Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kicsúszott a kezemből az...

Kicsúszott a kezemből az irányítás, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy három éves kisfiam és egy hét hónapos kislányom. A kisfiam mindig is egy kis szeretettel teli energiabomba volt. A hugi érkezése sem okozott eleinte gondot. Most is nagyon szereti, ezzel nincs is gond. Viszont most jön ki rajta a féltékenység, vagy nem tudom én mi. Az utóbbi hetekben nagyon agresszív és durva. Ha csak elmegy mellettünk is akkor ránk üt, megrúg, játék közben csapkod, karmol. Ha rászólok, akkor meg még rúg vagy üt egyet csak azért is. Ha olyan a hangulata, akkor utána rögtön bocsánatot kér, de máskor meg elviharzik. Gyakran hiába kérem bármire, meg se hallja. Azt vettem magamon észre, hogy gyakrabban eljár nekem is ezek miatt a kezem. Ez azonban nagyon bánt engem, de nem tudom hogy térhetnénk vissza a régi kerékvágásba. Most amúgy is soknak érzem azt hogy a négy fal között vagyok naphosszat a gyerekekkel, max elmegyünk sétálni, de nincs kihez szóljak, a mindennapjaim a mosás, főzés, takarítás, gyerekezésről szólnak, és persze a férjemet sem hanyagolhatom el. Hogyan másszak ki ebből, hogy ne érezzem mindezt megterhelőnek?
2013. okt. 4. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez a felállás 3 éves fiú, 6 hónapos kislány.Azzal a különbséggel,hogy délelőtt a fiam oviban van még 1 hónapig,mert utána elköltözünk,de legalább kertes házba,de ott nem lesz ovi,csak jövőre.Így én a házimunkát a kicsi mellett délelőtt el tudom végezni,de a fiam viselkedése engem is kiborít sokszor.Nálam az.hogy rácsapjak,az már a legvégső,az is már kétségbeesésemben,én inkább kiabálok,ami ugyan olyan rossz tudom,de már rosszul vagyok magamtól ilyenkor és nem tudom mit tehetnék,hogy szabályozzam be magamat ez ügyben.Az én fiam is nagyon durva és agresszív lett,de engem az hoz ki a sodromból,hogy meg se hallja amit mondok neki,ill amikor készítek neki ennivalót és kiköpködi.Uh én is kíváncsi vagyok milyen válaszok jönnek.
2013. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindkettőtöknek azt tudom javasolni,hogy próbáljatok meg kettesben lenni a naggyal!Akár egy óra séta vagy bevásárlás vagy első válaszoló mikor mész a nagyért oviba csak te menjél és utánna kettesben egy játszóterezés,biciklizés bármi,természetesen ha megoldható!

Nállunk ez van a Kicsi születése óta(3,5 a nagy 8 hónapos a Kicsi)vannak kettesben töltött időink kb egy héten 1x és ez kell neki,és tényleg nem nagyképűségből írom de testvérféltékenységnem nyoma sem volt 8 hónapja,sztem ennek köszönhető!


Remélem tudtam segíteni!

2013. okt. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már erre, hogy valami olyan programot keríteni, ahova csak kettesben megyünk. Nekünk az ovi majd januártól kezdődik. Azt annyiból nem bánom, hogy nem akarok hogy úgy élje meg, hogy a tesó jötte mellé őt még el is küldöm úgymond. Az a gond hogy a kicsi éjszaka is 2 óránként kel enni, így eléggé fáradt vagyok már. Tudom ez nem mentség arra hogy olykor odacsapok, de már nem tudok mit tenni. Azzal is tisztában vagyok hogy az agresszió agressziót szül, de egyszerűen nem tudom mit tegyek. Meg fogjuk próbálni ezt a kettesben töltött idő dolgot, csak nincs segítségem akire addig a kicsit hagyhatnám. De majd kitalálok valamit erre!
2013. okt. 4. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!