Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valamit elrontottam?

Valamit elrontottam?

Figyelt kérdés

A lányom 5 éves itt volt az egyik rokon kisfiú nálunk és a lányom hibájából beverte a fejét és nagyon sírt a gyerkőc.Én leszidtam a lányomat,hogy miért nem hagyta abba a rángatást pedig szóltam.Meg,hogy nagyot csalódtam benne.A párom ez után haza vitte a gyerkőcöt amíg ki kísértem őket a lányom összefirkálta filccel a távirányítót és váltig azt mondta,hogy nem ő volt hanem a fiú.Én tudtam,hogy mi az igazság és nagy nehezen kibökte,hogy valóban ő volt mert a rokon gyerekkel foglalkoztam.

Nagyon megijedtem mert mindig azt mondom neki,hogy ne hazudjon hanem mondja meg az igazat és akkor nincs bünti.Most meg ilyen orbitálisat hazudott.Félek ez lesz akkor is ha tini lesz.Elég nehéz vele.Sokat hisztizik és mindig árulkodik.Félek,hogy az iskolában nem fognak vele játszani mert nyafogós és árulkodós.Hol rontottam el?


2009. okt. 22. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Okos a korához képest. Talán adj neki olyan feladatokat, amik felnőttesek. Sajnos a kamaszkor meg elkerülhetetlenül nem lesz a legvidámabb időszak, de ez van. Próbálj Spock doktor könyvében utánaolvasni. 5 évesen nekem már be kellett gyújtanom a kályhába és a tesómra nekem kellett vigyáznom. A mai gyerekek másként működnek. Meg van a következménye annak, hogy mindent megadunk gyerekeinknek. Biztosan sokat van ideje magával foglalkozni, gondolom nincs tesója. Próbáld beiratni tornázni, vagy küzdősportra, vagy tornára, meglátod, ha kellőképen elfárad és sikerül megértetni vele, hogy nem kell árulkodni ahhoz, hogy rá figyeljenek, mással is ki tud tűnni. Én zenét tanultam 6 éves koromtól. Citera, vadászkürt, dob, furulya, végül 9 évesen trombitáltam. Ez az egész gyerekkoromra nagy befolyással volt. Mindenki tudta Ráckevén, hogy ki vagyok. Nem akartam ilyen kacifántosra, de szerintem egyszerűen kell ezt kezelni, nem nagy dolog. Ne feledd, nem vagyunk egyformák. Ha nem barátkoznak vele, abból is tanulni fog. Hívd meg minél többször a barátnőit, figyeld meg ők milyenek. Sok sikert.
2009. okt. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod jó ötleteket adtál.
2009. okt. 22. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:
És szerintem a fő szempont, hogy ne vegyél meg neki mindent amit a szeme megkíván. Tudom, hogy nem írtad le, hogy megkap mindent vagy nem. De ha igen, akkor érthető ez a viselkedés. Nem fogja értékelni a pénzt és olyan természetes neki vagy lesz neki, hogy megvan mindene. Engem régen én is ilyen 4-5 éves lehettem, vittek egy szegény családhoz, mert ruhákat adtunk neki. És, hogy felmérjem, hogy másnak még negyed annyia sincsen mint nekem. Mondjuk én sose voltam egy hisztis, de lehet ez is jó megoldás rá. Amugy ha suliba megy akkor nyilván máshogy beszél majd velük, mint aminek te látod most otthon.:) Meg nem csak ő lesz a középpontban a suliba se és egy idő után "meghunyászkodik". Szóval fel a fejjel és kitartás.:P Nincs vele semmi baj, egy átlagos 5 éves.:) Most tényleg jobban szeretnél egy angyalkát mint egy rosszcsontot?:) Mint mindenbe ebbe is van valami kis izgalom..és ő ettől "jó".;)
2010. ápr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs lehetőségünk rá,hogy megvegyek neki mindent.Sőt semmit nem kap a gyerek.Két naponta egy csokit vagy cukrot ennyi.

Nem ilyen dolgokért hisztizik ezt megérti hanem hogy miért nem megyünk el valahova vagy miért épp a kereszt fiammal beszélek.Ilyesmi.Féltékeny.:(

2010. ápr. 22. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!