Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők nektek mi a véleményete...

Szülők nektek mi a véleményetek erről a helyzetről? Ti mit tennétek az én helyemben?

Figyelt kérdés

Óvónő vagyok ,nyári ovi is van nálunk.

A csoportomba jár Gergő (7 éves és 27 kg). Sose volt az a vékony gyerek (a szülei szerint), mindig is duci volt és nagyon szerette a hasát. Kicsit többet evett az átlagos gyerekeknél ebből nem lett baj egészen mostanáig , hiszen a szülei mindent megvettek neki amit csak kért. Néha, már visítva követeli az édességet tőlünk és mi az óvónők nem tudunk semmit tenni ellene .Az anyukája nem érti meg, és mostanság küld vele 1 -2 tábla csokit ,mert ő úgy gondolja,hogy ez a megoldás. Ez ment egy hétig tegnap Gergő úgy jött oda hozzám ,hogy Erzsi néni segítsen nagyon fáj a pocakom .Megnéztem és a gyerek fel volt puffadva mint egy lufi .Azonnal hívtam a szüleit és addig lefektettem egy ágyba. Ma nem jött oviba.

Mit tegyek ezekkel a szülőkkel ???



2013. júl. 17. 13:10
 1/4 zabmester ***** válasza:
100%

Szerintem semmit. Gondolom elvitték az orvoshoz, ott megkérdezik, hogy mivel etetik a gyereket, az orvos meg megmondja, hogy ez így nem jó, a szülők meg majd a saját kárukon (meg szegény gyerekén) megtanulják, hogy nem lehet édességgel tömni. Ha ez az egész nem az oviban, hanem otthon történik, akkor is ez lenne, csak nem tudnál róla.


Mondjuk ez az 1-2 tábla csoki elég durva. Nincs rá szabály, hogy ilyeneket nem lehet bevinni? Több okból is: minden maszatos lesz; enni evésidőben kell; a többi gyerek meg csak nézi; stb.

2013. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudsz, azon kívül, hogy kikötheti az óvoda, hogy kaját behozni tilos. Anyuka ne küldjön vele kaját, reggel ott helyben vissza kell adni az anyukának, hogy vigye el. A csoki ne maszatolja össze ahogy olvad a zsákot, ruhákat, ne hagyják ott.
2013. júl. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmit. En osszesen annyit tennek, hogy megtagadnam a csoki/edesseg atvetelet a szuloktol. Neked nem dolgod ellatni edesseggel azt a gyereket, majd a szulo odaadja neki amikor megy erte. Mast nem lehet tenni.


Az en rokonsagomban van egy kisgyerek, aki 4 evesen volt 35kg, mert "ehes, hat adunk neki enni, meg hat a csokit is szereti". Nem hasznalt nekik semmilyen eszerv....

2013. júl. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmit max megkérdezheted ha vissza jön a kisfiu hogy mi volt a baja .csokit meg nem maradhat közölném a szülökel .
2013. júl. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!