Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Holnap tömik a kislányunk...

Holnap tömik a kislányunk fogát (5 éves). A férjem szerint kapjon fájdalomdíjként valami kis játékot utána, szerintem felesleges. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Az apja nagyon rossz minőségű fogait örökölte, elmexezünk, napi 3 fogmosás, lötyik nuku, stb, nagyon odafigylek a helyes táplálkozására és a szájhigéniára, de ez öröklött dolog, nem tudok ellene tenni és most már tömni kell neki az egyiket. :(

A gyerekkel sokat beszélgettünk erről, úgy érzem fel van készítve a dologra, persze rossz lesz de túl kell esni rajta stb, ő nem is annyira parázik, mint az apja, akinek rémes élményei vannak és egész életében szenved a fogaitól.

Én úgy hiszem, a gyereknél helyén van ez a fogorvosos-dolog, agyban, érzlemileg stb. Nem érzem szükségét, hogy le kéne őt kenyerezni valami tárgyi ajándékkal... pláne, hogy millió izébizéje van, és attól tartok, nem okozna igazi örömet a "kapás", mert később az átélt kellemetlenségre emlékeztetné őt az a bizonyos tárgy.


Ti hogy látjátok ezt a dolgot?


2013. okt. 17. 11:41
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Mindenki hozzászólását köszönöm.

Szerencsére minden nagyon jól ment, a lányom egy igazi kis hős volt, nagyon büszke vagyok rá és meg is dicsértem nagyon. Az öcsit is, mert kivételesen úgy viselkedett ahogy előre megbeszéltük. Úgyhogy mindketten választhattak maguknak 1-1 apróságot a játékboltban( és kaptak egy-egy óriási piros pontot a naptárba itthon). De igazából úgy érzem, a lányomnak nem az ajándék az igazi öröm, hanem hogy büszkék vagyunk rá és ő is önmagára! Mert persze azért kicsit izgult és majdnem be is parázott mikor felült a székbe, de képes volt legyőzni magát, és ez a tapasztalás most nagyon fontos neki. Olyannyira, hogy a délelőtti séta során kipróbált egy dolgot amit még soha nem mert és sikerült is véghezvinnie. A kis fillypóninak is örül, de negyedannyira nem fontos neki, mint a pozitív benyomások, amik ebből a kalandból számára kikerekedtek. Hazaérve nem is játszik vele (míg az öccse le sem teszi a dínóját), társasoztunk ebéd-alvásig.

2013. okt. 18. 12:46
 12/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell minden alkalommal, de ha most kap valamit, legközelebb nem fog annyira félni, már csak azért se hogy megmutassa milyen ügyes. :) Aranyos apukája lehet. :)
2013. okt. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!