Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan és mikor szoktattátok...

Hogyan és mikor szoktattátok le gyermeketeket a cumiról?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Leszokott magától amint óvodás lett. Előtte csak alváshoz cumizott.
2013. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam épp most van leszokóban :) 25 hónapos. Éjjelre még kell de reggel odaadjuk a képzeletbeli cicának, hogy elvihesse a kicsinyeinek. Ő a jószívű, mert odaadja, hisz a cicáknak nincs cumijuk. Én ilyenkor iszonyúan megdícsérem és megtapsolom, meg eljárunk egy örömtáncot... :) mivel négy foga jön éppen biztos egész nap a szájában lenne, de ezzel a játékkal elértük, hogy nem is keresi! Délutáni alvásnál megkérdezem, h visszahozza-e a cica és sokszor mondja, h ne. Nagyon büszke vagyok rá és ő is magára, hogy így segít a cicáknak. Olyan édes. Hát ennyi. Remélem hamarosan éjjel se kell már, de nem eröltetem, csak szép lassan.
2013. júl. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy, mint az első. Mikor összerágcsálta már, akkor mondtuk neki, ha összerágja, akkor nem lesz több cumi. Aztán először kérte, de aztán fokozatosan nem kellett neki.
2013. júl. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 éves már rég elmúlt, mikor úgy döntöttem, elég volt. Óvodába alváshoz szívta, de amint kiértünk az oviból azonnal vette a szájába. Egyik nap, nem vittük el az oviba a cumit (ő mondta hogy ne vigyük), amikor hazajöttünk kérte. Mondtam neki, hogy nem voltunk itthon apával, és mire hazajöttünk, elvitte a cumitündér. Az első pár este húzós volt, bár közel sem annyira, mint amire számítottunk. El kellett neki mondani minden este legalább 3-szor hogy apának meg anyának mi vitte el a cumiját. Milyen színű volt stb. Aztán elfelejtette. Kb. 1 hét volt. Nem is kereste.
2013. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló: még a szemem is könnyes lett, olyan aranyos a sztori.
2013. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

22 hónaposan kezdte a fiam a bölcsit,a 3.héten nagyon beteg lett,nem kapott levegőt,csak a száján,így is nyomta volna a cumit a szájába.Vele aludtam,így nem kellett neki,másnap "kidobtam" a kukába,megnézte,nem volt ott,épp aznap jött a kukásautó,mutattam,hogy most viszik el a bácsik,azóta(több,mint 2,5 éve) nem kereste:)!

Lehet,hogy jókor csináltuk,és addigra ért meg rá,pedig előtte nagy cumista volt.Szinte nincs is olyan fénykép róla,hogy ne lett volna a szájába.

2013. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!