Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet rászoktatni a...

Hogyan lehet rászoktatni a gyermeket a bilizésre?

Figyelt kérdés
Kisfiam januárban tölti a 2 évet és még mindig nem tudjuk rávenni a bili használatára. Ruhástól már ráül, de csak játszik. Viszont amikor levetkőztetem mert szól, hogy kaki lesz, akkor nem akar ráülni.
2009. okt. 29. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem januárban lesz 2 éves és feltettem ezt a kérdést a gyerekorvosomnak. Azt mondta, hogy akkor lesz szobatiszta, ha agyilag felnő hozzá. Ezt nem lehet erőltetni, majd ha zavarja a kaki és pisi, akkor tehetsz valamit. A környezetemben viszont azt a tanácsot kaptam, hogy melegebb időben próbálkozzak - tavasz, nyár - mert rá lehet adni kis bugyit, ami a pisit ugyan nem fogja meg csak a kakit és akkor könnyebb szobatisztaságra szoktatni. Egyébként a bilin az enyém is csak játszik még.
2009. okt. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Az én lányom 2,5 éves és én is azt várom, hogy agyilag megérjen rá. Nálunk a nyári bugyis megoldás sem jött be, mert egyszerűen még az sem zavarta, hogy pisis, kakis lett a ruhája. Játszott tovább és én vettem észre, hogy valami bűzlik.

Szóval nálunk megdőlt az az elmélet is, hogy a modern pelusok késleltetik a szobatisztaságot. Mert a pisit oké, hogy beissza a pelus, de az én gyerekem kakis pelusban is képes lenne órákat eltölteni. Márpedig kaka szempontjából mindegy, hogy Pempers vagy textilpelus.

2009. okt. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
kislányom nyáron 16-18 hónapos volt levettük a pelust és bugyiba,pucéran szaladgált hát bilire nem ült csak annyit értünk el a nyáron,hogy legugolt kis és nagy dolognál! Aztán nyáron megszerettem az Up&go pelenkát és most 20 hónapossan rá-rá ültettem a bilire ha én is megyek wc-re /már ráül/ sőt minden kellés után bisil néha reggel nagy dolgot is csinál! szóval rengeteget ügyesedett! annyi a baj hogy nem szól kb. óránként ráültettem a bilire és ha sikerül sikerül ha nem-nem de van nap hogy 6-szor is belepisil már!
2009. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!