Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak nekem ennyire nehéz...

Csak nekem ennyire nehéz elfogadni az élet rendjét? Munka és bölcsi

Figyelt kérdés

Kislányom 27 hónapos, a héten kezdte a bölcsit. Én 2 hónapja visszamentem dolgozni egyből 8 órában. És sajnos eléggé megvisel ez a hirtelen éles váltás. Eddig egész nap együtt voltunk, napi kb 12 órát, most meg csak este 1,5-2 óra jut egymásra, amikor háztartással is haladni kell. Eddig úgy dolgoztam 2 hónapig, hogy a kislányom anyukámmal volt, mert nem vették fel a bölcsibe. Mire ezt megemésztettem, most felvették. Most meg azzal küzdök, hogy este így még hamarabb kell ágyba tenni, hogy reggel időben tudjon felkelni, így még kevesebbet tudok vele lenni.

Ez csak engem érint ennyire rosszul? Egyébként mindig is nehezen viseltem a változásokat sajnos.

Épp kezdtem megszokni az új munkahelyemet, kezdett jobb kedvem lenni, de most úgy érzem megint visszaesek, jön a hullámvölgy.


2013. jún. 12. 22:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Másfél éves a lányom. Egy hónapja dolgozom. Nekem is a napi kb 2 órám van, amit vele tudok tölteni az ingázás miatt, de az a két óra nagyon tartalmas, tyúkot, kutyát etetünk, összeszedjük a tojást, mesélünk, rajzolunk, virágokat öntözünk, szeretgetem. Ez a két óra engem nagyon feltölt, és szeretek dolgozni is, így belevághatunk a felújításba. Én úgy vagyok vele, hogy a lányomért gürizek, neki dolgozom, az ő jövőjéért, ez nagy lendületet ad a mindennapoknak.
2013. jún. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez borzasztó, hogy anyáknak muszáj így dolgozni, és le kell mondani a gyerekkel töltött időről. Komolyan mondom, fogalmam sincs hogy lehet ezt kibírni. Én is dolgozom, de csak napi 2-5 órát, tudok mellette háztartást vinni, és relatíve pihent vagyok bölcsi után a gyerekkel foglalkozni is. Néha még így is nehéz, ha összejönnek a dolgok, de napi 8 óra, plusz utazás gondolom, nem anyának való. Minden elismerésem, és kitartást hozzá.
2013. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem is muszáj dolgoznom, mert nélkülözhetetlen a megélhetésünkhöz. 4 és 6 óra nem jön szóba, mert nincs ilyen lehetőség + abból sem élnénk meg.

Próbálok arra gondolni én is, hogy tényleg érte dolgozok. Mert ha itthon lennénk együtt és nem lenne munkahelyem, akkor anyagi gondjaink lennének, nem is kicsi. Folyton enném az ideget, tologatnám a filléreket, én abba is kikészülnék, és borzalmas anya lennék olyan nyomás alatt. Tényleg így a jobb, ha összességében nézzük. Nálunk is tartalmasak az együtt töltött órák. Ha belegondolok a gyerekkoromba, nekem az is jó volt, hogy mi öcsémmel tévét néztünk, anya meg mellettünk vasalt. Mert ott volt a közelemben. Már az is megnyugtató volt h otthon volt.

2013. jún. 14. 20:26
 14/14 anonim ***** válasza:

Én már nagyon vártam, hogy elkezdje két évesen a bölcsit, mert akkor már egy éve dolgoztam otthon, és nagyon húzós volt.

Viszont hogy most már jár, mégis azt érzem, amit te. Muszáj, hogy menjen, mert nem tudok vele lenni a munka miatt.

Fél 4-re járok érte, de így is be vagyok fordulva, hogy milyen élet ez. A férjem reggel 7-kor megy, este 8-kor jön. Egyáltalán nem tudunk minőségi időket sem együtt tölteni, mert nem marad rá energia...

2013. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!