Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elgondolkoztál már, mennyi...

Elgondolkoztál már, mennyi időt vagy együtt a bölcsis, ovis gyermeke (i) ddel? Normális dolog ez, hogy a társadalmi berendezkedésünk (dolgozó anya, hajtás a pénz után, stb) arra kényszerít, hogy a nap nagy, aktív részét külön töltse a család?

Figyelt kérdés
Azóta gondolkozom ezen, amióta nekem is kisgyerekeim vannak (3 és 1 évesek).
2013. aug. 13. 22:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Igen, elgondolkodtam.

2 éves volt a alányom, mikor visszamentem, szörnyű volt, muszáj volt az anyagiak miatt.

de a lányom(meg én is) annyira kivoltunk, aztán a férjem is, mert az addig rám háruló dologkat neki is kellett csinálnia, és nem nagyon ment neki a napi 9óra fizikai munka mellett, hogy átmentem 6 órába, de még az i gáz volt, így most 4 órában dolgozom.

Ez rendben van, és így a férjem is tud vállalni napokat a lányunkkal, de mégsem kell annyit neki, hogy megszakadjon. Én nem napi 4 órát, hanem össze vissza beosztva havi 80 órát dolgozom. Így van havi 8-9 nap, hogy apa intézi a lányunkat teljesen, megvan köztük a kapocs, és ennyi így mindannyiunknak jó.

Az anyagi része más kérdés, mert vergődünk, de én megpróbáltam, azt amit sokan írnak, hogy több pénz minőségi idő a gyerekkel, de ez nem igaz. Mert nekik nem a fizetős játszóház, és a bábszínház a minőségi idő, hanem amit aktívan a szüleivel lehet, akik nem idegroncsok a mindennapi munkától.

Sztem fontosabb az otthoni nyugalom, mint a pénz. Persze sokat feladtunk az igényeinkből, de nem esik nehezemre, látva, mennyire nyugodt, és derűs a lányom mióta csak heti 1-2x nem lát.

2013. szept. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azt kell h mondjam a nyugati orszagokban meg ennel is rosszabb. Es itt is evvel probaljak a nepseg agyat tomni h nem az ido mennyisege de minosege szamit. A vilag ezen felteken meg 3 ev sem adott osszesen 1 ev jar nekunk, abbol 18 het fizetett minimal beren, a tobbi fizetetlen. De Azsiaban meg ennel is rosszabb a helyzet, van olyan orszag ahol semmi sem jar es van ahol csak 2 vagy 4 honapot adnak. En utalom ezt a helyzetet, es abszolute nem tartom idealisnak h csak 2 ora jut egymasra estenkent. Az elso lanyommnal anyagiak miatt vissza kellett jonnom 3 honap utan, igaz pentekenkent otthonrol dolgoztam es igyekeztem elore dolgozni h minel kevesebbet kelljen csinalni penteken. Igy el tudtam vinni ot jatszohazba, tornazni, de mindig telefon kozelbe kellett lennem. Ram ez akkora stresszt rott, h depis lettem, sokszor felkaptam a vizet ha kislanyom nem fogadott szot, mert nem volt turelmem. Most varom a masodik kislanyunkat, es ezuttal kiveszem az 1 evet ami jar, remelhetoleg sikerul vmi kis vallalkozast felepiteni amibol jon be vmi, az a lenyeg. Ferjemnek aki idevalosi volt nehez volt megmagyarzni nem kell 400 negyzetmeteres ketszintes hazba lakni, a legjobb keruletben h boldog legyel, mert en nem vagyok boldog egyaltalan, es en ezt nem csinalom tovabb. Ket gyerekkel mar nehezebb lesz, es igenis en szeretnem vinni ot oviba, isibe, es en szeretnem ot felvenni is. Most egy heten 3 szor megy oviba, mert itt igazan ovi nincs csak magan ovi, es h ne legyen egy vagyon 3 napot jar, es pofatlanul kesobb jovok es elmegyek elobb, de ugy vagyok vele nem erdekel, azt legalbb itt lehet kerni, h felxibilis munkabeosztas, es a munkaltato kotelessege jova hagyni, ha kicsi gyereke van vkinek torveny irja elo. Ugyhogy mi valszeg eladjuk a telket maradunk ahol vagyunk, vagy becsereljuk egy kicsit nagyobbra de nem dragara, es en otthon fogok maradni, es vagy vallakozasba kezdek vagy reszmunkaidos vmit. De a jelenlegi allapotot nem akarom tobbe. En mar szamolom a heteket h mennyi van meg hatra a felszabadulasomig!!!
2013. nov. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Nekem ez pont a múltkor jutott eszembe. És jár azóta is a fejembe. Igaz az én lányom első osztályos lett most. Én most érzem, hogy nagyon nehéz. Pedig még úgy igazán nem volt lecke, de hát azért mikor hazajövünk csak át kell nézni, be kell pakolni, egy kicsit kell beszélgetni is.

Reggel a rohanás, meg van e minden, délután rohanni hogy odaérjek. Nehéz.

Olyan sokat meg nem keresek! Sőt.

Még jó hogy van ez a családi kedvezmény 10e ft, így még ez sokat jelent. Csak el ne vegyék.

Mondjuk nekem nem nehéz, hogy délután ott van, mert már bölcsi óta így van. De akkor iszonyú volt. Sokszor reggelente a saját gyerekem elől szaladtam el, mert nem akart ott maradni. Aztán néha jobb volt, de aztán megint nem. Úgy szerettem volna vele itthonmaradni tovább.

Amúgy szerintem ha az anyukák többet lehetnének otthon a gyerekükkel, lehet talán másabbak lennének a gyerekek is! Attól, hogy máshol alig tudnak otthon lenni, mi pont ebben lehetnénk mások a többi országtól, hogy három éves korig lehetne. Bár nem erre megy az ország. Sajnos!

Én is úgy gondolom, hogy bőven elég lenne ha 4 vagy esetleg 6 órában dolgozhatnának az anyukák a gyerek 12-13 éves koráig, Esetleg 8. osztály végéig. De ekkor kapjanak annyit, mint így 8 órában, vagy annak megfelelő órában. Ha nem is fizetés címén, de valami más címen. Ez nagyon nagy segítség lenne az anyukáknak. Nem éreznék magukat ilyen szerencsétlennek és szomorúnak! A gyerekeknek sem lenne mindegy!

Apukák meg kereshetnének jobban, sőt!

Nagyon nehéz az élet!

2013. nov. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Utolsó szép ábrád de ahhoz kb az országnak kellene újra születni. Miből fizetnék meg? Így is csak kb. 3 millió ember dolgozik, tartja el az adójából akár a nyugdíj rendszert akár a többi 6 milliót.

Örüljünk a 3 évnek az is nagy dolog a más országokhoz képest

2013. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
A nagypapám mindig azt mondta, hogy csodás volt, hogy neki egész gyerekkorában ott az édesanyja. Hat éves koráig otthon volt, nem is járt óvodába, az iskola délig tartott. Nyugodtabb volt mindenki, és az édesanya is rá tudott nézni a gyerekekre...
2015. jún. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Hát hogy miből tartanánk el az országot? Én tudom! Nem kell ennyi politikus, nem kell nekik ennyi fizu stb. Meg közeli biznisz stb. Még a végtelenségig tudnám sorolni. akkor talán az anyukák is otthon maradhatnának 2 órával többet a gyerekükkel.

Amúgy ha én tudom, hogy így fáj, hogy el kell váljak a kis bölcsis gyerekemtől, majd hogy ilyen átélni, hogy igazából nem is én vagyok a gyerekemmel 80%-ban, szerintem én gyereket se szültem volna. egyre jobban úgy érzem.

Persze ha arra gondolok, mennyi örömet adott nem így van, de ha a külső dolgokat nézem teljesen ez az érzésem.

Pont amúgy ma reggel gondolkodtam ezen, hogy mindjárt július vége, augusztus kezdődik. Én természetese munkába, apuka szintén, gyerek mamához. Akkor minek, kinek szültem? a mamának? Az államnak? (amikor oviba, suliba van)

Talán sikerül, hogy apuka legyen vele egy vagy két hetet a nyáron, de én nem tudok. :(

Annyi munkám van. Tudom hogy nem minden a munka, de a határidő az határidő. Senkit nem érdekel. A főnököt meg aztán pláne. Bár a munka se.

Ha megtehetném biztos nem mennék dolgozni, esetleg egy jobb helyre 4 órában. sokat álmodok róla hogy egyszer megteremtődik ez! Nemcsak nekem! Sok-sok anyukának a viágon!

Mert lássuk be, a gazdagok jól kitalálták ezt a világot! A szegény, meg az átlag ember meg jól ki van szolgáltatva mindennek! alapjában tényleg igaz, hogy modernkori rabszolgák vagyunk.

Minden a pénz és minden akörül mozog. Ha nincs pénzed elvesztél! Ellehetetlenülsz, utcára kerülsz. A gyereked elveszik stb.

A közmunka is pont erre épít. Undorító, komolyan mondom. És nagyon-nagyon szomorú.

Mondhatjuk hogy régen is jártak a nők dolgozni stb, ők se voltak a gyerekükkel. De igazából pont az lenne a cél, hogy egy olyan társadalmat alakítsunk ki, ha már egyszer modern, nyitott korban élünk, ahol fel tudjuk mérni hogy milyen fontos az anya jelenléte a gyermek életében. Nyugodtan, türelmesen, kipihenten. Én úgy gondolom a gyerekek is másabbak lennének. Meg hát a tinédzserek is.

valamint nagyon megtévesztő ez a világ. és aljas egyben.

Azt sugalja mindenre hogy vedd meg, ha nem veszed meg te kevesebb vagy. Mondhatjuk hogy legyünk okosak és ne adjunk az ilyenre, de lássuk be, sokszor éreztünk már csalódottságot, kisebbségi érzést mert valamit nem tudtunk megvenni. Pedig amúgy ha meg tudtuk volna venni, nem is lett volna rá szükségünk, mert a sarokban, vagy a kamrában végezte volna. De nekünk meg kellett volna vennünk, mert ha nem akkor mi kevesebbek vagyunk!

Na valahogy ugyanezt közvetítik a gyerekekkel kapcsolatban is. Ha úgy érzed rossz anya vagy, hát vegyél neki egy szép értékes ajándékot és hogy fog neki örülni. Azzal kicsit enyhítesz a lelkiismereteden.

Aztán idővel rájössz, ahogy látod a gyerekedet, hogy nem a játékra volt neki szüksége, neki rád van, rád lenne szüksége! De nem fáradtan, kimerülten, idegesen! Hanem éppen ellenkezőleg!

Én néha nagyon utálom ezt a világot! Mármint ezt a részét!

Ha egyszer modern kor van, miért nem tud már végre az emberiség fejlődni normális irányban?

Miért hagyjuk hogy elnyomjanak minket? Mert igazából ez van! Sajnows.

A múltkor láttam egy nagyon jó idézetet a fa...-en.

Az igazság nagyon benne volt!

Lényege, hogy hajszoljuk magunkat a pénzért, az anyagi dolgokért, rááldozva az egészségünket. (mert muszáj)

aztán meg a világ összes pénzét próbáljuk összeszedni hogy megmentsük az egészségünket.

De valahogy ez mindenre igaz!

szóval én úgy gondolom, hogy undorító ez a világ! sajnos! Az anya nem tud többé anya lenni! :(

2015. júl. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!