Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a 2. gyermeke téli...

Akinek a 2. gyermeke téli baba, otthon tartotta a nagyobbat legalább a takony időszakban, hogy ne hurcoljon haza annyi mindent?

Figyelt kérdés
Sokat volt a kicsi beteg?
2013. máj. 24. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
mindkét gyerekem téli baba,az egyik ovis másik 4hónapos....a kicsi még soha de soha nem kapott el semmit a nagytól,anyatejes szerintem ezért is...a nagy sokat náthás mert a szülők engedik a beteg gyerekeket oviba...én nem...és utálom az ilyen szülőt:)
2013. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is mindkettő téli, de emiatt nem tartottam volna itthon a nagyot. 1x volt beteg a kicsi azon a télen, a következőn viszont többet...
2013. máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amikor a nagyom kezdte az ovit (télen), akkor volt a középsőm 1 éves. Ezt a telet megúsztuk mindenféle betegség nélkül, tényleg csupán 1-2 minimális takony volt.

Következő télen (ami most volt) viszont elég kemény betegségek voltak :( közben megszületett a legkisebb is (októberi).... 1 hónapot volt itthon a szülés után a nagyom, nem járt oviba, nem tudtam volna megoldani a bejárását és a betegségektől is féltem. Viszont így is 2 hetesen már beteg volt a picike (csak anyatejes igény szerint). Valahonnan csak betegek lettünk, hiába nem járt oviba a nagyom. Végül szinte egész télen valaki mindig beteg volt, de érdekes, mert nem a nagy, hanem a középső és a pici (és persze mi szülők is). Egész április végéig húzódott a betegség-sorozatunk :(

Talán inkább a téltől is függ, nem mindig vannak olyan makacs betegségek, járványok...

2013. máj. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az csak legenda, hogy az anyatejes baba nem lesz beteg. Az enyémek azok voltak sokszor.

Az én gyerekeim közt 1,5 év van ezért a nagyobb még nem ment oviba, amikor a kicsi született. De ha már be lett volna iratva, emiatt nem veszem ki. Nem is engedik, ha már beirattad, és elvetted a helyet más gyerek elől, akkor illik vinni a gyereket folyamatosan. Persze, amikor nem beteg.

2013. máj. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is mindkettő téli,a nagy akkor volt 5 éves,amikor a huga született.Rendesen járt az oviba,nem vettem ki.Egyetlen egyszer sem volt beteg a kicsi,soha nem kapott még el semmit eddig a nagytól (bár ő sem beteges,1x volt az elmúlt télen beteg)a kicsi most 14 hónapos,idén márciusban volt 1 hétig náthás-köhögős,előtte és azóta sem soha....Még szopik,6 hós koráig kizárólag anyatejes volt...És igen,megvédi őket az anyatej az első 6 hónapban....
2013. máj. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Anyatej nem csodaszer, nem védi meg őket sajnos... pont ugyanannyiszor lehet beteg egy anyatejes baba mint egy tápszeres baba :(
2013. máj. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is mindkét gyerekem téli születésű, január és február. Nekem a kicsi 7 hónapos volt amikor a nagy bekerült oviba. Egész télen betegek voltunk mindannyian! :( A kicsit 10 hónapos koráig szoptattam, de 3 hónaposan már asztmás hörghurutja volt pedig nem is jártunk közösségbe még akkor. :( Nekem a nagy is beteg lett anno mikor 5 hetes volt, vírusos torokgyulladás (anyósomtól ajándékba:)). Ennyit az anyatejről. :(
2013. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!