Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A férjem ma azt mondta nekem,...

A férjem ma azt mondta nekem, hogy tisztel azért ahogy nevelem a 3 gyermeküket, viszont neheztel rám azért, mert nem akarok dolgozni, hanem hivatásos anya vagyok, igaza van?

Figyelt kérdés
9 , 7 ,5 évesek és imádok róluk gondoskodni,nem hinném,hogy nekem kellene anyagilag gondoskodnom családról . A ,férje az t emlegeti,hogy nem ezt ígérem amikor a 3. Gyerekre rábeszéltem,de hol van az már akkor még nem tudtam ,hogy teljesen lefoglal majd a gyereknevelés és nem fér bele a munka is.
2013. júl. 6. 20:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
46%

Jaj utolsó ennyire ne legyél naiv, hát ő gyereket nevelt így jár neki a fél vagyon meg hát a gyereket csak nem teszi ki a lakásból az apa szöveg. Így még az apa mehetne albérletbe, a fél fizetését leszedné gyerektartás címén, aztán hamar találna egy másik balekot aki eltartja.

Meg még asszonytartást is követelne ha lenne Magyarországon mert ő gyereket nevel.

2013. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
6%
Sajnos létezik olyan h asszonytartás, itthon is csak nem igy hivják. Ha önhibáján kivül (pl. gyereket nevelt) nem tud elmenni dolgozni mert nincs szakmája stb....akk egy bizonyos ideig a volt férjnek kell állni a megélhetését. Csak sokan nem tudják.....lehet h ő igen?
2013. júl. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
33%

Ennyi ítélkező embert... Nyilván itt mindenki tökéletes, és három gyermek plusz háztartás ellátása neki meg sem kottyanna... Biztos egész nap a TV előtt ül, és nem kell sem mosni, sem takarítani, sem főzni, sem vasalni. Miután ki TV-zte és netezte magát, már mehet a gyerekért az oviba, suliba, akivel leckét kell írni, kikérdezni, bepakolni másnapra stb. Ez nektek nem munka mi? Csak merő lazsa és láblógatás? Este biztos full kipihenten rogy az ágyba a kérdező...


Kérdező! Az igaz, ha nem ebben állapodtatok meg a férjeddel akkor ez az egész nem fair... Teljesen megértelek, hogy három gyerek teljesen elveszi a napodat, és el sem tudod képzelni, hogy munkába járás mellett ezt, hogyan oldanád meg! Másképp nem lehetne csak egy kb hat órás műszakkal az biztos. Szép dolog a gyereknevelés és nemes feladat is, de, ha a 3. gyermekre "rávetted" a férjed és kevés az Ő fizetése, akkor bizony illene tenni valamit a családi kasszába a csp-n és az anyaságin kívül is. Tudom nehéz lehet, hiszem 10 éve otthon vagy, de hidd el meg lehet szokni, sőt, lehet az önértékelésednek is jót tenne...

2013. júl. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
43%
De kedves utolsó,de rengetegen munka mellett teszik meg mindezt,mert meglehet úgy is tenni,és sokkal de sokkal nehezebb.Azokat a szülőket illeti igazán a tisztelet.egész napra mindent be lehet osztani,megtenni,nagy gyerekek mellett meg már őket is be lehet be kell vonni.csodálom,hogy eddig bírta a párod.persze lehet hogy egy nagy cég igazgatója és havonta annyit keres mint mi itt összesen,de erről nem írt a kérdező.Egy házasságban a terhek megosztása is közös,ha akarnál eltudnál helyezkedni vagy itthoni munkát is lehetne vállalni,szóval lehetetlen nincs.
2013. júl. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

22-es.

Nem láblógatás, de a Kérdező akarta a 3.babát és rávette a férjet is, akkor igenis menjen dolgozni, mert úgy egyeztek meg. Ne mondjad már, hogy annyira kimerítő úgy, hogy a 2 nagyobb suliba van. Nagy meglepetés nem érhette, mert nem 3-mas ikrei vannak, nagyon jól tudta mit vállal.

2013. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 intrepid ***** válasza:
#22. Ezt benézted, ha figyeltél volna, láttad volna, hogy 3 gyerek van. Arra már levonják a férj fizetésének 50%-át, többet meg akkor sem vonhatnak, ha cigánygyerekek esnek az égből. Volt egy kollégám, volt már 4 gyereke 4 nőtől, megmondta, hogy ő nem védekezik, ha becsúszik még egy - két gyerek, - akkor is 50%.
2013. júl. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

"Sajnos létezik olyan h asszonytartás, itthon is csak nem igy hivják. Ha önhibáján kivül (pl. gyereket nevelt) nem tud elmenni dolgozni mert nincs szakmája stb....akk egy bizonyos ideig a volt férjnek kell állni a megélhetését"



Csak akkor lenne, ha szerződés kötöttek erről a férjével, hogy ő otthon maradna 3 gyerek miatt. Kérdésből pedig egyértelműen kiderül, hogy nem hogy szerződés de még szóban sem ebbe egyeztek meg, így nem járna neki rokontartás sem.

2013. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Ó persze, akkor hogy csinálja meg több millió több gyermekes anya munka mellett? Úgy, hogy AKARJÁK. És ezt a férj is nagyon jól tudja. :) A harmadik gyereknél nem gondoltad, hogy lefoglal a gyereknevelés??? Akkor az első kettőnél ezek szerint le sem foglalt? Kifogás, az mindig van. Meg lehet ezt csinálni, de nem minden pasi mellett.
2013. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
54%

Ha szereted a férjedet, és nem akarod, hogy idő előtt komoly baja legyen, valamint szükségesnek gondolod, hogy a gyerekeiteknek apjuk is legyen, akkor még ma felhívod a munkahelyedet. Pláne, ha így szólt a megállapodás.

Ha azonban nem szereted, csak a pénzt, amit hazavisz, ne lepődj meg, ha nem bírja tovább és kiszáll. Neki is csak egy élete van.

És ha ő is felrúgja az egyezséget? És magára költi a keresetét? Akkor mit fogsz csinálni?

Vegyél egy nagy levegőt, köszönd meg neki, hogy eddig is húzta az igát, és vedd fel a munkát. Szerintem

2013. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
27es én nem igy tudom de mind1.
2013. júl. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!