Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol több gyermek van, apuka...

Ahol több gyermek van, apuka mennyit vállal át a napi teendőkből? Hogy működik ez normálisan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 gyermekünk van, nekem az első házasságból 2, a mostani kapcsolatomból pedig 2 kicsi. A nagyok 6 és 7 évesek, a két kicsi 2,5 éves és 1 hónapos.

Mióta hazajöttünk a kórházból a napunk úgy alakul, hogy a 4 gyerekkel elmegyek, elviszem a két nagyot oviba, suliba, majd a két kicsivel boltba és haza, enyém az összes házimunka, én fürdetek, én főzök, takarítok, sok esetben fát vágok, befűtök, ha hivatalos helyre kell menni, én megyek, én megyek a két kicsivel délután a nagyokért, és éjjel is én kelek a kicsikhez. Néha még a két és fél évesem is felébred.

Nagyon megerőltető ez így, ráadásul császárral szültem, és még most is fáj a heg.

A párom nem dolgozik, viszont sosincs itthon, a bolt is 3 óráig tart neki, ha valamiért magának elmegy, pedig ez rossz esetben is csak 20 perc lenne. Sokszor a sógoránál van, vagy az anyjánál, tesójánál, csak itthon ne kelljen lenni. Én a 4. manót úgy vállaltam be, hogy előtte leszögeztük, hogy ő ugyanúgy kiveszi a részét, pl elmosogat, fát vág, felsöpör, vagy épp megfőz. Nem hiszem, hogy ez olyan nagy dolog lenne. Amúgy ha itthon is van, bezárkózik a szobájába pókerezni.

Szeretnék vele normálisan leülni, megbeszélni, hogy ezt én így nem bírom tovább. Mivel érvelnétek, hogy ne nyafogásnak vagy szülés utáni hangulatingadozásnak tűnjön, hanem látszódjon, hogy komolyan bánt a dolog?

Én azon gondolkozom, hogy odaköltözöm apumhoz, tesóm is ott lakik, ott lenne segítségem, és fát sem kéne vágni. De ezt is el akarom neki mondani, hogy ez lesz a következménye, ha nem segít. Hiszen nem dolgozik, én tartom el, vagyis inkább a gyerekek. Délután ő fekszik le aludni, én nem tudok, hiszen a 4 gyerek nem egyszerre alszik, így napközben nem tudok pihenni. Jó esetben 2-3 órát alszom naponta, ő pedig az egész éjszakát átalussza, és a délutánokat is.

Köszönöm a tanácsokat!


2013. okt. 23. 12:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

AKkor ez egy nagyon jó alkalom, mondd neki, hogy ha vendégeket hív akkor takarítson ki ő, mert te nem a bejárónője vagy, + mondd hogy nincs időd főzni/sütni se nekik, mert a picivel kell foglalkoznod, főzzön ő, és ehhez tartsd is magad!

Ja és ha ő csak pénzért hajlandó segíteni akkor mondd azt hogy te meg akkor fogsz ezentúl főzni és mosni rá, ha fizetést hoz haza.

2013. okt. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy az utolsó pár válaszban leírt zsarolások bármi cél is elérhető,főleg hosszútávon.
2013. okt. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Egyszer próbáljátok ki hogy szerepet cseréltek egy-két napra. Rögtön felfogná hogy neked milyen... -.-"
2013. okt. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Már azt hittem sokszor, hogy én vagyok a bolond, és teljesen normális így, de akkor jól látom, hogy ezen változtatni kell.

Vendégek holnap jönnek... nos én is hívtam párat...apum, nővérem, a nagylányok apukája...hiszen a nagylányomnak tegnap, a kisebbiknek kedden lesz a szülinapja...szóval így igazságos, hogy akkor ők is várjanak vendéget.

Kitakarítva csak a lányok szobája van, én is ott alszom a kicsivel. A kaja kész, átvittem a szomszédba a hűtőbe, és csak apumékat fogom megkínálni. Hát ha ebből se ért, akkor nem tudom miből fog.

2013. okt. 26. 12:38
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Na mi volt?

2013. okt. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Szia!

Leültem, elmondtam neki, hogy mi bánt, erre ő egy táskába bedobta a cuccait, és annyit mondott, ő nem lesz kutya. Aztán elment, azóta nem hallottam felőle. Apuék most festenek, pakolnak, nov. 6-ra kész lesz minden, úgyhogy megyünk oda! Szóval probléma megoldva! :-)

2013. okt. 29. 16:40
 17/17 anonim ***** válasza:
Jól teted az exed egy életképtelen idóta 4 gyerek mellet őt is eltartani nonszensz élősködjön máson ne rajtad.
2013. nov. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!