Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hallottátok már ezt az összefü...

Hallottátok már ezt az összefüggést? Azok a gyerekek kezdenek el későn beszélni, akik nem anyatejesek.

Figyelt kérdés
Apukám mondta ezt, hogy honnan szedte, nem tudom. Mondjuk nálunk éppenséggel be is jön, a lányom sokáig cicizett és nagyon hamar beszélt, a fiam sajnos csak 4 napig, ő lassan két éves, de alig mond pár szót.
2013. jún. 28. 14:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Két lányom: 10 hónapig szoptak, egyik 2 évesen már mondatokban nyomta, másik 2 évesen még szinte nem beszélt, 2,5 évesen kezdett nagy nehezen mondatokban. Most 2 év 8 hós, rengeteget beszél, mondatokban, de koncentrálni kell rá, hogy megértsük.


Bár nálunk nincs összefüggés, de talán az izmok fejlettsége lehet az ok? Vagy egy újabb remek babona :)

2013. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Én még sosem hallottam, és őszintén szólva nem is gondolnám, hogy van összefüggés.
2013. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
jó nagy baromság!
2013. jún. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
A kisfiam anyatejes volt, és későn kezdett el beszélni:)
2013. jún. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ez így van. Akit meg 18 éves koráig szoptat az anyja annak az érettségi tételeket sem kell megtanulni, mert azt is magába szívja. Feltéve ha az anyukája érettségizett.
2013. jún. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Hülyeség. 2 nagy anyatejes, és 2 éves korukban indult be a beszédjük.
2013. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Nem gondolom. Mind a két gyerekem tápszeres volt. Fiamnak valóban később indult be a beszédfejlődése, de arra fogták, hogy fiú. Áprilisban múlt 3 éves, beszél mondatokban, de kicsit pösze és néha keveri a betűket, logopédusra van szüksége.

Lányom májusban múlt 2 éves. Ő már 15 hónaposan elkezdett rövidebb mondatokban beszélni, sokkal gyorsabb a beszédfejlődése, mint a bátyjáé, pedig ő is tápszeres volt. Most 25 hónaposan szinte tisztán beszél, érthetőbben, mint a 3 éves testvére.

Fiammal egy egyidős másik kisfiú anyatejes volt sokáig, de az ő beszédfejlődése még az én fiamnál is lassabb, még most is nagyon le van maradva, speciális óvodába kell járjon.

2013. jún. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
...és a baba "majd kibújik, ha megérett a körme"! :) Barátnőmmel két nap eltéréssel szültünk. Mindkettőnknek kisfia lett. Én 5 hónapig tudtam szoptatni, ő 14 hónapig. A két kiskrapek most 25 hós. Az én fiacskám folyékonyan beszél, az övé "CSAK" babanyelven. Még a mama, papa sem megy. Szóval biztos, hogy nincs összefüggés! :)
2013. jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hülyeség ,még én sem hallottam.

Viszont az tényleg igaz ,hogy a fiuk később kezdenek beszélni,nagyon kevés kivétel van perszer. . .

2013. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezektől az összefüggésektől kiver a víz.... Én több, mint két évig (!) szoptattam a kisfiamat, és 2,5 évesen kezdett el úgy igazán szavakat mondani, és 3 éves kora körül jöttek a tőmondatok, de még mindig főleg saját maga alkotta szavakat mond.

Nincs semmi baja, egész egyszerűen nem volt eddig mondanivalója.

6 éves korukra úgyis beérik egymást! :-)

2013. jún. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!