Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul esne nektek ez,...

Rosszul esne nektek ez, hogyan helyes ezt kezelnem, ti megsértődnétek?

Figyelt kérdés

Jó pár lombik próbálkozás után örökbefogadtuk a kisfiunkat .

A barátnőm most jár lombikra és visszahallottam,hogy másoknak azt mondta ,hogy nem akar velem mostanában beszélni ,mert nagyon negatív példa vagyok a lombikos próbálkozásaim miatt neki ,hogy nekem nem jartak sikerrel a próbák.

Állítólag irritálja,ha kérdezem ,hogy halad náluk a program ...:-\ ,pedig én őszintén szeretettel drukkolok neki.

Értitek miért vagyok én most neki idegesítő ?

Ő egyébként nagyon elítéli az örökbefogadást ,én viszont nagyon boldog vagyok a gyermekemmel .


2013. szept. 28. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is nevezném barátnőnek :(. Nekem nagyon rosszul esne.
2013. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon rosszul esne. Az állítólagos barátnőd nagyon bunkó. Én ezután nem tartanék igényt a barátságára. Az örökbefogadás pedig szerintem dicséretes dolog, és egyáltalán nem elítélendő.
2013. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tehát semmiképpen nem elfogadható tőle ez...


Nagyon rosszul esett nekem ahogy viselkedik velem ha figyelmességből érdeklődtem a programja állásáról akkor úgy válaszolt mint akit zaklatnak .

Még most sem értem,hogy miért frusztrálom ,hiszen a saját kis tortenetemet is végül happy end -nek érzem.

2013. szept. 28. 22:46
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném ,hogy soha nem ajánlgattam neki ,hogy fogadjon örökbe,tiszteletben tartottam,hogy számára ez nem elfogadható megoldás.
2013. szept. 28. 22:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a kisfiadhoz, szerencsések vagytok, hogy megtaláltátok egymást és boldogok vagytok.

Azt tudod te is, hogy mi nők, nagyon buggyantak tudunk lenni, ha nem jön össze a baba. Saját példámat szeretném elmondani neked. Kisfiam születése után 4-szer vetéltem el. A 4. vetélés idején vettem észre, hogy az egyik kolléganőm kismama lett a 3. gyerekével. Már kétszer néztem végig a kismamaságát, kapásból rájöttem, hogy terhes, pedig még nagyon az elején volt. Árgus szemekkel figyeltem, hoyg jól látom-e. Szinte a baba születéséig dolgozott. Nem tudtam úgy rá nézni, mikor már bizonyossá vált a dolog, hogy ne pattanjak szét a feszültségtől. Ráadásul ő pont az a pocaksimogatós fajta, aki lépten nyomon a hasán tarja a kezét. Nekem minden találkozás olyan volt, mintha tőrt döfnének a szívembe. 10-en valahány éve együtt dolgozunk, nagyon szeretem őt és mégis...

Happy end. másfél éve megszületett a kislányunk, problémamentes terhességből. Ma már furcsa visszagondolni erre az időszakra. azt hiszem senkinek nem mondtam még el, mit éreztem akkoriban. Szóval nem biztos, hogy a rosszindulat beszél belőle, csak egyszerűen most más tudatállapotban van.

Elnézést, hogy ilyen hosszan írtam, de hátha így más szemszögből látod a problémát.

2013. szept. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Engem ért nagyon nagy trauma, aminek a hatására egy ideig nem igazán tudtam elviselni sem a kismamák, sem a kisbabák látványát. Mégis, kénytelen voltam erőt venni magamon, hiszen a nővéremnek ikerbabái voltak akkoriban, és két út állt előttem: vagy megutáltatom magam az egész családdal (nyilván értette mindenki, hogy nekem rossz, de valahogy mégsem sikerült úgy kezelni, ahogy kellett volna), vagy erőt veszek magamon, és próbálok én is örülni a babáknak. Azt nem írom, hogy teljesen úgy viselkedtem, mint egy babáktól elolvadó nagynéni, de a helyzethez képest azt hiszem, szépen "teljesítettem" akkoriban. Szóval lehet az ember megzizzenve bizonyos dolgok miatt, de ez nem mentség arra, ahogy viselkedik. A barátnődet meg egyenesen nem értem. Nektek nem sikerült a lombik, de lett egy kisfiatok mégis. Nekik sikerülhet, de el kell fogadni, hogy nem mindenkinek jöhet össze. :( Talán azért viselkedik Veled így, mert attól retteg, hogy neki sem fog sikerülni, és a Te példád lebeg folyton a szeme előtt, ami nem ennek az elképzelésnek az ellenkezőjét erősíti meg benne. Szóval nem az örökbefogadással van baja, hanem a sikertelen lombik tényével.

Mindemellett én nem tekinteném barátnőnek. Anno nekem is megszakadt egy-két emberrel a kapcsolatom, akikről addig azt hittem, hogy barátok vagyunk. Tapintatlan, olykor lelketlen megjegyzéseket kaptam olyanoktól, akiktől nem is számítottam rá. Az élet rövid, hidd el, csak az igaz barátokra érdemes időt szánni.

2013. szept. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sokat gondolkodtam a dolgon és arra jutottam,hogy egy igaz barát nem kerülné velem a kontaktust csak azért,mert az ő szemszögéből szerencsétlennek,sikertelennek tűnik az életemben valami amitől ő tart ,hogy nála is bekövetkezzen .

Én megtaláltam a lelki békémet ,elfogadtam,hogy így váltam anyává .

Részemről csalódás a viselkedése,holott én őszintén és szeretettel drukkoltam neki ,arról nem tehetek ,hogy nekünk végül nem a lombik lett a megoldás .

Többé nem érdeklődőm tőle és valami örökre eltört a lelkemben ,nem tekintem barátomnak többé.

2013. szept. 29. 08:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a kárörvendésedtől tart? Mert az ember gyarló, akár bevalljuk, akár nem.
2013. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Minden lehet ...

De ki kárörvendene ha nem sikerülne mégsem?

Pontosan tudom mennyire nehéz ezt végigcsinálni ,őszintén drukkoltam neki .

Mégegyszer leirom ,hogy én boldog vagyok a gyermekemmel,elfogadom,hogy ezt az utat kellett bejárni,hogy egymásra találjunk,nem vagyok egy megkeseredett nő aki a mai napig azon keseregne ,hogy miért nem vér szerinti a gyerekem.

Abból amit írtál ,hogy kárörvendéstől tarthat az egy boldog,kiegyensúlyozott anyától távol áll szerintem ,viszont igen kellemetlen ,hogy ez egyáltalán felmerülhet rólam .

Igyekszem nem irritálni ,nem kérdezek többé a témáról.

2013. szept. 29. 16:44
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha csak egy kicsit is akartam volna még lombikozni mehettem volna még akárhányszor,adottak lettek volna a feltételek,de én közben kaptam a lehetőséget a kisfiam örökbefogadására ,a mai napig vannak fagyasztott embrióim amiket már nem szeretnék felhasználni ,most nem részletezem miért nem ,a lényeg,hogy már nincs motiváció lombikozni betöltötte a szívemben az űrt a kisfiam :-) .
2013. szept. 29. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!