Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan büntetnétek egy 10...

Hogyan büntetnétek egy 10 éves kislányt?

Figyelt kérdés
Ha kezdődik a tini korszaka és lázadozik, rossz jegyeket hoz, nem akar tanulni és szemtelen, flegma, öltögeti a nyelvét a felnőttekre, stb. Annyira nem rossz, csak kikészít és a kisebbik (8 éves) lányom is veszi át a hisztijeit.

2013. máj. 17. 07:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%
Akkor mégis honnan veszed, hogy a szájba vágás hatásos módszer? Olyat tanácsolsz, amiről fogalmad sincs? Amúgy elmondanám, hogy a legtöbb esetben csak eldurvul tőle a helyzet. A lelki, fizikai terror nem nevelés.
2013. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11%
A szájba vágás,kézre csapás,fenékre verés nem fizikai terror hanem a nevelés része,és nem arról van szó,hogy mindenért ez kell,de ha más nem segít akkor simán belefér.Számos embernél bevált,én is kaptam egyszer 14 évesen teljesen jogos volt.A lelki terror,meg a nem nevelés az elítélendő,de a néhai kézre,fenékre csapás,esetleg egy szájba vágás teljesen belefér,valakinél elengedhetetlen.
2013. máj. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

a verés akkor lelki terror ha ok nélkül kapjuk, ha okkal, előbb-utóbb belátjuk hogy jogos volt, persze egy pofon, fenékre verés nem verés, nem mondom hogy jó büntetés, de bizonyos esetekben beválik, én is kaptam és jogos volt mind, próbálták normálisan megbeszélni, leülni elmagyarázni, sarokban állás stb, de nem mindig használt.

Szerintem elég sokan felnőttek akik kaptak pofont, és nem degenerált az egész ország, gondolom még élnek köztünk olyanok akik kikaptak.

Egyébként volt egy módszer amit Apám alkalmazott.. nagyon csúnyán beszéltem (igen ilyen korszak is van) aztán már betelt a pohár, mondta hogy most nagyon megver, szíjat hasít a hátamból, olyan csúnya szavakat használt rám amiket én használtam másokra... végül elbőgtem magam mint egy hülye gyerek ( mondjuk az is voltam) aztán nem is ütött meg, elbeszélgetett velem, hogy nekem ez hogy esik? Ha másokkal így beszélek, nekik is ilyen.

Ez egyszer volt, elég drasztikus, de ha értelmes a gyerek rádöbben dolgokra.

Amúgy volt sarokban állás/térdepelés ( lehetett választani) akkor lecke kikérdezés, tv, számítógép megvonás, kijárás megvonás... ilyenek, az átlagos dolgok, de ezek csak akkor ha a szép szó nem segített.. ja és házimunka, hát az ilyen korban már nem megerőltető, pl mosogatás.. legalább az életre szokik a gyerek, vagy saját sulis kaja készítés.. ilyenek

2013. jún. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!