Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Legót mikortól használják...

A Legót mikortól használják rendeltetésszerűen a gyerekek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 10. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:

A legónak van rendeltetése?

A legó onnantól jó ha már kézbe tudja tartani.elöször a dupló aztán ha nem veszi szájába akkor már a normál is.

mivel szines felkelti a figyelmet, a duplót nem tudja lenyelni így a szájába is veheti és ahogy ügyesedik egyszer csak kettöt tart és össze nyomja.

pl nekem a 2 éves unokahugom kapott tölünk rózsaszin legó szettet mert a tesójától mindig ellopta.normál legó, de már semmit nem vesz a szájába és ügyesen egymásba tudja tenni.

amúgy rá van írva a dobozra hogy mikortól ajánlott.

2009. okt. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Duplót 1,5 éves kortól ajánlják, de valójában inkább a 2 éves korhoz közelebb volt már a lányom, amikor rendeltetésszerűen használta.
2009. okt. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Duplo legónk van. 1 éves kora körül kapta a kisfiam és 17 hónaposan kezdte rendeltetésszerűen használni. Vagyis: kockákat összerakott oszloppá, kockából és virágformából "cserepes" virágot csinált (mondta, mutatta), kockából és autóalapból épített autót (berregett hozzá). Ekkor már tudta azt is, hogyan kell az elemeket összerakni a betonkeverőhöz, markolóhoz, csak ez utóbbiaknak az összeillesztése nem ment még, mert olyan fura a kapcsolódásuk, hogy még nekem sem sikerül mindig elsőre. (Nekem nem volt legóm. :-)))
2009. okt. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam a rendeltetésnél,hogy egymásra rakosgatja,nem pedig szétdobálja,szájába veszi...

Köszönöm a válaszokat!

2009. okt. 10. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
14 hónaposom kettőt egymásba tesz, többet még nem és ha én összeteszem az összeset, akkor szétszedegeti. Bár nem hinném, hogy ez a rendeltetésszerű használat, hisz kreatívan még nem épít.
2009. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
minden fajta legóra rá van írva az életkor, és ennél a játéknál van értelme figyelni rá. van piciknek való is.
2009. okt. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a fiamnak 3 éves kora aóta van legója, de olyan 5 évesen kezdte érdekelni.
2009. okt. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!