Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Holnap tömik a kislányunk...

Holnap tömik a kislányunk fogát (5 éves). A férjem szerint kapjon fájdalomdíjként valami kis játékot utána, szerintem felesleges. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Az apja nagyon rossz minőségű fogait örökölte, elmexezünk, napi 3 fogmosás, lötyik nuku, stb, nagyon odafigylek a helyes táplálkozására és a szájhigéniára, de ez öröklött dolog, nem tudok ellene tenni és most már tömni kell neki az egyiket. :(

A gyerekkel sokat beszélgettünk erről, úgy érzem fel van készítve a dologra, persze rossz lesz de túl kell esni rajta stb, ő nem is annyira parázik, mint az apja, akinek rémes élményei vannak és egész életében szenved a fogaitól.

Én úgy hiszem, a gyereknél helyén van ez a fogorvosos-dolog, agyban, érzlemileg stb. Nem érzem szükségét, hogy le kéne őt kenyerezni valami tárgyi ajándékkal... pláne, hogy millió izébizéje van, és attól tartok, nem okozna igazi örömet a "kapás", mert később az átélt kellemetlenségre emlékeztetné őt az a bizonyos tárgy.


Ti hogy látjátok ezt a dolgot?


2013. okt. 17. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Tedd meg most érte hogy nem az anyaiakat nézed. Kapjon csak valamit amiért bátor volt. Később meghàlàlja hidd el.
2013. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Én is a bátorságáért vennék neki valamit.
2013. okt. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Én a férjednek adok igazat!

Szerintem még felnőttnek is nagy dolog a fogorvos nemhogy egy 5 évesnek!

Jó oké hogy ti nem tettétek bele a parát-ami nagyon helyes- de azért mégis csak egy fogtömésről van szó!

Én biztos vennék neki valami kis apróságot ha bátor,ügyes volt ha nem!Ha sírt ha nem!

Az én fiamat nyáron műtötték orrmandulával(3,5 éves)és az Apukája egyik nap egy tréleres autóval állított be,mondta a fiamnak,hogy nagyon büszke rá!Látszott a Fiamon hogy jól esett neki a játék is meg Apa gesztusa is!

2013. okt. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos az én lányomnak (7 éves) is kellett már tömni a fogát. Én is utálom a fogorvost, pedig nem volt semmi extra rossz élményem. Ő azt mondta, hogy egyáltalán nem fájt a tömés és nagyon büszke volt arra a matricára, amit a fogorvos bácsitól kapott. :) Ezen kívül 4-szer voltunk barázdazáráson és egyszer tejfoghúzáson (a csontfoga kinőtt, de a tejfoga is makacsul ragaszkodott az eredeti helyéhez :), és szeret a fogorvoshoz járni, nem fél tőle egyáltalán, természetes dolognak veszi, hogy járunk ellenőrzésre, és ha kell, csinál valamit a doktor bácsi. Szerintem fölösleges játékot venni neki utána, többet jelent majd, ha a doki megdicséri, hogy mennyire ügyes okos nagylány volt.
2013. okt. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki véleményét!
2013. okt. 17. 12:10
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Én mindig kaptam gyerekkoromban.

Sőt, egyszer nem időpontra mentünk, csak fájt a fogam, és a fogorvos előtt volt egy ilyen bazáros kipakolva. Már akkor választhattam játékot, és utána kiderült, hogy éppen nem is rendel a fogorvos. De a játékot megtarthattam. :)


Ha nem csak ellenőrzésre megyünk, hanem csinál is valamit a doki, akkor én is fogok venni.

2013. okt. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Én is amellett vagyok, hogy kapjon valamit a bátorságáért.
2013. okt. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem azért egy fogorvos elég izgalmas/megrázó (e két végpont között valahol) élmény, anyukának is meg a gyereknek is. Én ajándék helyett inkább elmennék utána levezetni a feszkót, pl moziba vagy valahova, ahová a kislány szeret menni. (Ha a fogorvos engedi, akkor esetleg egy süti is beleférhet, közben beszélgetés. Nálunk kedves program például a könyvtár és a könyvesbolt is.) Nem jutalmul, hanem lazítani. A jutalom feltétlenül az a sikerélmény legyen, hogy ő bátor és okos és nem fél a fogorvostól, mert megérti, hogy segít!! És hogy Anyu meg Apu büszke rá!!!


Nagyon szurkolok Nektek, hogy jól sikerüljön a holnapi látogatás!!

2013. okt. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
En is vennek valamit neki. En is kaptam kiskoromban es bar akkor szornyu elmenykent maradt meg bennem a fogorvos, a jatekbolt nagyon jo emlek maradt:) Mai napig emlekszem, amikor valaszthattam valamit. Igaz, akkoriban keves gyereknek volt sok jateka, nem mint most, nalunk is tele a haz jatekkal. De a stressz miatt, az az egy jatek vagy kozos elmeny orok emlek marad.
2013. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

én a 11 éves fiamnak vetem ajándékba könyvet mikor mütöték,

kisebbiknek is vetem foglalkoztato füzetett ,mikor fogát betömték,bátorságáért.

2013. okt. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!