Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elgondolkoztál már, mennyi...

Elgondolkoztál már, mennyi időt vagy együtt a bölcsis, ovis gyermeke (i) ddel? Normális dolog ez, hogy a társadalmi berendezkedésünk (dolgozó anya, hajtás a pénz után, stb) arra kényszerít, hogy a nap nagy, aktív részét külön töltse a család?

Figyelt kérdés
Azóta gondolkozom ezen, amióta nekem is kisgyerekeim vannak (3 és 1 évesek).
2013. aug. 13. 22:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

nekem az a szerencsém,hogy nem hivatali munkaidőben dolgozok,tehát nem 08-16-ig.12 órázom,egyik nap 07-19,másnap 19-07-ig,és utána van két szabadnapom.ez úgy néz ki,hogy dolgozok mondjuk hétfő nappal,kedd éjjel,péntek nappal,szombat éjjel.amikor nappal dolgozom,akkorcsak egy órát vagyunk együtt este,de amikor éjjel,meg a két szabadnapomon,akkor ovi után csak vele foglalkozom.a házimunkát megcsinálom akkor,amikor oviban van,így ovi után tényleg minőségi időt tudok vele tölteni,nem azon jár az agyam,hogy még főznöm kell,meg vasalnom stb.

két éves volt a fiam,amikor visszamentem dolgozni,most négy éves,és nagyon jól működik a dolog.arról nem beszélve,hogy amikor beteg,akkor sem esem ki a munkából,mert csak akkor kell megoldani mással,ha nappal dolgozok.elég sokat volt beteg,de eddig egyszer voltam vele táppénzen,akkor is azért,mert kórházban volt,és utána még egy hetet itthon voltam vele.

2013. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%

Én az első fiam 2 éves korában visszamentem dolgozni az anyagiak miatt!Borzasztó volt beosztani az időmet hogy rá is a házatrtásra is jusson idő!Közben terhes lettem a 2.-kal!Most itthon vagyok vele Gyeden de le sem tudom képzelni hogy mi lesz ha visszamegyek dolgozni két gyerek mellett hogy fogom bírni!

Teljesíts maximálisan a munkahelyen,gyerekekkel is minőségileg foglalkozz,lehetőleg varázsolj az asztalra egészséges,meleg ételt legyen tiszta ruha tiszta lakás,mellesleg a férjeddel is jó lenne néha napján egy kicsit kettesben lenni ááá..én MEGTILTANÁM,hogy egy Anya 8 órában dolgozzon!4 max 6 óra és kész!

2013. aug. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom engem nem zavar,nagyon szeretek dolgozni,és reggel 8és délután 3 között van bölcsiben a fiam, az nem sok,ráadásul olyan a munkahelyem,hogy ha akarom nem viszem bölcsibe 1-1 nap,mondjuk most van egy 4 órás állásom,meg egy vállalkozásom,a vállalkozásom minden szempontból kötetlen.Biztosan nem dolgoznék 8-12 órába,mert akkor tényleg nem látnánk egymást sem a férjemmel sem a fiammal.
2013. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
44%

"MEGTILTANÁM,hogy egy Anya 8 órában dolgozzon!4 max 6 óra és kész!"


Igen az anya dolgozón 4 órába az apa meg 10-12 órába nem. Egy apának is szüksége van a gyerekeire.

Ilyen az élet felesleges azon keseregni amin nem lehet változtatni.

2013. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
14-es: pont ez az, hogy nem szabad szerintem beletörődni, hogy ilyen az élet. Miért kellene ilyennek lennie? Ha akarunk, kereshetünk és találhatunk megoldást, nem?
2013. aug. 14. 14:54
 16/26 anonim ***** válasza:
Persze találhatsz más munkahelyet, de azt sem keseregve a munkán, hanem elhatározás után lehet csak.
2013. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
55%
Igen van megoldás,én is éppen ezt a megoldást választottam,network marketingnek hívják,kötetlen munkaidő,kötetlen hely,legális,tisztességes munka, 1000szer jobb fizetésért,sok szabadidő,saját időbeosztás,ha valaki akar tud változtatni.Ugyanolyan szakma,mint a többi,bele kell tanulni.Vége a 8-12órázásoknak, a pénz hiánynak,idő hiánynak a sok stressznek.
2013. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Persze akkor ha a család költségvetésében nem gond ha az anya 4-6 órás munkája miatt 40 ezres fizetése lesz csak.

Vagy ha nem az apa gyerek kapcsolat rovására megy.

2013. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
85%

Én nem tudom mi a normális, de ez már elég régóta így van. Régen sem voltak az anyával a kisgyerekek. A gyűjtögető társadalmakban persze igen, de a paraszti munkát végzők már nem vihették magukkal a kisgyereket, arra otthon vigyázott az öreg mama, akinek közben a baromfit, konyhakertet, főzést is el kellett látnia. Az édesanya meg szerencsés esetben legalább délben hazamehetett szoptatni. Vagy nem volt kire hagyni a babát, és muszáj volt kivinni a totyogót a földekre, ahol esetleg derékig beásták a földbe, el ne kóboroljon, hiszen a szülőknek dolgozniuk kellett, csak időnként nézhettek rá a gyerekre.

A városi szegények gyerekei se voltak sokkal jobb helyzetben. Emlékeztek József Attila Iszony című versére?

A gazdagabbak pedig gyereklányt, dajkát fogadtak, mert a társasági élet se igazán egyeztethető össze egy kisbaba napirendjével.

2013. aug. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, először, amikor a lányom ovis lett. Szerencsés voltam akkor a munkaidőmmel, sok időt tudtam vele tölteni. De most, hogy a fiam bölcsibe megy, más lesz a helyzet, és kezdek komolyan megzakkanni, most már minden nap sírok is. Nem normális. Szeretnék félállásban dolgozni, ha lenne rá lehetőség, és mindenképp muszáj, de lehetetlen. Reggel én korán fogok menni, akkor apával mennek, délután én megyek értük. Így marad a napközi, meg szinte egész nap a bölcsi, apa meg valamikor lefekvés körül jön haza. Szóval ez nagyon nem normális szerintem, és szomorúnak találom, hogy egyre többen erre kényszerülünk. Nekem megfelelne a főállású anyaság, ha megengedhetnénk magunknak, bár szeretem a munkám, de a gyerekeimet sokkal jobban. Az egész családnak jobb lenne, ha meglenne hozzá az anyagi háttér...
2013. aug. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!