Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves lányom 1 hónapja jár...

3 éves lányom 1 hónapja jár oviba, de nem eszik ott semmit. Más is volt hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem sír mikor beviszem, szépen alszik is délután, de reggel 8-tól fél 4-ig egy falatot nem hajlandó megenni.

Az óvónő azt javasolta vigyek be neki cumisüvegbe tejbegrízt- nem tartottam jó gondolatnak, mivel másfél éves kora óta pohárból iszik. Végül kiegyeztünk szendvicsben.. De én azt hittem, hogy otthonról vitt ételt be sem lehet vinni...

Az a baj, ha hazajön bepótolja az egész napi "éhezést"..

Most mit csináljak?


2013. okt. 14. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmit ne csinálj, én még szendvicset se vinnék be. Nem értem miért mondta ezt az óvónő, hiszen ha viszel be hazai kaját, akkor az életben nem fogja megenni a bentit.

Majd megoldódik az ügy, hidd el, hogy rájön, hogy nem jó egész nap éhezni és fog enni. Ő így tiltakozik az ovi ellen. Valaki bepisil, valaki ordít, valaki nem csinál semmit, hát a te lányod nem eszik, ilyen is van.

Én egyik gyerekemnél ez hosszan elhúzódott, ő több hónapig nem evett. Itthon mindig adtam neki bőségesen reggelit, mert tudtam, hogy 4-ig nem fog enni, itthon meg aztán zabált rendesen. A másik gyerekem egy hónapig nem evett, azóta rendben minden az oviban.

Az óvónénik és a dadusok türelme szükséges, illetve néha te is mondogasd neki, hogy milyen finom ott a hami, stb stb, de erőltesd, ne ez legyen állandóan a téma. Ha hagyod a maga útján a dolgot, pár héten belül megoldja magát.

De ne vigyél be, mert azzal rossz szokást alakíthatsz ki és a gyerekedben egy tévhitet, azt erősítenéd, hgoy a benti kaja rossz.

2013. okt. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mármint NE erőltesd (kihagytam a kulcsszót)
2013. okt. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom bölcsiben volt így.2 hónapig le sem lehetett ültetni még az asztalhoz sem.Aztán egyik napról a másikra leült és evett.
2013. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!