Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek már hogy türelmeseb...

Mit tegyek már hogy türelmesebb legyek a lányommal?

Figyelt kérdés

3.5 éves,de sajnos azt kell mondanom azok mellett hogy imádom,borzalmas.

Ha szépen beszélek neki vagy kérem valamire,az sose jó neki,addig nem nyugszik vagy nem hajlandó szót fogadni amíg nem kiabálok,vagy nem csapok a fenekére.

És borzalmasan lelki furdalásom van és nem érzem magam jó anyának ettől,de egyszerűen már kikészít.

Próbálok vele nyugodtan beszélgetni,megbeszélni mit miért csinál,de vagy meg se hallja,vagy az egyik fülén be a másikon ki.

Arról nem beszélve hogy tanítom,

és már rongyosra beszéltem a számat,megmutattam ezerszer és nem figyel oda,nem érdekli,bár mindennel így van.

Amikor vannak olyan pillanatai hogy nyugodt,

oda ülök mellé és megkérdezem tőle hogy miért csinálja ezt,de konkrét választ sose kapok,csak elkezd "mesélni".

Ilyenkor mindig elmondom neki hogy anya nem akar kiabálni veled,de sokszor csinálsz olyat hogy már máshogy nem nem megy és akkor azt mondja hogy tudom.


2013. okt. 22. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogyan beszélgessetek? Hasznos tanulnivaló:

[link]


Ne tanítsd! Semmire! Nincs rá szüksége! Hasznos hallgatnivaló:

http://www.youtube.com/watch?v=WdW8jhIoy2Q

2013. okt. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is ne legyen lelkiismeretfurdalásod azért mert próbálod nevelni, hiszen az ő érdekében teszed.


Próbálj meg olyan elfoglaltságokat csinálni ami őt is érdekli, mert a jelek szerint ahogyan most próbálod tanítani az hidegen hagyja.


Esetleg próbálkozhatnál más büntetési módszerrel (Jo Frost után szabadon)

A kiabálásból a kicsi azt szűri le hogy ideges vagy és ettől nem leszel túl hiteles a szemében, látja rajtad hogy nem tudsz vele mit kezdeni.


A büntető szék/sarok/fal/zsámoly jó lehet. Ha rossz, odaülteted és közlöd 3,5 éves vagy 3,5 percig itt kell ülnöd büntetésben, mert nem hallgattál anyára, megint wezt vagy azt csináltad. Szemmagasságba magyarázd el neki, ne fentről nézz le rá. Kezeld egyenrangúként. Csak 1-szer mond el neki, mert értellmes, nem kell ismételgetni. Ezután ne szólj hozzá. Ha eljön a helyről, tedd vissza szó nélkül. Addig csináld ezt amíg 3,5 percig egyhuzamban ott nem ül. Akkor is ha ez először 7 órádba kerül.

Ha leülte a büntit, menj oda hozzá: Mégegyszer mond el neki, anya azért ültetett ide, mert ezt és ezt csináltad, nem csináltad, kérj bocsánatot, bocsánatot kér, puszi, ölelés, szeretés.


Tanulás: Készíts kis mágnestáblát, hozzá mágneses figurákat (bármilyen más hasonló eszköz megteszi)

Amikor ügyes volt és segített, jól csinálta az új feladatokat, kap egy jutalom figurát. Ha 10 összegyűlt választhat a játékboltban egy kis játékot magának.


A jutalmazás csak az új tanult dolgokért járjon, az alapfeladatok mint az evés, alvás stb...ne legyenek jutalmazva, mert az kötelesség.

2013. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

"Ilyenkor mindig elmondom neki hogy anya nem akar kiabálni veled,de sokszor csinálsz olyat hogy már máshogy nem nem megy és akkor azt mondja hogy tudom."


Ezt hibának tartom. Ezzel annyit mondasz, hogy: A TE HIBÁD, hogy anyu ideges és kiabál és megüt. Az igazság pedig NEM ez! Hanem az, hogy kifogytál az ötletekből és a megoldási technikákból, és ez NEM a gyerek hibája! Te vagy a felnőtt, neked kell alkalmazkodni és megtanulni vele együtt beszélgetni, életkorának megfelelően foglalkozni. Nem a három-négy évesnek kell alkalmazkodni a felnőttek stílusához! Olvass, tanulj és SOHA többé ne mondj neki ilyet!

2013. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Ajánlok egy nagyon jó könyvet, én sokat tanultam belőle.

Pszichotrükkök 3-6 éves korig

Az én kislányom most 4 éves és hasonló szitu volt. Most az 1-2-3-ig számolás vált be. Meg sok türelem.

És mi is jeleket gyűjtünk. Van olyan játék amit régen szeretne már, ezért kitaláltam, hogy minden este kap egy jelet ( nálunk az ovis jel, mert azt nagyon szereti) ha aznap "jól" viselkedett és anyunak nem kellett kiabálni. 10 jel után megkapta az ajándékot. Nagyon szépen bevált. Már nincs rá szükségünk. Kitartás! Minden anyában felmerül ez a kérdés, főleg akinek nincs támasza és gyakorlata.

2013. okt. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!