Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek oviba jár a gyereke,...

Akinek oviba jár a gyereke, és dolgozik az mennyit foglalkozik a gyerekkel délután? Mivel foglaljátok le?

Figyelt kérdés
2013. szept. 30. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:

5re megyek érte. Megyünk játszótérre, időjárástól függ hogy mennyit vagyunk ott.

Ha hazaérünk, vagy együtt megcsináljuk a vacsit hárman, vagy ők apával játszanak én meg főzök. Főleg állatkerteset, főzőset szeret játszani, de néha építeni is.

Vacsi után fürdés, majd együtt ugrálás, hancúrozás a franciaágyban. Ekkor szoktuk megbeszélni a napi történéseket.

Ha nagyon szeretné, nézhet valami mesét, főleg Bogyó és Babócát.


9kor alszik.

2013. szept. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a hancúrozás után van az esti mese, de nem az ő ágyában. Az valahogy mindig "beindítja", ha az ágyában hallgatja a mesét utána sokáig nem alszik.
2013. szept. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Három éves, 4-re megyek érte, utána mi is játszóterezünk hazafelé. Ha jó idő van kb. 6-ig maradunk, viszek neki valami járművet meg játékot vagy labdát. Ritkábban útba ejtünk valami boltot. Itthon meg ahogy sikerül :) kicsit rakodok, kicsit játszunk - ami épp az eszébe jut: fogócska, bújócska, szerepjátékok, kirakó, legó... Heti 1-2x eljárunk rajzolni szakkörbe (főleg, ha esik). Vacsora kb. 7-kor, fél8-kor fürdés (ha hazaért, apával), hancúrozás, estimese-olvasás, fél9-9kor alvás.
2013. szept. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
fél3ra megyek érte(amikor dolgoztam fél5-5 között,ez azért durva volt,de most várjuk tesót s már itthon vagyok)utána fél óra buszút+kevés gyaloglás.amikor idő engedi és kedvünk is volt játszótérre mentünk.Mostanában hazaérünk játszik egy órát,néha néz mesét és valamit együtt csinálunk.Ma pl kézműveskedünk,ezt találtuk ki reggel.De van hogy csak beszélgetünk,dominózunk,foglalkoztatófüzetezünk ilyenek.Amiikor dolgoztam is így volt csak kevesebb idő és erő maradt mindenre.6kor hazaér apa,beszélgetünk vacsizunk,7 után pakolás,fürdés,mesét olvasunk neki mindketten,8 körül alszik.4,5 éves középsős
2013. szept. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lányunk 3 éves múlt. Nálunk a férjem megy érte, mert én csak este 20h körül esek haza.

16.30 körül ér oda az oviba, kb. 1 órát szöszölnek hazafelé, vagy játszótereznek ovistársakkal...

Otthon egyből fürdés, ami legalább fél óra, elvan magában a kádban, addig a férj csinál vacsit, vagy ha olyat esznek, amit együtt is lehet csinálni, akkor megvárja, és együtt csinálják meg a kaját.

Ekkorra már olyan 17h van, utána rajzolnak, lego, gyurma, meseolvasás, vagy a gépen nézegetnek állatfotókat, ilyesmi.

19.45körül elkezdi letenni aludni, én meg lesben állok kint, hogy már alszik-e, mert ha bemegyek felébred, és akkor annyi nekünk, akkor fent van 22hig is...:-(


Ha én megyek érte, mert épp szabadnapos vagyok, akkor szintén ugyanez a menetrend, csak én kicsit korábban megyek, így több idő jut mindenre...


Mi ha ne muszáj, akkor nem megyünk vele ovi után vásárolni,postára, megpróbáljuk úgy csinálni a dolgokat, hogy az a pár óra már csak róla szóljon, vagy bevonni a dolgokba, hogy ne azt érezze, hogy egész nap az oviba volt lepasszolva, és utána is, csak lecsittegjük...:-)

persze nem mindig sikerül, hisz mi is emberből vagyunk...

Utána

2013. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!