Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodába szoktatás? A szünetelt...

Óvodába szoktatás? A szüneteltetés jó megoldás?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm kisfia kétnaponként belázasodik az óvodában. Fizikai baját nem találtak, a doki szerint pszichés is lehet a baj. Javaslata, egy pár hónapig ne vigyék, aztán adják be újra az óvodába, hátha akkor már érettebb lesz. Ez jó megoldás? Hogyan lehetne megmagyarázni neki, hogy az ovi jó hely? Nem lesz még nehezebb neki?
2009. okt. 14. 17:33
 1/3 anonim válasza:

Az öcsémmel ugyan ez volt.

Meg kell mondani neki hogy anyu mindjárt jön csak beszélget valakivel.

Nyugis lesz és nem kezd azon aggódni hogy anyu otthagyta .

Elkezd majd lassan barátkozni a többi gyerekkel.

:)

Öcsémet így szokattuk be.

17/L

2009. okt. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
na ez hülyeség...nehogy becsapjátok! lehet, hogy rövid távon jó, de nagy butaság átverni a gyereket. Szerintem ne szüneteltessétek, meg kell mutatni, mit élvezhet majd az oviban, hogy pl mi van ott, mi mindent csinálhat amit otthon nem, stb. Ha hagyod, hogy ő irányítson, sose lesz ovis...
2009. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Becsapni valóban nem szabad! Nálunk úgy kellett kezdeni, hogy valóban azt mondtuk, hogy nem megyünk el, csak kint leszünk beszélgetni, de az így is volt. Előfordult, hogy a gyerekkel ki kellett jönnie az ovónéninek megnézni, hogy tényleg ott vagyunk e, vagy sem. Egy hétig így ment, aztán megbeszéltük, hogy anya elmegy közben vásárolni, majd visszajövünk. Egyik nap a postára mentem, bankba stb. A lényeg, hogy megtanuljon bízni bennünk, hogy soha nem marad ott, mindig érte fogunk menni. Kb egy hónap alatt teljesen beszokott. Kicsit nehezebb volt mint másoknál, de nekem naygon anyás a gyerek, nem volt nagymama, vagy valaki, aki vigyázott volna rá, akár egy fél napot is, mindig velem volt. Pedig sokat jártunk gyerekek közé, játszótérre, programokra, de én mindig ott voltam.
2009. okt. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!