Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ötletek 22 hónapost hogyan...

Ötletek 22 hónapost hogyan lehetne még rávenni az evésre? Fejlődése is vontatott egy ideje úgy érzem már mindent végigzongoráztunk.

Figyelt kérdés

22 hónapos 4200 grammal 58 cm mel született, csak anyatejes volt már ekkor is havonta épphogy csak meghízta a kellő 500 grammot, volt hogy csak 250 et vagy annyit se ( de ez 4-5-6 hónapos kora között volt amikor is a mozgásfejlődés beindulására fogtuk a dokinővel együtt a dolgot). Ő a harmadik babám szóval volt már evés terén némi tapasztalatom (első gyerek nem volt jó evő és vékony alkat mind a mai napig de gyarapodásával nem volt gond hosszú vékony típus, a másik gyermekem pedig kifejezetten szeretett enni mindig is vele nem volt gond etéren.)

14 hónapos kora óta 10.5 kg és 85 cm azóta nem hízott és nem nőtt. Voltunk kivizsgáláson vérvételen, nem allergiás nincs felszívódási zavara. Sokat volt beteg de immunológiai gondja sincs "csak" az oviból hazahordott betegségek miatt beteg ennyit állítólag.

Reggel iszik 150 ml tápszert többet sose akármit csinálok, este ugyanez. Azért iszik tápszert tej helyett mert abban is legalább van vitamin. Nappal reggelire negyed szelet kenyeret ha megeszik. Délben max. 200 grammot fogyaszt el főzelékből pár kocka hússal (mint egy csecsemő kb.) Gyümölcsökből max. 2-3 falatot.

Johgurtot pudingot egyet eszik meg.

Estére ismét vmi gabonaféle müzliből pár kanál vagy szintén egy pici szelet kenyér (természetesen kiskutyafülétől kezdve mindennel próbáltam már megkenni vagy hozzáadni, sonkát magában megeszi a párizsit is virsiből max. 1et májkrémet is annyit amennyi arra a pici fél szelet kenyérre megy).

Édességet persze enne de azzal nem fogom tömni egész nap annak nincs értelme. Próbáltam már menza kaját hozatni hátha nem ízlik neki amit/ahogy én főzök de nem kéri semmivel se fogad el belőle többet.

Odaültetem a nagyobbakkal egy asztalhoz mindig hátha az a baja hogy nem akarja hogy etessük hanem önállóan szeretné. Szétnyomkodja a kaját, eldobál belőle stb. azt meg nálunk tilos így olyankor kézmosás és vége az étkezésnek. (erre nem szeretném tanítani hogy bármit megcsinálhat az asztalnál vagy hogy majd szaladgálok utána egész álló nap hogy bejuttassak neki ételt).

Ép értelmű kisfiú egyszerűen nem értem hogy hogy nem kapcsol ennyi idősen hogy enni kéne mert éhes lesz. Vagy nem lenne éhség érzete?

Ja és egy éve szedi a vitamint béres cseppet felváltva.



2013. jún. 22. 16:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lemaradt hogy mit iszik, nagy többségében vizet illetve gyümölcs levet szokott úgy 2 naponta kapni. De amúg nem egy nagy ivós úgy kell tukmálni azt is.
2013. jún. 22. 16:53
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja és tudom nem szabad hasonlítgatni de a 2 nagyobbam (kislány kisfiú) ennyi idősen 12 kg és 95 cm, ill. 14 kiló és 93 cm volt. Én is magas vagyok, a férjem is és úgy mindenki a családban.
2013. jún. 22. 16:55
 3/11 anonim ***** válasza:

okosat írni nem tudok, de ha kivizsgálták és nincs semmi baja (allergia, felszívódás) akkor ne aggódj.

Az én lányom 3600 g-al született, az első 2 hónapban jól hízott, aztán megállt és 2 hónapig semmi. Utána nagyon döcögősen. 1 évesen 8400 g volt, most másfél éves elmúlt és 9 kg. Nagyon keveslem. Voltunk vele endokrinológusnál, volt pajzsmirigy vizsgálat. Megnézte gasztroenterológus, de mindent rendben talált. Genetikus is megvizsgálta, és még nem is tudom hány helyen voltunk vele.

Ja és az evése nagyon voltozó, van hogy egész nap elvan a reggeli-esti tápszerrel, ha nem tukmálnám bele a kaját tuti nem enne mást. Ma az ebédből talán ha 3 falatot evett, és 2 banánt utána. Ez is körülményes volt, mert ő inkább trancsírozná szét a banánt, meg nyomkodná...

2013. jún. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
vitacolant esetleg kipróbálhatod, vagy nem tudom ezt értetted a vitamin alatt?
2013. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Multikid vassalt ettünk aztán most Béres cseppet egypár hónapja, de megint visszatérünk vmi vitaminra szerintem. Kérdezte a doktornő is hogy akkor adjak neki azt amit szeret és megesz normális ételből pl. pont a banánt hozta fel ő is vagy tejberizs tejbedara (jó nem a legegészségesebb de hátha az csúszna) dehát egy pici pohárral eszik meg belőle, banánból pedig max. felet!!

Érteném hogy rendes ételből nem eszik ha közben csipegetne napközben ezt azt...

2013. jún. 22. 18:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Okossagot en se tudok irni, de pont mint az en lanyom, szinte pontosan ennyit eszik, talan nala a zoldsegek jol mennek, pl. Egy egesz paradicsom, vagy uborka, de gyumolcsbol mar sokkal kevesebb. Fott kaja neha harom harapas, pekarut nem eszik, krumplit semmilyen formaban. Husz hosan 10,5 kg, bar o egy evesen csak 8,2kg volt. En mar feladtam, edesseggel en se engedem tomni, szerencsere nem is szereti. Ehen talan nem fog halni, es nem egy aktiv gyerek, de ertelmileg viszont joval kortarsai elott jar. Majd ervenyesul az eszevel ereje helyett
2013. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

annyira ellene vagy azoknak ami lehet, hogy megoldás lenne :S

le se merem írni :D

első ami szemet szúrt, hogy nem túrhatja szét az ételt. értem én, hogy ezt nem lehet csinálni, viszont a normális fejlődés része, a nagyoknak ne is hagyd, de a kicsinek pár hétig engedd, a babák ezáltal ismerik meg az ételt, tapogatják, turkáljál, szétnyomják, ledobják. ez 1-1,5 éves kor között szokott lenni és hagyni kell :)


a másik:

"Odaültetem a nagyobbakkal egy asztalhoz mindig hátha az a baja hogy nem akarja hogy etessük"

Tehát vagy eteted távol a többiektől vagy nem eteted de a tesókkal van?

ha jól értem akkor ezen is változtass pár hétig, hátha. mindig egyen a nagyokkal, és igen, etesd, közben ő is próbálkozzon kézzel, kanállal :)


a harmadik, hogy nem engeded csipegetni egész nap. ebben igazad van, de szerintem ebből is engedned kéne egy ideig.

csak azért, mert ha egész nap enne keveset akkor az több lenne mint az ebéd, mert gyakorlatilag csak azt eszi.

kicsit kitágulna a pocakja, így több étel férne bele. de fontos persze, hogy ne sütit csipegessen egész nap, hanem zöldséget, gyümölcsöt, de ettől függetlenül, naponta 5x ültesd asztalhoz, ha eszik, ha nem, legyen megtartva minden étkezés és maradjon is az asztalnál míg a többiek befejezik.


ami nálunk bejött, bár ezt tudom sokan elítélik az a tv :) ha bekapcsoltuk kaja közben a tv-t, akkor elfelejtkezett magáról és 20 percig evett :)


azonkívül délutáni alvás előtt is kínáld meg tápszerrel, csak 60ml-t inna is annyival több!

mikor mentek sétálni, adj a kezébe kiflit, péksütit, mozgás közben is megnő az étvágy :)


hátha valami bejön... sok sikert és kitartás :)

2013. jún. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi hát a csipegetéssel az a gond hogy csak édességeket meg rágcsát csipegetne...de normál ételt köszöni továbbra sem fogadja el sőt azt vettem észre hogyha pár napig hagyom akkor még kevésbé akarja a rendes ételeket akár csak megkóstolni is viszont jót hisztizik a kekszes doboz vagy kekszes polc előtt otthon...

Nem beszélve a dolog pedagógiai vonatkozásáról hogy a nagyobbjaimnak hogyan magyarázom hogy igen TI NEM kaphattok ilyesmit (már úgy értem nem napközben ÁLLANDÓAN csemegézgetve) de a tesó bezzeg igen...hát maradjunk abban hogy nehezen értik meg...

Egyetértek ebben is hogy az étellel annak konzisztenciájával ismerkedjen meg kézzel lábbal de ez úgy gondolom csecsemőkorra igaz ahogy meg is történt ez nálunk is, a dobálózással is hetek teltek el, de úgy gondolom egy értelmes közel 2 éves már azért dobálja a hústól a főtt tésztáig mindent szerteszét-mert kíváncsi -lesi a hatást hogy mit vált ez ki.

Az odaültetést úgy értem hogy amíg a nagyok oviban voltak (már véget ért idénre) addig nappal nem volt itthon ugye így csak 2 en voltunk a kicsivel és úgy vettem észre hogy egy fokkal jobb a helyzet ha mindenki az asztalnál ül ( a legjobb egyébként akkor ha a férjem is itthon van étkezési időben de sajnos ez is sokszor csak 7végén sikerül egy két étkezésnél.)

2013. jún. 23. 06:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Konkrétan lisztérzékenysége nincs? Mert azt a sima allergia vizsgálattal nem lehet kimutatni, és sokan azt hiszik, hogy azt is nézték, pedig nem. TTGA és hasonlóknak kellene a laboron lenni (antitestek a vérben).

Nekem csináltak ételallergia tesztet (igE), az mind negativ, búzára, árpára...., mégis lisztérzékeny vagyok.

2013. jún. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ötletem csak annyi, hogy hagyd egyen amennyit úgy érzi szüksége van, túl van már ez az etetés "pörögve". Ültesd oda, egyen amennyit eszik, ha nem, játszik az étellelel, mehet. Lehet tényleg nem igényel többet. Gondolj bele, nem vagy éhes, nem akarsz enni, de a gyereked töné a szádba az ételt.

A lányom 27 hós, 10,5 kg, 90 cm, már megszoktam, hogy nem eszik annyit mint a többi gyerek, ha éhes akkor szól és eszik. Egyébként minden étkezésnél, odaültetjük, de csak piszmog. A leírásod alapján kevesebbet eszik mint a Te gyermeked. Ha erőlteted, később elveszíti a természetes éhségérzetét, elromlik benne ez a funkció. Tehát felnőtt korában lesznek ebből problémai. Akár el is bízhat, sok ilyet láttam, kis korában vékony, nem jó evő volt, aztán erőltették és kövér lett.

Ő ilyen, írod, hogy látja a tesóit, titeket is, okos, értelmes.

Ne, csinálj ebből problémat mert e körül fog forogni minden és más szép, jó dolog meg elszalad.

2013. jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!