Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki miert dontott a gyerekevel...

Ki miert dontott a gyerekevel valo kulonalvas illetve az egyuttalvas mellett?

Figyelt kérdés
Pl. konnyebb szoptatas, felelem a hirtelen csecsemohalaltol, hideg szoba....stb
2009. okt. 16. 11:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
37%
Soha eszembe nem jutott, hogy a gyerekem velünk aludjon. Az ő helyen, az ő helyén van, az enyém a férjem mellett.
2009. okt. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egy szobában elszom vele,(az ő gyerekszobájában) de ő a kiságyában. Én azért döntöttem így mert egyszer olvastam, hogy talán ez a legjobb megoldás. Így most átmenetileg mi külön alszunk a párommal, mert én arra gondoltam, hogy ő dolgozik, rossz alvó, ha felébred nehezen alszik vissza, szóval ha a baba kel éjszaka, akkor elég ha én felébredek. És az éjszakai szoptatások miatt is így sokkal jobb. De van légzésfigyelő is.
2009. okt. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
én nem akartam magam mellé tenni, de kora reggel(5-6 körül) amikor ébred enni, nem tud visszaaludni 2 hónapos kisfiam. egy ideig álltam az ágya fölött és nyomkodtam be neki a cumit, ő meg csak kínlódott mert cseppet sem volt álmos. aztán egyszer az ágyunkba tettem tisztába,és annyira megnyugodott, mosolygott, gügyögött. azóta reggel egyszer megpróbálom letenni az ágyába, de ha nem alszik el ott (10ből 9szer:) akkor magunk mellé teszem. a párom akkor már úgyis ébred, elmosolygunk a kis cukin. kb 1 óra alatt lefárad, és miután a párom elmegy ketten alszunk nagyon jól.imádom látni a kis testet a nagy ágyban. és ha ébred csak egy simítás, és nekem sem kell felkelnem.
2009. okt. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én már az elején eldöntöttem, hogy nem lesz együttalvás, és ezt be is tartottam. Én egyrészt féltem, hogy ráfekszem a gyerekre, vagy hogy leesik, másrészt meg nem is akartam, hogy hozzászokjon. Mert az oké, hogy a kórházból hazakerülve kb. én is ettem-aludtam, a fiam ritmusában, de azért egy kicsi idő múlva már nagyjából úgy voltam fent, mint normálisan. Ezért nem is akartam, hogy együtt aludjunk, hiszen egy felnőtt hol fekszik le akkor, amikor egy baba? Szóval én nem akartam, hogy éveken át este nyolckor le kelljen feküdnöm, meg ilyenek. A másik meg, hogy ennyi magánélet nekem is kell.

A gyakorlatban mondjuk ez úgy valósult meg, hogy a hajnali szopinál már nem raktam vissza az ágyába, akkor még bújtunk egy kicsit és visszaaludtunk együtt 1-2 órára.

2009. okt. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
én nyolckor fekszem le :) bocs az offért, már válaszoltam korábban :)
2009. okt. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már 4 hónapos,de együtt alszunk,az ö szobájában.

Mert: éjjel még mindig szopik,kb 2-szer. Ha közben elalszik,nem tudom betenni az ágyába,mert rögtön felébred és kezdhetem elölröl az altatását. Valahogy éjjel,hulla fáradtan nincs kedvem ezzel szórakozni. Sokszor én hamarabb elalszok szopi alatt,mint ö,tehát marad ott ahol van. Persze még a legelején vissza tudtam rakni a kiságyba,mert mélyen aludt,de elkezdödött a hasfájós korszak és örültem,hogy ha nagy nehezen elalszik,nem kockáztattam,hogy felébredjen.

És igen,a szoptatás is könnyebb igy,de még igy is fárasztó.

2009. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Szeretek egyedül aludni, néha még a féjem szuszogása is kiborít, a gyerekét már nem bírnám elviselni, de szerencsére ő is nagyon szereti a külön kis szobáját:)
2009. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megszületett egy szobában aludtunk, külön ágyban. Így terveztük, picinek éreztem ahhoz, hogy tök egyedül aludjon, így minden szusszanására fenn voltam. 7 hónaposan került saját szobába, mert már zavarta a mi neszezésünk éjszaka. Azóta is jó alvó. Bár voltak időszakok, amikor éjszaka kelt, de vagy hagytam, hogy mondogasson egy kicsit és bele is aludt (ha átmegyek szórakoztatni lehet, a mai napig ez lenne) vagy átmentem hozzá, szopizott, visszatettem az ágyba (néha volt nyöszörgés) és alukált tovább. Meg én is Apával. 18 hónapos nagyfiú Anyukája.
2009. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!