Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves lányom, csak cumisüvegb...

4 éves lányom, csak cumisüvegből issza meg a reggeli kakaót, tejet. Baj?

Figyelt kérdés

Ha pohárba adom neki nem issza meg, viszont reggel még nem akar reggelizni, üres hassal meg nem viszem el az oviba. Nagy baj, ha még cumisüvegezik?


Próbáltam mindennel (szívószál, csőrös pohár, de ő csak a cumisüvegből hajlandó meginni, nem tudom van-e köze, hogy nagyon nagy cumis volt, 1 a szájában és 1 a kezében biztonság kedvéért) :-)


2013. szept. 4. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát erre megint az a válasz, hogy te vagy az anyja és te döntöd el mi lesz.


Ha téged bánt, akkor egyszerüen nem találod egyik reggel a cumisüveget és késsz. Ez azért koránt sem akkora baj mint cumit elvenni a gyerektöl.

Ha nem issza meg akkor nem issza meg. Lányom utál minden tejes dolgot, egy kortyot sem iszik meg, pedig míg cumisüvegezett addig abból megitta. Engem ez nem zavar, de cumisüveget azért nem adnék neki.

2013. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, az a lényeg, hogy megigya. Ha így, hát így. Sok gyereknek van mindenféle "heppje", majd kinövi.
2013. szept. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3,5 éves, nekem baj volt. 3 napig nem ivott, a negyediken igen. Az a 3 nap kemény volt, de nem halt éhen :-)
2013. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: én egyébként a foga miatt aggódtam, ezért zavart.
2013. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. szept. 4. 13:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Én lányom is sokáig így itta.

Most 4,5 éves, nemrég kapott egy olyan szívószálat, ami fémből van és kanál a vége. Ezt használja most, de nem hajlandó bögrébe rakni.

Szóval most az van, hogy a cumisüvegbe rakjuk a tejet, de a csöcsrészt nem rakjuk rá, hanem csak belebiggyesztjük ezt az új szívószálat :)

Engem nem érdekelt, hogy cumisüvegezik, a lényeg az, hogy megigya a tejet.

2013. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Óriási baj, hatalmas probléma, súlyos, vissza nem fordítható egészségkárosodást és többszörös lelki zavart okoz, nektek ANNYI!! Ennél nagyobb bajod soha az életben ne legyen, meg a kislánynak se, szívből kívánom :D
2013. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kicsit off, bocs

azt írod, nagy cumis VOLT, hogy szoktattad le? mert az enyém 4 éves, és még mindig nagy cumis :( 1 a szájban, 1 a kézben, és néha megcseréli :))

egyébként szerintem nem baj a cumisüveg :)

2013. szept. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Nekünk csak drasztikusan sikerült leszoktatni, pedig előtte mindent kipróbáltunk (télapó elviszi nem baj, majd veszünk :-)). Utolsó reményünk a hagyma volt, azt hallottam, hogy egy kis darab hagymával bekened a cumit, és nem kellesz neki (sem az íze sem a szaga miatt), nem hittem el,de tényleg bevált. Lehet durva volt, de csak egyszer kapta be,kellett egy pár nap míg elfelejtette, de amikor kérte, gyorsan hagymával bekentem és úgy adtam neki oda. (mi azt mondtuk, hogy megromlott a cumi, és valószínűleg a többi is ilyen a boltban.

2013. szept. 5. 16:03
 10/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, köszi hogy írtál! jót nevettem, megromlott a cumi :)) de esküszöm kipróbálom :)
2013. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!