Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy csináljam, hogy az egyke...

Hogy csináljam, hogy az egyke kislányom ne legyen elkényeztetett?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves a lányunk, és a család szerint gáz... bár én ezt nem érzem, nekem nem esik nehezemre, hogy nagyjából úgy legyen a dolgok, ahogy neki jó..nagy őrültségekben nem engedek, meg ami veszélyes lehet rá... de a családunk szerint nagyon el van engedve, nyafka, nem engedi hogy megpuszilják(nem értem ez miért baj amúgy, mert ha nem szereti a puszit, hát nem szereti)...

Tény, hogy hisztis, anyás, és hozzá van szokva a nyugihoz... így ha családi esemény van, rosszul tűri a sok embert, meg hogy nem őrá van figyelve...de hát egyke, könyörgöm, ha itthon vagyunk, és mond vmit, odafigyelek, ha többen vagyunk nem mindig hallom, így nekiáll sírni, és akkor megvigasztalom, mert otthon nem így van...most ez olyan marha nagy baj?? Mit kéne csináljak?? ne figyeljek oda rá otthon? Vagy hagyjam a családi bulin zokogni???

Meg ilyen példákat hoztak fel, hogy ha megbeszélünk egy du.-i időpontot(amire én mindig azt mondom hogy +/- 1 óra), akkor miért nem ébresztem fel a gyereket, hogy időben odaérjünk?


Vagy miért nem megyünk el vásárolni akkor is, ha nyűgös a gyerek?(hát mert kihullik a hajam, mire végzünk)


Ha azt mondom most hajat mosunk, és sír, hogy nem akar, akkor miért tolom el másnapra a hajmosás?(jegyzem meg, hogy ha így teszek, másnap minden zokszó nélkül hagyja, hogy megmossam a haját, akkor nem jobb így???)


a tónál ha strandolunk, a férjem miért engedi, hogy közelről megnézze a méheket, bogarakat? Hisz azok csípnek, és undorítóak...


ami a gyengéje, az a fagyi...mikor reggel elindulunk vhová, akkor megbeszéljük, hogy aznap mennyi az adag(ált. 2-3 gombóc egész napra elosztva), és ahhoz tartom is magam, mire a család megjegyzi, hogy miért kell mindig venni neki fagyit, ha kéri? olyankor mondom, hogy azért mert így beszéltük meg, mire húzzák a szájukat...


miért hagyom itthon, hogy fél órán át egyen?



meg hasonlók...


most akkor annyira szr szülők vagyunk??



2013. aug. 3. 13:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

köszi lányok, komolyan, már olyan gázul éreztem magam ez miatt, de most erőt adtatok...:'') KÖSZÖNÖM!!


Hihetetlen, hogy az ember mennyire "tart" a családjától még harmincon túl is...és ők meg hihtetelen, hogy még mindig gyerekként kezelnek...a férjem családja is nagyon okos, úgyhogy 2 oldalról is jön a sok okosság, és kritika, így az ember könnyen beadja a derekát...


Ezen a fagyi dolgon azért elmerengtem, mert ugyan nem fagyi, de egyéb más azért van télen nyáron...:-)) (rudi, csoki, pufi, keksz, mentolos cukor, de hát én is nyomom, akkor neki hogy mondjam hogy neked nem szabad??


sziasztok, és még 1x köszönöm a sok választ!!

2013. aug. 3. 20:43
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is jol csinalod...harom gyerekem van ...nem egykek...a lanyom nem szereti ha olelgetik es pusziljak..megtorli az arcat...emlekszem jol en is ugyan ezt tettem...meg tineger koromba is...igy szuletunk...el kell fogadni...a harom evesek nem akarjak nagyon megerteni...mikor telefono vagy valakivel beszelsz..mindenesetre..megmagyarazni varj egy picit...befelyezem es utana elmondhatod...viszont en ilyen esetbe gyorsitok es meghallgatom mit szeretne..ha nem sos a dolog akkor tudatom vele varjon...nem tert sokaig befelyezem....utana...figyelek ra... az alvassal kapcs. soha nem ebresztem ..fel nem egesseges...viszont minden nap ugyan abban az oraban kell es fekszik..akkor beall es tudni fogod ...mikor ebred..jo a rendszerre szoktatni...neki is es neked is jobb lesz... nyugos gyermeket jol teszed ha nem viszed magaddal...nyugos gyermeket agyba kell tenni...faradt...nem ertem az embreket...

a bogarakrol...nem kell hogy feljen...viszont kozel sem jo engedni...mert a mehecskek is meg-csiphetik es az fajdalmas....utana viszont felni fog

A fagyirol az a velemenyem .../itt nem ertek egyet/ sok a 2-3 gomboc egy harom evesnek 6 eves korukig...egy gomboc elso oszt. lett a fiam akkor kapott 2 gombocot...sok esetbe en sem eszem tobbett....mar csak azert sem mert a cukor nagyon-nagyon nem tesz jot..../egessssegtelen/ hany gombocot fog enni mire 10 eves lesz?... harom eves korukig...nem tudtak mi az a cukorka csoki...

a hajmosast ...elodazod mert nem szereti...jol teszed semmi nem tart orokke...kinovik...evreol evre valltoznak......jol teszed es nem azert ilyen mert egyszemke...hanem azer mert ... harom eves....

2013. aug. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm, kedves utolsó, Neked is...egy 3 gyerkcös anyuka szava még hatásosabb, akkor a család csak had okoskodjon, én teszem amit az ösztönöm, és a szívem diktál.

A 3 gombóc fagyi olyankor szokott, nagyon ritkán lenni, ha vmi extra egész napos program van, ahol tudom, hogy lépten nyomom fagyizók vannak(Pl. margit sziget, Balcsi, ilyesmi)

Amúgy itthon szoktam neki csinálni tejből, gyümiből, tejszínnel igazi fagyit, kevés cukorral...de amúgy egyetértek veletek ebben, de annyira imádja a hideget, nem csak most, hogy meleg van, hanem amúgy is...

2013. aug. 8. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!