Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek csak 1 gyerkőcük van...

Akiknek csak 1 gyerkőcük van és valószínű nem is lesz több, nem piszkálnak, hogy de igenis kell egy testvér neki? lent.

Figyelt kérdés

A kisfiunk 4,5 éves. Szeretnénk még egyet de valószínű, hogy nem lesz. Azért nem, mert neki akarunk mindent megadni, persze a normális határokon belül. (Nem kap minden héten játékot, vagy ha már elszólja magát másnap megvan). Nem erről van szó. DE egy mostani példa. Járatom neki anyummal közösen fizetjük a Csodatanyát. Most a Vaterán találtam Csodatanyás pizsamát, 3000 FT. Meg vettem neki. Ilyenek, hogy ne okozzanak gondot ezek az egyszeri dolgok. De ha már van még egy gyerkőc, nem biztos, hogy megtudtam volna neki venni most. Vagy ha már a kisfiam "igényeit" nézzük. Most vagyunk a Legos korszakba. Karácsonyra majd kap is. Mindenki ismeri, nem egy olcsó dolog. Majd a későbbiekben a ruha igények is felmerülnek, a márkás ruhák ugye. Most nem arról van szó, hogy ha kettő lenne, nem kapná meg. De lehet, hogy nem bírnám megvenni mondjuk a Nike cipőt, mert akkor ugye a másik gyerkőcnek is kellene egyformán. Remélem értitek.

Vagy én gondolkodom rosszul? Testvér nélkül is fel lehet boldogan nőni, és nem lesz önző, magának való ember. Mondom én úgy, hogy 2 bátyám van, de a férjem egyke.


2013. okt. 3. 21:37
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Na meg nem utolsó sorban, majd az iskola kérdés. Különórák stb. Amit majd szeretne.
2013. okt. 3. 21:42
 2/19 anonim ***** válasza:
48%
Nekünk is jelenleg egy 2,5 éves gyermekünk van. Nincs tervben másik, épp az általad említett okok miatt. Egynek könnyebb, mint kettőnek. És, annak ellenére, hogy folyton azt kapom, hallom, hogy ahol egy gyerek felnőtt.. ott kettő is fel fog.. nem hiszek ebben. Igaz van testvérem, és sokszor a szüleimnek is problémát jelentett a két gyerek felnevelése. Főleg, hogy 1 év korkülönbség van köztünk. Nem lehet mindig használt játékokkal játszani, Gondolni kell a továbbtanulásra, a gyerekek igényeire. És a zárt közösség (kiskorban ovi, aztán az iskola..) gonosz. Lesajnálják, csúfolják a szegényebbeket. Én ezt nem szeretném. Mi sem kényeztetjük el az egy szem gyerekünket, nem kap meg mindent, de egynek könnyebb, mint kettőnek, vagy többnek. Szerintem. Figyelemben is több jut rá.
2013. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%
Nos mi is gyanigy vagyunk. Nem titi h nem lesz masodik de ha nem emiatt nem mint amiket te mondtal. Csesztetnek ilyen dumakkal h egy gyerek nem gyerek..,en ugy nottem fel h mindig nelkuloznunk kellett harman voltunk tesok ... ezt en nem akarom h a lanyom erezze milyen is az. Nem erdekel mas velemenye ha igy gondolja szuljon maganak es csinalja belatasanszerint en se szolok bele..,,nem kell az ilyennel foglalkozni...
2013. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%
nekem még csak 5 hónapos.minket is piszkálnak hogy mikor lesz kistesó.mi nemszeretnénk.lehet köpködni,stb..de szerintem nem lehet egyformán szeretni 2 gyereket.legalábbis én így veszem észre.én is egyke vagyok,mindent megkaptam ami fontos volt és hasznos,önző sem vagyok az utolsó 5 ft-at odaadom ha valakinek arra van szüksége.tisztességgel szeretném felnevelni,hogy jó élete legyen semmibe ne kelljen nélkülöznie,2 gyerek mellett nem menne.és én sem bírnám
2013. okt. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%

Nekünk is 1 gyerkőcünk van, és tuti nem lesz több. Szerencsére anyuék megértik, én is egyke vagyok. Anyósom még amikor terhes voltam, akkor próbálkozott piszkálódással (rendesen utáljuk egymást egyébként), akkor beszóltam neki, azóta csend van, örül az egyszem unokának.

Egyébként mi is végig gondoltuk az anyagiakat. Másoknak is ajánlanám, és akkor hó végén nem kellene sírni, hogy mit ad a 3 gyereknek enni... mindegy, inkább beszólnak az ilyenek, hogy milyen rossz az egykéknek. Tapasztalat nem rossz, csak más.

2013. okt. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

En tiszteletben tartom, ha valaki csak egyet szeretne, de az altalad felsorolt okokat nem ertem. A csaladdal, ezesetben testverrel toltott minosegi ido, ezerszer tobbet er, barmely jateknal, markanal, pizsamanal. Eszembe nem jutna emiatt nem vallalni masodikat. Ezt ugy ertenem meg, ha mondjuk gondotok lenne a szamlakkal, vagy a ho vege mar huzos stb. Nekem 2 tesom van, de nagyon nagy a korkulonbseg, igy gyakorlatilag egykekent nottem fel. Kaptam legot, csak egy ido utan unalmas volt vele egyedul jatszani...

Az onzoseghez meg annyit fuznek hozza, hogy meg egyetlen egykevel sem talalkoztam, aki ne vallotta volna be, hogy onzo. (anyukam is az, es a tesok fizikai hianya miatt, en is) Ezt nem seteskent irom, egy egyke gyerek kello intelligenciaval, jo nevelessel, pont olyan ertekes ember lehet, mint akinek 8 tesoja van, de az, hogy nincs hozzaszokva az osztozkodashoz, hatni fog ra. Nem azert mert rossz ember, hanem mert azt szokta meg egesz gyermekkoraban.

2013. okt. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%
Ugyanmár csak lusta vagy gondolod ha 42 évesen kirugják majd a csodatanyás pizsamá segit rajta....
2013. okt. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

Mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit tud, soha csenkinek nem mondtam még, hogy kell a testvér stb., neked sem mondom. De én sem értem az indokaidat. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nagyon nem jó az értékrended, és kár, hogy a gyereket is erre neveled. Mert ha azt mondanád, hogy a másodikat már nem tudnátok etetni vagy iskoláztatni, az érthető indok lenne, ahogy az is, ha az állásodat féletnéd, vagy nem szeretnéd újra kezdeni a babázós korszakot, vagy belátnád, hogy lenne türelmed többhöz. Na de a csodatanyás pizsama miatt? Meg hogy drága legót kaphasson karácsonyra? Ez riasztóan anyagias gondolkodásra vall.

Nem állítom, hogy testvér nélkül nem lehet normálisan felnőni, de én speciel gyerekkoromban sem cseréltem volna el a tesómat egy márkás edzőcipőre, nem hogy így felnőttként.

Bocs, ha nem tetszik a válaszom, de te kérdezted.

2013. okt. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Egyet értek 8-assal. Nem kötelező több gyereket vállalni, és nem ér ítélkezni, mert mindenkinek magánügye, hogy mennyit bír anyagilag, egészségileg, idegileg... stb. - de elég nyakatekert a fontossági sorrended. Egyébként meg itt egy idevágó videó az ellentáborból: http://www.youtube.com/watch?v=sgjsRZom4xs
2013. okt. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

Szia!Nekünk is van egy 3 éves kislány.A párom 3 gyereket szeretne,én már nem szeretnék egyet sem.

Úgy vagyok vele hogy neki legyen meg mindene,eltudjam majd indítani iskolába ha oda kerülünk,tudjam neki biztosítani az életét.Most óvodába jár,én is járatom angolra.

Adidas ruhákba cipőkbe jár.Szóval ha lenne még egy gyerek nem tehetném meg hogy mindkettőnek megvegyem.

Majd még ezt az idő eldönti hogy lesz-e baba vagy nem.

2013. okt. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!