Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem kellene az anyagi...

Ha nem kellene az anyagi szempontokat figyelembe venni, mennyi ideig maradnál otthon a gyerekeddel? Miért?

Figyelt kérdés
2013. máj. 24. 07:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
3-4 éves korukig, mivel ekkora érik meg minden gyerek a közösségre. Előtte sokan nincsenek még készen rá, az óvodában sokan vannak, nem kapja meg 1-1 gyerek azt a figyelmet (szeretet pláne), amir szüksége lenne
2013. máj. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Én úgy két évig szerintem (ahogy tettem a gyerekemmel), utána fél napra fél napra már keresnék neki egy megbízható helyet, ahol gyerekek közt van, nekem pedig módom van addig mással foglalkozni.

Azt gondolom, ahhoz, hogy egy gyerek jól érezze magát, a mamájának is jól kell éreznie magát, márpedig (ciki, nem ciki), nekem két év után jött el az a pont, hogy nagyon vágytam már egy kicsit más tevékenységre is a gyereknevelésen kívül. Nem szolizásra vagy shoppingolásra gondolok, ha nem kellene dolgoznom, akkor iskolába mennék, vagy valami kevéssé pénzorientált, de értelmes tevékenységgel tölteném a szabadidőmet.

2013. máj. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom meddig maradnék itthon, de itthon maradnék. A fiam áprilisban volt 3 a lányom jövőhéten lesz 2 éves. Ugye elég picik. Párom reggeltől estig dolgozik. Én egy hipermarketbe megyek most vissza gyed lejárta után, ami ugye folyamatos műszak, havi egy szabad hétvégével. Nem tudom hogy fogom ellátni a gyerekeket is, óvoda, bölcsőde, háztartás és főzni. De dolgozni muszáj.

Talán max. iskolakezdésig maradnék itthon, azt is mérlegelném, hogy 40x, 50x évesen nem nagyon vennének már fel dolgozni és ha lesz még nyugdíj mire én odajutok vagy egyáltalán megérem, akkor az sem mindegy, hogy meddig kapom.

Vagy részmunkaidőben dolgoznék a gyerekek mellett, lenne is erre lehetőségem, de annyira kevés pénz, hogy ezt sem tehetem meg. Na, meg a párom nem is engedi meg, hogy részmunkaidőben dolgozzak, igazából azt se fogja fel, hogy napi 10 óra munka után még mi fog rám otthon várni.

2013. máj. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
legszívesebben örökké. nekem és a férjemnek is nagy álom a klasszikus családmodell. a gyerekek és a ház körül mindig van teendő. főzni, mosni, kert, jószágok. .. én szívesen ténykedek itthon. jó frissen főtt étellel várni haza az embert, mindig tiszta, vasalt inget a kezébe adni, egész nap a gyerekkel lenni, szeretek kertészkedni, szöszmötölni a jószágok körül... amíg dolgoztam szaladt a ház, gazos volt a kert, volt, h. az ember főzött, mert 4 műszakban nehéz mindent ellátni, főleg éjszakázás után!
2013. máj. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Bocs, nem a témába vág, tök jó, amit ír a 4., csak azon akadtam fenn, hogy ha náluk van „az ember”, akkor ő az asszonyállat? :)
2013. máj. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

nem kell fennakadni! nálunk ez poénnak indult, ma már a családi szókincs része. és nem állat, de igen, asszony. ;)

amúgy itt falun ez nem kuriózum, h. a nő asszony, a férfi meg ember. az idősebbek a mai napig így használják.

2013. máj. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia! A „fennakadós” vagyok megint. :) Nem kötözködni akartam, csak elgondolkodtatott a dolog. Az jutott eszembe a válaszodról egyébként, hogy micsoda különbség van az életmódban azáltal, hogy az ember városban vagy kisebb településen lakik.

Mert igen, azt hiszem, ha nekünk is lenne egy házunk kerttel, akkor én is szívesen dolgoznék a ház körül, megtermelném a zöldséget/gyümölcsöt magunknak (tudnám, mit eszek, de jó lenne!), és totál jól ellennék ezzel.

A fővárosban élve viszont nem csoda, hogy az ember „bekettyózik” pl. egy belvárosi lakásban ülve a gyerekkel, ha csak a játszótérre tud lemenni, és ott ücsörög a többi anyukával naphosszat.

Pedig mennyivel jobb lehet egy gyerekkel egy természtes közegben élni…

2013. máj. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
nos igen! erről papolok én minden városinak, de még a saját anyám sem hajlandó belevágni a falusi kérve, úgyhogy feladtam a térítést. ;)
2013. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nos igen! erről papolok én minden városinak, de még a saját anyám sem hajlandó belevágni a falusi létbe , úgyhogy feladtam a térítést. ;)
2013. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Két éves lesz a fiam, amikor napi 4 órára bölcsibe megy. Igazából ha nagyon akarnám megtehetném,hogy nem adom be, de neki tényleg nagyon kell a gyerektársaság, nekem meg kell már a munka, egy kis felnőtt társaság!

Barátnőm anyukája bölcsiben dolgozik, be szoktam vinni a fiamat (most 17 hónapos) és imád bent lenni náluk! Alig bírom hazahozni! Ebből is gondolom,hogy az a pár óra, jó lesz neki!

2013. máj. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!