hogy "sajnos ő figyelemzavaros nehéz neki kontrollálnia magát ,türelmet kérünk,fejlesztésre járunk " .

És mindemellett azt hangsúlyozza szánalmas módon,hogy figyeljék csak meg a gyermeknek milyen jó szive van ,segítőkész ,kedves annak ellenére,hogy szélsőségesen nyugtalan és türelmetlen .


2013. máj. 16. 16:02
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

"Minden gyerkoc egy egyeniseg, magaban hordozza a sajat es a mi feladatainkat. "


Ezzel már inkább egyetértek ,ez egy jó megközelítés !


A visszatükrözésről jutott eszembe amit írtál ,hogy engem tükröz vissza a gyerekem,hogy semmiképpen nem állja meg a helyét ,mert a másik gyermekem pedig egy alkalmazkodó ,szabálykövető egyéniség ,nagyon toleráns a testvérével szemben ebben nőtt fel,hogy látta tőlünk szülőktől ,hogy mi mindent elkövetünk és ő is elfogadja a testvérét olyannak amilyen,sőt sokat segít nekünk ,pedig 4 évvel fiatalabb ,de sokkal érettebb ,ő szerencsére rendben van ,sokáig rettegtem ,hogy vele is ugyanaz a probléma lesz mint a nagyobbal ezért már 1 éves korában elvittem gyógypedagógushoz,majd elvittem 1,5 évesen is ,de mára már egyértelmü,hogy szerencsére vele nincsen probléma .


Egyébként roppant nehéz folymatosan és kitartóan kiegyensúlyozottnak maradni ha van egy ilyen gyermeked,néha már felcsillan a remény,mert egy-egy helyzetben megfelelően volt képes viselkedni,aztán másnap pedig újra úgy látod ,hogy visszatért az évekkel ezelőtti viselkedésére ,azt gondolom normális,ha ez egy szülőt megvisel ,mi is csak emberek vagyunk és ebben a nehéz élethelyzetben néha elkeseredünk ,tehetetlennek érezzük magunkat ,annak ellenére persze ,hogy szeretjük a gyermekünket megkérdőjelezhetetlenül ,éppen ezért fáj annyira ,hogy azt látod ,hogy egyre nagyobb,de az állapota pedig a sok fejlesztés ellenére sem javul úgy ahogy reménykedtél benne .

2013. máj. 19. 18:50
 22/22 anonim ***** válasza:
48%
Biztos nagyon nehez, de te magad fogalmazol ugy, hogy a masik gyermeked "rendben van", ezt meg ha nem is elotte mondod erzi. Orok megfelelesben akar majd elni, h neked jo legyen. O igy van rendben.. Persze kell a fejlesztes meg az allando odafigyeles, de probald elfgogadni igy ahogy van, es hidd el, fog valtozni! Sajat tapasztalatbol beszelek, en is allandoan azt akartam, h a nagyobbik legyen atlagosabb, de nem az! Nagyon nem! Mar azt nezem, h miben erosebb, mint az "atlag", nem azt, h miben gyengebb..
2013. máj. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!