Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól "illik"...

Hány éves kortól "illik" egyedül kitörölni nagy dolog után a popsit?

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 4 éves koruk körül a gyerekekben már van valamiféle önállóságvágy és büszkeség, ami megakadályozza a szülőt az intézkedésben :)
2013. júl. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4-5 éves kor, ha a kezét olyan szögben be tudja hajlítani ahogyan kell és elég ügyes hozzá. Nekem még 6 évesen is nehezn ment.
2013. júl. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
így igaz de le kell ellenőrizni,mert nem tudják ők még rendesen elvégezni.Én gyermekem 7éves undorodik tőle.Az oviból is haza hozta igaz du.13h.-kor mentem érte minden nap.Hogy hogy mi lesz szept.-tól du.16h.-ig suliba,Kénytelen lesz megszeretni a dolgot ,mert ha menni kell akkor az bíza nem marad odabent.Mai napig szeretm a popsi törlőt.Kéri hogy anya jössz megnézed?segítel,Jók van ugye nem olyan?Kis édes.
2013. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A fiam 3,5 éves, évvesztes, nem maradhatott senki kiscsoportba, mindeki megy középsőbe. Ott már elvárás hogy ki tudja törölni magától.

Bár a kiscsoportban sem mindig segítettek neki, mert rendszeresen volt csokis a kisgyatyája.


Próbálkozunk, mindig megkérem próbálja most ki ő is, de kiabál hogy "nem nem", nem hajlandó, mindha félne tőle. :(

2013. júl. 20. 18:06
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

Igaz nekünk sem akarta már akkor sem a papira ütött,mert apukám mai napig finnyás tőle.

Az óvodai dolog ismerős sajnos szomorúságos.Nincsenek segítőkészséggel a gyermekek felé.Nekem volt nem egyszer hogy du.mentem a gyermekemért kis picike hallom vki sír a wc.-n kis picike 3éves kislány szószerint le volt tojva az sem érdekelte hol van az a gyermek.szomorú

2013. júl. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-ös! Igen, egyet értek veled. Én is láttam ilyet sokszor, mert két hónapig jártam a fiammal oviba, mert nem akart beszokni sehogy. Nem érdekelt, beálltam daduskának és segítettem nekik. Kiabáltak a wc-ből, de senki nem(akarta) hallotta.

- "óvónéni, pisilni kell" megy az ovónőhöz a 3,5 éves kislány

- "jól van Lizácska, menjél, tudod merre van a wc..."

És ennyivel elintézve a dolog. Lizácska úgy összepisilte magát, hogy a kis bugyija is, és a harisnyája is csupa nedves volt. Simán visszahúzta volna magára így, és ment volna vissza. Átöltöltöztettem, és a kutya észre sem vette...:( Szülők panaszkodtak folyamatosan,hogy csupa vörös a lányok nunija.....hát vajon mitől..:(

Fél napos a fiam, amíg tehetem elhozom délben.

Férjem megtanította neki, hogy amikor kaki van elkezdjen ordítani torkaszakadtából hogy biztos meghallja valaki és segítsen neki a törlésben. Ennek ellenére két-három naponta még egy nedves wc papírra való adagot kitörölgettem....

Jó lenne mihamarabb rávenni. Egyszer megcsinálta nagymaminál, de a háta közepéig kaksis lett, meg kellett fürdeni. Lehet ezért nem akarja...

2013. júl. 20. 18:26
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Óvodában nekünk már nem segített senki semmiféle wc-dologban, szóval ez nem újkeletű. Meg kell tanítani amilyen hamar csak lehet.
2013. júl. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ovi alatt az enyémek próbálkoztak vele, de néha csak maszatoltak, mert ehhez szerintem nem elég ügyesek, rövid a karjuk is.
2013. júl. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kb. 4 éves korban.
2013. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
...próbálkozunk, de nem hajlandó :( Mintha félne valamitől. Inkább kiabál és elszalad.
2013. júl. 21. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!