Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy öt évestől elvárható,...

Egy öt évestől elvárható, hogy ne az oviban kakiljon, hanem csak otthon?

Figyelt kérdés
Ma az oviban finoman szólt az óvónő, hogy ideje lenne rászoktatni a gyermekem, hogy ne az oviban kakiljon, mert ez ciki a többi gyerek előtt. Másnál hogy van ez?
2013. aug. 30. 18:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%
he? es megis HOGYAN szoktasd ra? en felnott ember vagyok de en is akkor megyek ha mennem kell, kiveve ha valamiert nagyon nem lehet. tartogassa a bubanat ha nem muszaj. nehogymar ciki legyen, ez egy termeszetes folyamat, mindenkinek van. te jo eg.
2013. aug. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%
Mégis milyen óvónő ez? Pontosan tisztában kellene lennie azzal, hogy ez egy természetes dolog, tartogatni és rászoktatni egy gyereket arra, hogy tartogassa, egyáltalán nem egészséges. Ha menni kell, akkor menni kell. Semmi ciki nincs benne, főleg egy gyerek számára. Ezzel csak azt fogja elérni a gyerekeknél, hogy azt gondolják, hogy kakilni bűn, és tartogatni kell, mert itt, ott, amott nem illik elvégezni... Én felnőtt nő vagyok már, de régen az iskolában nekem is volt olyan esetem, hogy azt éreztem, nem bírom tartani tovább hasfájás nélkül, és bizony ott kellett elvégeznem. A helyedben elbeszélgetnék az óvónővel.
2013. aug. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Én sem mertem oviba nagy wc-re menni,mindig otthn mentem el wc-re.Ilyenkor be kell szólni az óvónőnek.Semmi köze nincs hozzá!!!
2013. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk tavaly pont az volt a probléma hogy a kisfiam csak itthon volt hajlandó wc-zni, sehol máshol, így egész nap tartogatta az oviban.

Nálam mindig erre panaszkodtak az ovónők, hogy próbáljam meg valahogy elérni hogy pisiljen, kakiljon az oviban is mert volt hogy azért nem evett mertmár láthatóan feszítette őt a széklet, de nem volt hajlandó wc-re menni

2013. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%

Az én gyerekeim is olyanok, hogy csak itthon kakilnak, de nem kell tartogatniuk, mert valahogy csak akkor kell nekik :)

A 6 éves fiamat pl. már kifejezetten az zavarta, hogy nem tudott nyugodtan kakilni, mert 3 db wc-jük van és mindig megzavarta valaki, mert csak egy függöny van előtte és mindig bekukucskált valaki. Amikor ezt elpanaszolta, akkor mondtam neki, ha őt ennyire zavarják azok a körülmények, hogy nem tud tőlük ott kakilni, akkor nincs mese, itthon kell elintéznie.


Ettől függetlenül ha ilyen beszólása lett volna az óvónőnek, finoman elmagyaráztam volna neki, hogy ez egy gyereknél nem így működik, ilyet ne várjon el tőlük, főleg ne 5 évesen.

2013. aug. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónő nem normális! Az ilyen nem való óvodába!
2013. aug. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

a kakilással kapcsolatban nem lehetnek elvárásai az óvónőnek. a viselkedéssel és az étkezéssel kapcsolatban maximum.

jelenteném a felettesének a dolgot, a kedves hölgy alkalmatlan a pedagógusi pályára.

2013. aug. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként semmi bajunk az óvónővel, bár kicsit merev, de aranyos (fiatal, húszas évei végén jár, gyermeke nincs), de tegnap ezzel a kijelentésével ledöbbentett, sajnos normálisan reagálni sem tudtam.
2013. aug. 31. 16:44
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon durva!Nem szabad tartogatni,van még mit tanulnia az óvónéninek.Ebből jön az majd hogy idegen helyen kínlódik később akár felnőttként is.Nyugodtan mond meg neki,hogy ez egy természetes folyamat kell legyen!!!!Ha ott kell,ott kell!!!!4,5 éves kislány anyuája
2013. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!